Skocz do zawartości
lukasz.zarnowski

Aktualizacja AVAST (root) i Notka się nie włącza... Pilna prośba o pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

mam następujący problem. Dosłownie kilkanaście minut temu dostałem na notkę informację o aktualizacji wersji Avast. Zaktualizowałem i program poprosił mnie o włączenie opcji Anti-Theft oraz wybór metody zapisu (czegoś tam).

Chciałem wybrać pierwszą możliwość - zapisu w partycji systemowej? - lecz mimo kilku prób tego typu zapis się nie udał. Wybrałem zatem opcję #2, czyli stworzenie pliku update.zip w trybie Edify bodajże (dedykowanemu nowszej pamięci ROM).

Wszystko się stworzyło, potwierdziło i git. Zakończeniem instalacji miał być restart telefonu. Restart zakończył się na tym, że teraz w loopie mam tylko napis Galaxy Note i chwilkę później ta mini animacja Samsung.

W telefonie mam XLT4 z kernelem Philz. Czy ktoś z Was ma jakąś złotą radę, jak uruchomić telefon bez konieczności wipe i instalacji systemu na nowo?! Będę dozgonnie wdzięczny za szybką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    say73

Spróbuj uruchomić tel w trybie monitorowanym/bezpiecznym. Zaraz po włączeniu przytrzymaj klawisz po lewej stronie przycisku home.

Wysłane z Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety klawisz nie reaguje, generalnie nic się nie dzieje i cały czas tylko bootloop.

Restart bootloadera mógłby pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

A możesz wejść w CWM recovery? Jeżeli tak, to zrób wipe cache partition i w advanced wipe dalvik cache.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też zrobiłem i niestety bez efektu. Ogólnie mam dostęp do pełnego CWM recovery... niestety, zbyt ważne jest dla mnie uruchomienie go dziś, także już wjechał HR i backup z przed miesiąca... chociaż tyle dobrze :)

szkoda, że nie udało się rozwiązać na przyszlość!

EDIT:

coś tak się pomieszało w plikach, że Factory Reset pozwolił na uruchomienie telefonu i przejście procesu aktywacji telefonu. Pokazywał, że wgrywa backup z konta Samsung. Na tym koniec, telefon po tym etapie zawieszał się. Auto-restart i dalej już tylko wisiał na pulsującym logo Samsung.

Skończyło się na tym, że przez Odina musiałem wgrać czysty XLT4. Dopiero wtedy zaczął funkcjonować, jak należy.

Edytowane przez lukasz.zarnowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi