Skocz do zawartości
-V-Cyb3r

[Tutorial] Odblokowywanie i ponowne blokowanie bootloadera w Sony Xperia E

Rekomendowane odpowiedzi

To jest oficjalny sposób odblokowywania bootloadera.

Ostrzeżenie!

Ta procedura usunie folder /data z Twojego telefonu, więc stracicie wszystkie swoje dane oraz ustawienia. Pamięć wewnętrzna (partycja z mediami) NIE ZOSTANIE skasowana!!!

Klucze DRM zostaną NA ZAWSZE usunięte.

[ Zanim zaczniemy odblokowywać bootloader ]

- zapisz numer IMEI Twojego urządzenia: wpisz *#06# w telefonie, zapisz tylko cyfry (bez myślników)

- pobierz plik fastboot razem ze sterownikami USB (jakby nie działało z tymi plikami, można spróbować sterowników od Xperii Arc, działają również z Xperią E) ...Pobierz...

- upewnij się, że z komputerem masz kabel USB do podłączenia telefonu.

- wyłącz telefon. Po tym, trzymając wciśnięty Klawisz głośniej, podłącz telefon do PC za pomocą kabla. To uruchomi telefon w trybie FASTBOOT, a Windows zacznie instalowanie sterowników. Teraz rozpakuj powyższy plik i wskaż ścieżkę docelową do sterowników (folder usb_driver).

- kiedy już sterowniki się zainstalują, odłącz kabel i włącz telefon.

[ jak odblokować ] (sposób oficjalny)

1) Idź do: Unlocking the boot loader | Site-Install i wszystko przeczytaj!

2) Na samym dole wciśnij 'Start Unlocking the Bootloader' (Rozpocznij odblokowywanie bootloadera)

Najpierw, powinniśmy potwierdzić, że odblkokowanie bootloadera na naszym telefonie jest możliwe, poprzez sprawdzenie menu serwisowego. W telefonie, na klawiaturze numerycznej, wpisz *#*#7378423#*#* aby uzyskać dostęp do menu serwisowego.

Później, wciśnij Informacje serwisowe (Service Info)> Konfiguracja (Configuration) > Rooting Status. Jeśli przy "Odblokowanie bootloadera" (Botloader unlock allowed) jest napisane Tak (Yes), w takim razie możesz kontynuować dalej. Jeśli jest napisane Nie, lub nie ma nic, wtedy nie można odblokować urządzenia.

3) Po zweryfikowaniu, że można odblokować bootloader, przewiń stronę na sam dół i wciśnij "Kontynuuj".

4) System zarząda jeszcze raz potwierdzenia "Na pewno?", co akceptujemy przyciśnięciem "Tak, jestem pewien" (zakładam, że przeczytaliście wszystko - ze zrozumieniem)

5) Później akceptujemy "Warunki"

6) Na końcu otrzymamy stronę "Utwórz żądanie odblokowania", wpisujemy nasz numer EMEI (czasami trzeba usunąć ostatnią cyfrę, żeby zadziałało), imię oraz adres e-mail.

7) Teraz powinniśmy otrzymać nasz unikalny klucz odblokowywujący, wyświetlony na ekranie, KONIECZNIE ZAPISZ GDZIEŚ TEN KLUCZ

8) Rozpakuj fastboot_with_Android_USB_file.rar i otwórz folder fastboot.

9) Trzymając wciśnięty klawisz SHIFT, wciśnij prawy klawisz myszy na tle tego folderu.

10) Zaznacz 'Otwórz okno poleceń' (Tylko Windows Vista i 7, w XP sami musimy otworzyć okno poleceń i otworzyć w nim folder fastboot).

11) Podłącz telefon w trybie fastboot (wyłącz telefon, trzymając wciśnięty Klawisz głośniej podłącz telefon kablem USB) [upewnij się, że sterowniki są prawidłowo zainstalowane, jak to było opisane powyżej).

12) W oknie poleceń wpisujemy fastboot.exe -i 0x0fce getvar version.

13) Jeśli zostanie zwrócona jakaś wartość (powinno być 0.5), to oznacza, że telefon jest prawidłowo podłączony.

14) Teraz wpisz fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKLUCZ zastępując słowo KLUCZ kluczem otrzymanym wcześniej.

15) Teraz Twoje urządzenie powinno mieć odblokowany bootloader.

Ponowne blokowanie bootloadera.

Pobierz ten plik FTF: Xperia-S_Relock_bootloader.ftf

Wgraj ten plik FTF za pomocą FlashToola.

Kiedy pojawi się komunikat "enter flashmode", wyłącz telefon, a następnie trzymając Klawisz ściszania, podłącz telefon kabelem USB. Telefon wejdze w tryb flashmode (zielona dioda)

Po wgraniu pliku, uruchom telefon ponownie.

Bootloader ponownie będzie zablokowany!!!

W przypadku, gdy telefon nie uruchomi się ponownie (bootloop)...NIE PANIKUJCIE... wciąż możecie wgrać oficjalne oprogramowanie z pliku FTF

Wszystko działa w 100%.. Testowane na Xperia E żony :)

Nadmieniam że nie jestem autorem tego poradnika, wszelkie brawa należą się użytkownikowi cholek3, ja tylko przetestowałem tą metodę.

Edytowane przez [V]Cyb3r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, u mnie nie działa. Zrobiłem wszystko krok, po kroku. Bez żadnych problemów, lecz gdy włączam telefon, pokazuje się "sony".. "xperia".. latają te kolorowe sznureczki - nie wiem, jak to dokładnie nazwać.. I w pewnym momencie zawiesza się ów ładowanie, telefon się restartuje, i ponawia tą czynność...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakac93

Zainstaluj PC Companion na komputerze i wybierz opcję napraw

Po tym telefon powinien już działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem wszystko, tak jak napisałeś. Lecz wyskoczył mi taki błąd;

post-276049-14255734089025_thumb.png

Edytowane przez Raciborski
    Zdjęcia, filmy, Logi itp. proszę zamieszczać w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakac93

to pozostało ci chyba wgranie romu przez flashtoola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie pytanie , Sony Xperia E od Orange , chciałbym dowiedzieć się czy jest w ogóle jakiś sposób na odblokowanie bootloadera jeżeli w (Service Info)> Konfiguracja > Rooting Status. =No , we wszystkich poradnikach pisze ze tylko kiedy jest status Yes . można to zrobić zrobic. Sprawdzałem na oficjalnej stronie Sony i tam tez tak pisze.Może ktoś wie cos na ten temat więcej o możliwości odblokowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można odblokować telefon tylko odpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją, było napisane, że mam odblokowany, ale teraz nie mogę włączyć telefonu, tzn. ładuje się logo XPERIA, potem ta animowana grafika kolorowa i tel się wyłącza, po czym znowu to samo. Jak to naprawić? Napiszę od razu, że przez PC Companion nie może mi wykryć tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BaXeL

Napraw telefon w PCCompanion.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez flashtool'a wgraj na nowo soft.

Wytapatalkowane z Samsung Galaxy Young S6310 i Tapatalk 4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi