Skocz do zawartości
TheTechGuy96

Zrootowany 11.2.A.0.31 autorstwa gavster26 + Adrenaline™ Engine

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem autorem tego romu! Ja jedynie przetłumaczyłem poradnik na nasz język i dodałem trochę od siebie. Ani ja ani autor nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia urządzenia wynikłe w skutek instalacji tego oprogramowania. Link do strony na XDA: [Root] Xperia J FW 11.2.A.0.31 Locked Bootloader (Links Updated) - xda-developers

Linki (Autor prosi aby nie dodawać mirrorów innych niż jego własne!):

Brandowane:

https://mega.co.nz/#!G4xTmRoa!aOn7CELdar9EIapWXJY88Xfhxo00uJAaele9cCIMCtQ

11.2.A.0.31_PreRooted-signed - Download - 4shared - gavin holmes (Mirror)

Central Europe:

https://mega.co.nz/#!u1pUSbpR!Xl-BFkJOew57u0--R1LQhVg9vBEClIdScLu6FTtwMRg

Kernel (Plik *.ftf):

https://mega.co.nz/#!a1gzkJha!Vo6uS0JwgMw0AjrZ77CCNH7Hb2BlZV0oWKQ37eoFGDw

https://www.box.com/s/u5n5kurhskl2zvyeys5m (Mirror)

(Opcjonalny, ale polecany :P) Adrenaline™ Engine, link do XDA: [CWM][sCRIPTS][TWEAKS] Adrenaline Engine | STOCK/CM 4.4 | 04/06 | AROMA IN PROGRESS! - xda-developers

Dev-Host - ADREN44TIPOv2.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Wymagania

1. Xperia J

2. Flashtool i zainstalowane jego sterowniki

3. Pliki z linków

4. Kabel USB

5. Karta pamięci klasy 4 lub wyższej

6. Mózg i zdolność używania go w zakresie podstawowym

Instalacja

Edit:Dzięki uzytkownikowi "termobulbulator" jeżeli korzystamy juz z JB kroki od 1 do 3 można pominąć instalując CWM na androidzie w wersji 4.1. Link jak to zrobić tutaj: http://forum.android.com.pl/f779/st26i-root-cwm-twrp-xperia-j-ra-wniea-dla-11-2-a-0-21-a-240340/

1. Niestety, aby zainstalować wymagany jest android w wersji ICS... Więc jeżeli używasz innej wersji systemu będziesz zmuszony zrobić downgrade (Jest o tym trochę na forum)

2. Rootujemy ICS (opisane na forum) i rebootujemy telefon

3. Instalujemy CWM recovery (także opisane na forum) i ponownie rebootujemy telefon

4. Zgrywamy na kartę pamięci i do pamięci wewnętrznej telefonu (dla bezpieczeństwa) pliki 11.2.A.0.31 CE Rooted-signed.zip lub 11.2.A.0.31_PreRooted-signed.zip (zależnie od tego czy pobraliśmy wersję z brandingiem czy nie)

4.1 (Opcjonalne) Jeżeli będziemy instalować Adrenaline™ Engine, to kopiujemy na kartę pamięci i do pamięci wewnętrznej pobrany plik ADREN44TIPOv2.zip (Polecam, jest to jedyna opcja instalacji tego modu na stockowym romie Jelly Bean dla naszej Jki. Na prawdę bardzo przyspiesza on działanie telefonu i poprawia wydajność, zaraz o instalacji w teście Antutu dostał u mnie 4300pkt :))

5. Bootujemy telefon w CWM recovery (Na logo sony klikamy wielokrotnie klawisz zmniejszenia głośności)

6. Wybieramy "wipe user data", "wipe cache partition", potem "advanced" i w tym menu "wipe dalvik cache". Wracamy do menu głównego recovery, wybieramy "mounts & storage" i klikamy "format system" (Tylko to!). Po zakończeniu tych kroków wracamy do menu głównego CWM Recovery

7. Wybieramy "Install zip from sd card", następnie "choose zip from sd card" i wybieramy nasz plik z romem. Czekamy aż instalacja się zakończy

7.1 (Opcjonalne) Po zakończeniu instalacji romu instalujemy w ten sam sposób plik ADREN44TIPOv2.zip

7.2 (Opcjonalne) Po zakończeniu instalacji ADREN44TIPOv2.zip wybieramy z menu recovery opcję "advanced", a następnie "fix permissions"

8. Po zakończeniu instalacji wyjmujemy baterię z telefonu na co najmniej 10 sekund (Bardzo ważne)!

9. Uruchamiamy flashtool i przez "flashmode" instalujemy plik kernel.ftf (W razie problemów poszukajcie na forum, jest dużo tematów o tym)

10. Po zakończeniu flashowania cieszymy się nowym superszybkim romem :)

10.1 Edit: Jeżeli nie wgramy Adrenaline to można jeszcze bardziej przyspieszyć ROM, flashując kernel Vengeance (najlepiej w wersji 1.45) i dołączony do niego plik modules 3.4.zip. Linki i poradnik jest już w tym dziale na forum, a także na XDA. Jeżeli zainstalujemy oba mody to ich skrypty mogą w niektórych przypadkach działać wadliwe.

11. Klikamy "podziękuj" mnie i autorowi tego romu pod jego postem na XDA :D

Nie jestem autorem tego romu, jednak w razie problemów postaram się udzielić pomocy.

Podziękowania dla: "gavster26", "Meta_Ratos" za plik ftf i "Zmxn" za debrandowany rom w wersji CE

Edytowane przez IgiK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Linki przekierowujące na mega.co.nz nie działają (przynajmniej mnie się nie chcą otworzyć) a brandowanej wersji nie chce. Masz może wersje CE ściągniętą? Jeśli tak to prosiłbym o reupload. Czytałem wcześniej ten temat na XDA i też nie mogłem pobrać tej wersji CE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Linki na mega działają. Sam z nich pobierałem. Niestety wrzucić nie mogę, bo autor wyraźnie zabronił. Spróbuj pobrać używając innej przeglądarki.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uzyj przegladarki firefox do tych linkow mega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że zerżnęli i nie napisali skąd zerżnęli ten pomysł..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może coś więcej? Bo nie do końca rozumiem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adrenaline engine działa stabilnie? Bo czytałem na XDA, że apki się przez niego sypią. Z tego co wydedukowałem z twojej instrukcji instalacji, to nie trzeba instalować BusyBox?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Busybox jest potrzebny do instalacji CWM. A apki zabezpiecza skrypt "fix permissions", więc działają stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

da ktoś jakieś screeny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda jak każdy inny stockowy rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi