Skocz do zawartości
arte

Co wybrać? LG Swift 4X HD, Galaxy SII Plus, Xperia S, HTC One S, Galaxy S III mini

Który telefon wybrałbyś/wybrałabyś?  

45 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który telefon wybrałbyś/wybrałabyś?

• LG P880 Swift 4X HD
        21
      • Samsung Galaxy SII Plus
        3
      • Sony Xperia S
        4
      • HTC One S
        12
      • Samsung i8190 Galaxy S III mini
        5

Rekomendowane odpowiedzi

arte

Witajcie,

Mam dylemat, właśnie chcę przedłużyć umowę i muszę wybrać telefon, telefon z przy abonamencie w którym wymienione modele mam za złotówkę (nie chcę dokładać więcej do telefonu), a oczywiście chciałbym wybrać najlepszy z możliwych. Mam dostępne następujące modele, które potencjalnie mnie interesują:

1. LG P880 Swift 4X HD
    2. Samsung Galaxy SII Plus
    3. Sony Xperia S
    4. HTC One S
    5. Samsung i8190 Galaxy S III mini

Teoretycznie najlepszy jest LG, ale... no właśnie, wyczytałem, że są z nim problemy z dokładnością GPS w sytuacji bez map do nawigacji samochodowej (a ja korzystam z GPS na rowerze) i bardzo krótko trzyma bateria. Ale jak to jest z innymi telefonami? Co byście wybrali, polecili mi, gdybyście mieli wybrać któryś z tych modeli telefonów, i dlaczego akurat ten?

A moje preferencje są następujące:

• dużo dzwonię, często dwie godziny dziennie.
    • korzystam z internetu poprzez 3G dosyć często (prze wi-fi bardzo rzadko).
    • sprawdzam maila i czasem odpisuję.
    • korzystam często z wyszukiwania treści poprzez internet.
    • przeglądam strony www kilka razy dziennie.
    • korzystam z synchronizacji kontaktów, kalendarza, zdjęć.
    • potrzebuję dużego ekranu, bo tak się lepiej przegląda treści.
    • gram raczej rzadko, może z dwa razy w miesiącu, ale miło by było aby gry nowe chodziły.
    • korzystam z GPS głównie do programu Endomondo podczas jazdy na rowerze, oraz do lokalizacji miejsca (nie autem).
    • aby telefon był z wiarę aktualnym systemem na start (z tego co wiem, wszystkie wymienione mają JB) i z perspektywą wsparcia przez rok.
    • nie mam zamiaru bawić się w modowanie (ewentualnie to tylko root i jakieś drobiazgi bez wgrywania systemu - ale to ostateczność).

Z góry dziękuję i czekam na opinie. :)

Edytowane przez arte
    Regulamin działu, punkt 12.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qurier

Myślę że najlepszym wyborem LG 4xHD

Po pierwsze ma chyba najlepszy wyświetlacz i jednocześnie największy z wymienionych przez ciebie

Po drugie oferuje chyba najszybszą transmisję danych w sieci co przy twoich potrzebach ma znaczenie

Bateria wytrzyma bez problemu, korzystam w podobny sposób ze swojego, po całym dniu mam jeszcze około 30% baterii może mniej korzystam z GPS ale za to około 3 godzin przeglądania netu w 3G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nut.eR

Skoro interesuje Cie duzy wyswietlacz to nie ma co tu porownywac. Najlepszy bedzie LG 4xhd posiada on ekran 4,7" , a wiec duzy jest duzy oraz dobre podzespoly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arte
    Myślę że najlepszym wyborem LG 4xHD

Po pierwsze ma chyba najlepszy wyświetlacz i jednocześnie największy z wymienionych przez ciebie

Skoro interesuje Cie duzy wyswietlacz to nie ma co tu porownywac. Najlepszy bedzie LG 4xhd posiada on ekran 4,7" , a wiec duzy jest duzy oraz dobre podzespoly

Tu pełna zgoda, wyświetlacz, jego wielkość i rozdzielczość to niewątpliwie pożądane atuty.

Po drugie oferuje chyba najszybszą transmisję danych w sieci co przy twoich potrzebach ma znaczenie

To też dobra cecha!

Bateria wytrzyma bez problemu, korzystam w podobny sposób ze swojego, po całym dniu mam jeszcze około 30% baterii może mniej korzystam z GPS ale za to około 3 godzin przeglądania netu w 3G

No i z tym mam największe wątpliwości.

Portal gsmarena zrobił testy wydajności baterii (a raczej prądożerności telefonów), badając trzy podstawowe cechy, czyli maksymalną długość wykonywania jednej czynności (dzwonienie, przeglądania internetu i oglądania filmów), oraz sumę tych wszystkich elementów, czyli czas po jakim telefon się rozładuje wykonując 1 godzinę dziennie rozmowy, jedną godzinę dziennie przeglądania internetu i jedną godzinę dziennie wideo.

I wyniki przedstawiają się następująco:

1. LG P880 Swift 4X HD
      rozmowa - 7:41h, internet - 3:59h, wideo - 4:14h
      test na wszystkie elementy - 40h
    2. Samsung Galaxy SII Plus
      rozmowa - 11:06h, internet - 6:40h, wideo - 10:00h
      test na wszystkie elementy - 50h
    3. Sony Xperia S
      nie znalazłem testu
    4. HTC One S
      rozmowa - 9:42h, internet - 4:03h, wideo - 9:28h
      test na wszystkie elementy - 35h
    5. Samsung i8190 Galaxy S III mini
      rozmowa - 6:22h, internet - 7:38h, wideo - 7:46h
      test na wszystkie elementy - 42h

Jak widać, z tego zestawienia wynika, że najlepsze osiągi ma Samsung Galaxy SII Plus, dlatego się zastanawiam, czy może nie zrezygnować z zalet dużego wyświetlacza i jego rozdzielczości, na jednak tego Galaxy SII Plus. W LG dobija mnie tak krótki czas przeglądania internetu!

@ qurier pisze, że na dzień jeden wystarczy, że wieczorem masz jeszcze 30%. Ale co to znaczy wieczór, która godzina? Ja często wychodzę z domu około 9 rano, ale wracam o północy. Nie chciałbym mieć niekomfortowej sytuacji, że w tym czasie muszę się ograniczać, bo mi telefon się wyłączy!

No i jeszcze sprawa dokładności GPS w LG. Na forum są osoby, które twierdzą, że w programach, nie do nawigacji samochodowej, gdzie program sam koryguje (przykleja do drogi) znacznik pozycji, w tych innych, gdzie powinna być podawana namierzona pozycja, dzieją się jakieś cuda, przeskoki o 100 metrów! Jak ktoś tak jak ja używa GPS w telefonie do zapisywania tras rowerowych, pieszych lub do biegania, to będzie miał problem. Czy u tych co mają ten telefon jest problem z GPS, czy to tylko jednostkowe przypadki?

Bo właśnie te dwie cechy, bateria i GPS, powodują, że jakkolwiek LG 4X HD wydaje się wyborem jedynym, to jednak zastanawiam się, czy by jednak nie wziąć coś może mniej fajnego, ale pewnego w moich oczekiwaniach.

A co sądzicie o tym Sony Xperia S? Prezentuje się ładnie. Ma ktoś? Jak tam z baterią i GPS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shimu

Ja w moim LG nie miałem nigdy problemu z GPS - co prawda rzadko korzystam, ale zawsze działa dobrze :)

Edit.

Xperię S miałem - telefonu nie mogę pochwalić za nic w zasadzie :P (tj. w stosunku do 4X HD czy Galaxy Note, które również miałem/mam).

Edytowane przez Shimu
    dodatek, ortogrfia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adiker

Lg Swift4X HD.Dlaczego?Mocne GPU,naprawdę,super aparat,znakomicie robi zdjęcia,gorąco ci polecam ten model :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nut.eR

Moj kolega ma Xperie S i mowi ze musi co dzien ladowac. Skoro S2 plus jak widac ma wydajniejsza baterie i dla Ciebie to jest najwazniejsze to nie wiem czy jest sens kupowac lg , a ekran w S2 plus wcale maly nie jest wiec mozna spokojnie na nim korzystac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    No i jeszcze sprawa dokładności GPS w LG
    LG szwankuje od dawna, już od modelu GT540. A 4X jest jednym z najgorszych w rodzinie. Czasem działa dobrze przez pół dnia, potem załamanie: wskaźnik pozycji wędruje sobie gdzie chce. Błędy rzędu 150 m są na porządku dziennym. Do nawigacji absolutnie się nie nadaje. Warto przejrzeć wyniki ankiety:

http://forum.android.com.pl/f762/lg-l9-gps-glonass-235984/

Myślę, że te 47% zadowolonych to ci, którzy nie korzystają z GPSa.

Właśnie z tego powodu przymierzam się do wymiany na SGS 2 plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arte
    Moj kolega ma Xperie S i mowi ze musi co dzien ladowac.

Czyli z tą Xperią też nie najlepiej. Szkoda, bo ładnie się prezentuje.

Skoro S2 plus jak widac ma wydajniejsza baterie i dla Ciebie to jest najwazniejsze

Najważniejsze - nie, ale ważne.

to nie wiem czy jest sens kupowac lg , a ekran w S2 plus wcale maly nie jest wiec mozna spokojnie na nim korzystac.

Właśnie dlatego szukam opinii innych użytkowników tych telefonów, bo testy testami a życie, życiem. Najważniejsze jest dla mnie to, czy LG pomimo szybszego rozładowywania baterii, mimo wszystko daje radę i spokojnie cały dzień, od rana do późnego wieczora wytrzyma.

a ja wybrałbym tutaj HTC One S - ma szybsze bebechy niż S2 plus i również energooszczędnego amoleda.

HTC mi tez wygląda na świetny telefon. Martwi tylko ten słaby wynik ogólny w wydajności baterii. Może ktoś ma i napisze jak to jest z tym One S?

zdjęcia z obu tych słuchawek biją na głowę aparat 4X! jeśli jazda na rowerze jest Twoją pasją to filmiki HD można fajnie wykorzystać

Jest aż taka różnica na korzyść HTC i S2 plus? No to faktycznie element wart rozważenia.

jest też chyba najzgrabniejszym telefonem,

Mi duże telefony nie przeszkadzają. ;)

trzeba zaznaczyć, że HTC wykonaniem przebija tu wszystkie propozycje.
    a plecy z tandetnego plastiku w tym LG trudno nawet przyrównywać

Ja nie jestem purystą jeśli chodzi o materiały, uważam tworzywo sztuczne za równie dobry materiał co i metal. Liczy się design, dobór kolorów, połyskliwości, matowości i wszystkich innych czynników. Jak dobry projekt jest przewidziany dla dobrego tworzywa sztucznego, to dlaczego nie?

użytkownicy tego LG często sygnalizowali tu na forum drobinki dostające się pod szybę wyświetlacza - w kontekście roweru mz to wyklucza ten model

Z tego co wyczytałem, to nie kurz i nie każdemu się zdarza. To efekt pojawiania się pęcherzyków gazu/płynu powstających z kleju łączącego wyświetlacz z panelem dotykowym. Po wpływem dużej temperatury klej ten ma tendencje do przechodzenia w stan gazowy/ciekły. Nie każdy zaś notorycznie przegrzewa telefon.

pod kątem GPS Xperia S będzie najlepsza bo wspomaga się GLONASS. gdybyś łapał się na Xperię T lub V to bierz w ciemno

Niestety ani T ani V w ofercie u mojego operatora nie ma.

LG szwankuje od dawna, już od modelu GT540. A 4X jest jednym z najgorszych w rodzinie.

Poważnie jest tak źle?

Czasem działa dobrze przez pół dnia, potem załamanie: wskaźnik pozycji wędruje sobie gdzie chce. Błędy rzędu 150 m są na porządku dziennym. Do nawigacji absolutnie się nie nadaje.

I tak nagle, bez zapowiedzi wariuje? Nie ma żadnej prawidłowości?

Warto przejrzeć wyniki ankiety:

LG L9 - GPS, Glonass

Myślę, że te 47% zadowolonych to ci, którzy nie korzystają z GPSa.

No, ale to ankieta dotycząca LG L9 a nie tego, którego ja rozważam. Ale być może faktycznie to wspólna cecha wszystkich nowych LG.

Właśnie z tego powodu przymierzam się do wymiany na SGS 2 plus.

Czyli ty byś z tego mojego zestawienia wybrał SGS 2 plus? Jakie zatem poza GPSem widzisz jeszcze przewagi tego Galaxy nad 4H HD?

Jak z powyższego wynika, dylematy nadal nierozwiązane, ale dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli i czekam na następne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hezar

Sporo zostało już napisane, więc gdybym był na Twoim miejscu, bez namysłu wybrałbym właśnie LG.

Hardware w tym modelu bije wymienionych konkurentów, a to dla mnie kryterium decydujące. W prądożerności wprawdzie lepiej wypada SGS II +, ale i tak nastaw się na to, że będziesz musiał ładować codziennie.

Samsung Galaxy Nexus + SwiftKey 4 + Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi