Skocz do zawartości
Davcio1948

Przycisk Lock (blokady) raz reaguje,raz nie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu nie działa mi klawisz Lock, przestał działać po wgraniu Android 2.1. Pomyślałem że może to jakaś niewiarygodna wina softu i dla testu, wgrałem Androida 1.5, ale nadal nic. Pomyślałem więc, że coś się uszkodziło i zaniosłem telefon do serwisu. Poszedłem odebrać telefon i oznajmili mi, że z poziomu przycisku niby wszystko jest dobre, nic nie jest uszkodzone, a klawisz potrafi regować pół dnia, a później mogę klikać i nic. Wczoraj np reagował i normalnie blokował cały dzień, a dzisiaj już lipa. Teraz sprawdzam i znów działa, mogę klikać 10 min i normalnie odblokowuje i blokuje, a za jakiś czas mogę klikać 30 min i żadnej reakcji. Może to być jakiś błąd w sofcie ? Co to może być według was jeżeli nie usterka techniczna ? robiłem wipe, wgrywałem inne softy, na wszystkich tak samo.

Edytowane przez Davcio1948

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam ten sam problem, tyle że u mnie blokada działa raz na ruski rok, co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio zaobserowałem, że blokada działa na mrozie ;D śmieszne, a może przypadek, ale jak telefon jest lodowaty to śmiga aż miło, a jak się zagrzeje to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wstępie serdecznie witam wszystkich użytkowników ;)

Podepnę się pod temat:

Kilka dni temu zaktualizowałem softa do w sposób podany tutaj: http://forum.android.com.pl/f132/aktualizacja-softu-przez-odin-oraz-root-lk-2-08-dla-spicy-8876/

Od tamtej pory źle mi działa boczny przycisk blokady. Mianowicie blokuje świetnie, ale przy próbie odblokowania przenosi do tego ekranu z zieloną kłódeczką. Gdy próbuję przytrzymać troszkę dłużej, odblokowuje i od razu z powrotem blokuje do poziomu kłódeczki, a gdy odblokuję do kłódeczki i nacisnę drugi raz, to czasem się uda, a czasem znów go totalnie blokuje. Ogólnie sama kłódeczka mi jakoś szczególnie nie przeszkadza, ale boczny przycisk jest dla mnie wygodniejszy i wolałbym wrócić do jego normalnego działania - czy wiecie gdzie może być problem? :)

Btw. kompletnie jestem zielony jeśli chodzi o soft, stąd pyt.: czy jeśli wgrałem cały soft z powyższego linku, posiadam tzw. root'a?

Pozdrawiam, Mateusz :)

Edit: oczywiście próbowałem naciskać z różnym czasem i problem nie leży w tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spica z Androidem 2.1 - najlepiej używać przycisku odblokowywania wył. do podświetlania ekranu lub jego blokowania :D

Samo odblokowanie zostawić przejechaniu palcem po ekranie :D

Mateusz, jeśli nie wgrałeś pliku roota, masz czysty system. Jeżeli wszystko z powyższej instrukcji, masz roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź :)

Co do roota i całej reszty to już się trochę z tym obeznałem i wgrałem takoweo (fajna rzecz).

Zaś co do blokady, robię tak jak napisałeś - używam tylko do blokowania. Swoją drogą zauważyłem, że problem leży chyba w tym, że system odczytuje również puszczenie przycisku jako kolejne naciśnięcie. Ale już się przyzwyczaiłem więc ok :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie czy ktoś znalazł rozwiązanie ferelnego przycisku? bo odblokowywanie na ekranie mnie nie zadowala i chcialbym moc znowu korzystac z tego klawisza z boku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, od pewnego czasu nie działa mi klawisz Lock, przestał działać po wgraniu Android 2.1

Mam podobny problem od czwartku, tyle, że mam Androida 1.5. Mogę naciskać klawisz słabo, mocno, 10 razy, 50 razy i i tak dopiero za którymś tam razem załapie. Boję się, że w końcu nie będzie chciał się w ogóle odblokować, więc wyłączyłam w ogóle automatyczne wygaszanie ekranu i tak podświetlony telefon leży już od jakiejś godziny. I tutaj pytanie, czy w android market znajdę jakiś darmowy program do odblokowywania telefonu innym klawiszem niż tym fabrycznym? (wiem, że muszę z tym jechać do serwisu, ale tymczasowo taki program by się przydał). Trochę szukałam po markecie i forum i nic ciekawego nie znalazłam.

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nereus

w markecie są jakieś screen locki ale to nie zmienia jakim klawiszem blokujesz ekran

jest kilka rozwiązań

1)spr dmuchnąć sprężonym powietrzem w przycisk lock może na stykach jest kurz

2)root i mod ze zmienionym przyciskiem wybudzenia np sgm cyjan

3)serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi