Skocz do zawartości
kulitom

MOD ViPER4Android FX & XHIFI (Convolver) (Cure Tech+) (VHS+) (Fidelity Control) 0(o.o)0

Rekomendowane odpowiedzi

v4aofficial.jpg

NAJLEPSZA MODYFIKACJA DŹWIĘKU DLA SAMSUNG GALAXY S II i9100

SRS, DOLBY, X-FI, WALKMAN, BEATS itp. w jednej modyfikacji. 100% działania! Nie zastanawiasz się, czy to efekt placebo, ponieważ różnica jest bardzo wyraźna i w przeciwieństwie do innych modyfikacji, tutaj można włączać/przełączać/łączyć i wyłączać efekty na żywo, więc wiesz, czy działa i jak działa.

1. Wymagania:

-Adroid 2.3/4.x

- busybox

- root

2. Instalacja:

- przed instalacją upewnij się, że nie masz zainstalowanych innych modyfikacji do poprawy jakości dźwięku, equalizerów itp. nawet antywirusy mogą powodować problemy

- instalujemy aplikację: Dev-Host - ViPER4Android_FX_2209_en.rar - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

- uruchamiamy ją i instalujemy odpowiedni sterownik (dla Galaxy S II i9100 jest to cortex a9)

- restartujemy smartfon

- w pamięci wewnętrznej usb urządzenia w głównym katalogu tworzymy folder ViPER4Android/kernel/ i wypakowujemy do niego pliki z rozszerzeniem .irs z poniższych linków:

http://d-h.st/Sad

Dev-Host - Creative ZEN X-Fi IRS v1.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Sony Xperia New Sound Enhancement_IR_Demo.zip

en_IRSamples_331 IR.zip

Dev-Host - IRS_TubeAmplifier_And_Technics_Preamplifier__).zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Dev-Host - Cassete_deck_technics_vintage_IRS.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

My Files

http://www.mediafire.com/download/ht54z9r2zrj54p7/SonicMasterLite-WavesMaxxAudio-Rev3.zip

Tutaj mamy spis: [V4A][iRS][OFFICIAL] V4A FX Impulse Response Sample Index [Mirror Vipers Audio] - xda-developers

Część wrzuciłem na swoje konto dev-host. Jeśli jesteś twórcą sampla .irs i nie życzysz sobie uploadu na inny serwer, napisz do mnie PM z prośbą o usunięcie linka.

3. Konfiguracja:

- uruchamiamy muzykę i zakładamy słuchawki

- w aplikacji ViPER4Android FX w zakładce HEADSET zaznaczamy opcję MASTER POWER

- zaznaczamy PLAYBACK GAIN CONTROL i ustawiamy Select Effect Strengt>Slight, Max Gain>4x, Max Output>-1.9 dB

- zaznaczamy FIREqualizer i ustawiamy wg własnego gustu

- zaznaczamy CONVOLVER i wybieramy wg własnego gustu Impulse Response (są to efekty wrzucone do folderu ViPER4Android/kernel/)

- opcja HEADPHONE SURROUND+ to system dźwięku przestrzennego dla słuchawek o nazwie VHS+ (polecam sprawdzić, może przypadnie komuś do gustu)

- zaznaczamy DYNAMIC SYSTEM i wybieramy wg własnego gustu opcję Select Listening Device oraz Select Dynamic Bass

- zaznaczamy Enable ViPER Bass oraz Enable ViPER Clarity i ustawiamy wg własnego gustu

Moje ustawienia:

34597353.png32898408.png

10830097.png79529102.png22700999.png57293657.png

9bdf.png

4. Uwagi:

- gdy podczas wyboru jakiejś opcji aplikacja ViPER4Android FX się zawiesi, należy zrestartować urządzenie, a jeśli to nic nie da, to ubić ją w menadżerze aplikacji oraz wyczyścić jej dane

- zalecam kernel z obsługą aplikacji STweaks, wówczas można dodatkowo podbić dźwięk w zakładce SOUND, opcja HEADPHONE AMPLIFICATION>Boost 3dB, VOLUME LEVELS AND GAIN CONTROL>MASTER VOLUME GAIN>2 dB oraz HEADPHONE VOLUME LEVEL>8 dB, co eliminuje na stockowym odwarzaczu efekt ściszania dźwięku, gdy uderza bas

- modyfikacja przyda się głównie użytkownikom słuchawek lepszej jakości, zwykłe nie są wystarczająco efektywne i mogą wystąpić na nich zniekształcenia drenujące uszy, więc ostrożnie obchodźcie się z głośnością

- gdy występują szumy, które ci przeszkadzają, zrób backup pliku /system/lib/soundfx/libbundlewrapper.so i usuń go

- gdy nie działają ci efekty ViPER4Android FX w trybie Compatible Mode, edytuj plik system/build.prop, zmieniając linijkę Ipa.decode=true na lpa.decode=false

Dla zainteresowanych - na androidzie 4.0 wzwyż można zainstalować drugą aplikację, która będzie współpracować z ViPER4Android FX, nazywa się ViPER4Android XHiFi i pozwala nakładać dodatkowe efekty, działające jednocześnie z tymi z ViPER4Android FX. Poniżej instrukcja instalacji:

- ściągamy aplikację stąd: Dev-Host - ViPER4Android_XHiFi_2102_en.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

- uruchamiamy ją i instalujemy sterownik dla naszego procesora (dla Galaxy S II i9100 jest to cortex ax)

- restartujemy smartfon

Konfiguracja:

- uruchamiamy aplikację ViPER4Android XHiFi, przyciskiem menu wysuwamy menu i wybieramy opcję FX Compatible Mode>Compatible (to samo należy zrobić w aplikacji ViPER4Android FX)

- w zakładce HEADSET zaznaczamy opcję MASTER POWER

- resztę opcji ustawiamy wg własnego gustu, większość jest podobna co w aplikacji ViPER4Android FX, jedynie opcja AUDIO RECONSRUCT zastępuje tu opcję CONVOLVER

Jak odinstalować modyfikację?

Wystarczy wejść w aplikację ViPER4Android FX/ViPER4Android XHiFi, przyciskiem menu wysunąć menu i wybrać Uninstall Driver, a następnie odinstalować aplikację.

Nowość! System wiernego odtwarzania dźwięku (ViPER Fidelity Control)

ViPER Bass

Możesz doświadczyć basu, jakiego jeszcze nie słyszałeś! Wymaga lepszej jakości słuchawek.

ViPER Clarity

Od teraz dzięki nowym trybom Clarity możesz zrównoważyć potężny bas oraz wysoką czystość dźwięku, w nieosiągalny do tej pory sposób!

System ochrony układu słuchowego (Cure Tech+)

Na normalnym systemie głośne słuchanie muzyki może powodować różne objawy takie jak zmęczenie, zawroty głowy, szum w uszach, rozdrażnienie i inne. Jest to normalna reakcja organizmu, słuchanie na słuchawkach muzyki z dużą ilością basu może nawet trwale uszkodzić słuch!

Twórca modyfikacji ViPER520, jako miłośnik muzyki, nie pozostaje obojętny na to zjawisko, dlatego stworzył Cure Tech+, który chroni nasz słuch. Wystarczy zaznaczyć w aplikacji ViPER4Android FX opcję AUDITORY SYSTEM PROTECTION i wybrać siłę jego działania w Select Binatural Level.

Możliwości modyfikacji jest wiele, natomiast ja podałem tylko te, które używam. Galaxy S II potrafi teraz bardzo czysto i głośno zagrać.

W przyszłości twórca planuje dodać graficzny interfejs, który ma wyglądać tak:

090744hf0efuxufxaffx09.jpg

Link do wątku na XDA: [MOD][APP] ViPER4Android Audio Effects - FX & XHIFI - (Convolver) (Cure Tech+) (VHS+) - xda-developers

Oryginalny post ViPER520: [原创]ViPER4Android(V4A)效果器下载

V4Arena Facebook Chat: https://www.facebook.com/login.php?next=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgroups%2Fv4a.en

Konto Paypal użytkownika ViPER520: https://www.paypal.com/uk/cgi-bin/webscr?cmd=_flow&SESSION=f_zsYFgFnD0W71Z0lMLVq64kE9Z-XSJgarVW43TziDWj3Skyj-3Yds3evA4&dispatch=50a222a57771920b6a3d7b606239e4d529b525e0b7e69bf0224adecfb0124e9b61f737ba21b081988da7a3c03e3ee256487fa2c502f637cb

Nie odpowiadam za żadne uszkodzenia, instalujesz na własną odpowiedzialność!

Podziękowania dla użytkownika Wysiek za podanie ustawień dźwięku w STweaks.

Lista zmian:

Dodano 24.06.2013:

FX wersja 2.2.0.9:

- ViPER Bass (do wyboru 2 efekty - Natural Bass/Pure Bass+, wybór częstotliwości basu - 40/50/60/80/100Hz, wybór głośności basu)

- Viper Clarity (do wyboru 2 tryby - Natural Clarity/OZone+, wybór głośności ustawionego trybu)

- Optymalizacja Headphone Surround Engine+ dla procesorów VFP

- dodana opcja 'Check Update'

- naprawione niektóre błędy

Edytowane przez kulitom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo chciałbym spróbować, ale po uruchomieniu aplikacji Viper, zawiesza się ona i po minucie wyskakuje komunikat, czy chce przerwać proces.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź, czy spełniasz wymagania, ta modyfikacja działa na większości androidów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie działa, ale w ViPER4Android XHiFi nie ma tych efektów i po włączeniu trybu compatibile nie działa

PS. Czy masz już jakieś sprawdzone ustawienie ?

PS. Zasłużone piwko:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O jakie efekty ci chodzi? Czego nie ma w ViPER4Android XHiFi? W pierwszym poście pisałem, że większość opcji jest podobna, nie wszystkie. To co wyróżnia ViPER4Android XHiFi, to opcja AUDIO RECONSRUCT. Dodałem do punktu 3 w pierwszym poście swoje ustawienia ViPER4Android FX.

Edytowane przez kulitom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Robię już drugie podejście do tej modyfikacji z powodu przejścia na kernel nie obsługujący STweaks i nadal nie mogę dojść do ustawień, które były by porównywalne do tego, co można osiągnąć bawić się jedynie STweaks, PowerAmp i zawartym w nim drugim korektorze w Music FX. Tutaj niby dynamika większa i ogólnie lepiej gra z modyfikacją niż bez, ale niestety mocniej ustawiony bas się dławi ściszając głośność w momęcie uderzenia. W STweaks był efekt taki, jak by telefon dawał dużo więcej mocy na słuchawki powodując, że to one zaczynały już grać na krańcach swojej możliwości, a nie telefon.

Jeśli w ogóle chodzi i PowerAmp, to jest tu trochę zamieszania, żeby Viper fx zadziałał. Musiałem wyłączyć w ustawieniach Playera funkcje Music fx i bezpośrednią kontrolę dźwięku.

Ps. Co dają efekty .irs , bo nie słyszę żadnej różnicy, gdy wybieram któryś z tych efektów?

wysłane za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie te efekty .irs dają najwięcej. Jeśli one nie działają u ciebie na stockowym odtwarzaczu, to sprawdź dokładnie punkty 1 i 4 z pierwszego posta, u mnie działają bez problemu, na żywo przełączam się między nimi i niektóre są wręcz genialne. Te efekty zdecydowanie poprawiają średnie i wysokie tony, nie tylko dynamikę. Sam korektor jest lepszy od tego w poweramp, bo ma suwak 27Hz. Trzeba mieć czułe słuchawki, żeby to wychwyciły. Jeśli używasz poweramp zamiast stockowego odtwarzacza, to efekty nie będą na niego działać, musisz spróbować przełączyć ViPER4Android FX na tryb Compatible i zrestartować urządzenie. Jeśli to nie pomoże, tzn. że poweramp powoduje konflikt i należy go odinstalować.

Edytowane przez kulitom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na Powerampie nie działają te programy szkoda, jedynie działa na Google music, trzeba przyznać że najlepsze polepszenie dźwięku jaki wyszło na androida

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisałem wyżej, powinny działać w trybie Compatible.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem w trybie compatybile poweramp nie działał, przelaczylem na normalnie i działa :)

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi