Skocz do zawartości
kulitom

MOD ViPER4Android FX & XHIFI (Convolver) (Cure Tech+) (VHS+) (Fidelity Control) 0(o.o)0

Rekomendowane odpowiedzi

Wysiek

U mnie DSP, które jest w CM gra lepiej (czyściej i naturalnej) niż ViPER, którego również byłem wielkim fanem. Ale według mnie dźwięki w ViPER szczególnie z użyciem irs, jest mało naturalny i pozbawiony niektórych częstotliwości, przez co nie wszystkie instrumenty można wychwycić. W DSP tak ustawiłem, że w PowerAmp mam korektor wyłączony i dźwięk reguluje tylko tonami. Gra według mnie rewelacyjnie.

Wysłano poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@wysiek

Mam dokładnie to samo DSP co w CM, a mam OmniRom.Więc podziel się z jakimi nastawami udało Ci się tak zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Nie będę opisywał, bo najlepiej jet to widać na zrzutach ekranu. Ustawiłem tą konfigurację na dwóch telefonach, wyłączyłem korektor w PowerAMP i tylko tonami w zależności od rodzaju muzyki. Efekt świetny nawet na standardowych słuchawkach. Na Creative 830 jest już super.

post-89442-14255741929875_thumb.png

post-89442-14255741930266_thumb.png

post-89442-14255741930678_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kg2811

U mnie mimo wszystko jednak sprawdza się viper(spróbowałem na chwilę dsp). Mam słuchawki brainwavz delta i nie mogłem dobrze dostosować bassu w dsp. W viperze z impulsem zen wszystko nabiera kolorów, bass jest ładnie zaznaczany na niskich jak i trochę wyższych częstotliwościach. Sprawdza się dobrze w dubstepie i elektro, ale i przy hip-hopie daję radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dsp nie ma tego co viper, czyli irs'y, rodzaj dynamiki, wierność dźwięku itd. no i ten bezkonkurencyjny bas. Nie da się wyciągnąć z dsp tego co w viper z prostej przyczyny - mniej ustawień. Oczywiście ma to minusy, bo kombinacji ustawień jest o wiele więcej, więc i więcej sprawia problemów przy konfiguracji, a nie każdy sobie z tym poradzi.

Edytowane przez kulitom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

PowerAmp poleciał do kosza. Neutron Music Player nie ma tego problemu ale za to mia kilka denerwujących wad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184

Popieram kolegę Wysiek. DSP + poweramp = ideał. Bass w viper4 naturalny? głęboki? soczysty? błagam bi nie mogę wytrzymać. Gra sztucznie. Z resztą to tylko telefon. Ps Jedyny plus tego rozwiązania to mniejsza konsumpcja na energię według DSP +PP. Ale coś za coś bo fajna jakość i efekty łykają bateryjkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kg2811
    Dsp nie ma tego co viper, czyli irs'y, rodzaj dynamiki, wierność dźwięku itd. no i ten bezkonkurencyjny bas. Nie da się wyciągnąć z dsp tego co w viper z prostej przyczyny - mniej ustawień. Oczywiście ma to minusy, bo kombinacji ustawień jest o wiele więcej, więc i więcej sprawia problemów przy konfiguracji, a nie każdy sobie z tym poradzi.

No, trochę czasu trzeba było poświęcić na dobre ustawienie Vipera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pdnavy

A poradzicie koledzy coś na mój problem? otóż na ViPERku v2.2.0.9 wszystko pięknie śmiga jednak kiedy się przesiądę na nowszą wersję, sprawdzałem na 2.3.1.5 i 2.3.2.2 nie działa, żadnej reakcji ani na equalizer ani na IRSy. Siedzę na stokowym MS3 DEODEX + powerAmp. Oczywiście w powerAmpie DVC i inne wyłączone. Jakieś pomysły? potrzebne jakieś info jeszcze?

P.S. Gdyby nie to forum i ten wątek nie słyszałbym o Viperku i choć w PowerAmpie mało wiele sobie poustawiałem i byłem zadowolony to niektóre IRSy + ustawienia basów itp po prostu pieszczą moje uszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bass w viper4 naturalny? głęboki? soczysty? błagam bi nie mogę wytrzymać. Gra sztucznie
    hm... u mnie na odwrót, głęboki i naturalny mam na viper, na poweramp i dsp nie potrafię tego uzyskać, jest pusty i dudniący (w porównaniu do viper), no i zalewa pół pasma, nie da się go odseparować od reszty. Tylko na viper dźwięk mam 'uporządkowany'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi