Skocz do zawartości
kulitom

MOD ViPER4Android FX & XHIFI (Convolver) (Cure Tech+) (VHS+) (Fidelity Control) 0(o.o)0

Rekomendowane odpowiedzi

WOOOW!!!!!!! Ale power :banan: - spróbujcie Sony Xperia Rev2 EQ 4 Unique z tej paczki: Dev-Host - Sony Xperia NSE IRS Rev2 (Non-Single Core).zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service (jest to wersja dla wielordzeniowych procesorów z tego wątku: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2275087 ) - istny kosmos! Tylko pogłośnijcie trochę Pure Bass+. A podobno to jeszcze nie wszystko, co można wyciągnąć z V4A. Użytkownik zhuhang z forum xda, który ma stały kontakt z twórcą aplikacji z Chin, zapowiedział pracę nad usprawnianiem irs'ów. Jest już wersja FX v2.2.1.0 ze zintegrowanym X-HiFi i spolszczeniem, ale ponieważ będą kolejne nowości, wstrzymam się na razie z aktualizacją pierwszego posta. Z tego co czytałem, to ma jeszcze dojść kalibrator, ale na jakiej zasadzie będzie on działał, to nie mam pojęcia.

Jeszcze kilka słów co to jest convolver:

Wtyczka Convolver może stanowić alternatywę dla equalizera. Dzięki tzw. impulsom możliwe jest poprawienie charakterystyki dźwięku lub dodanie różnych efektów DSP. Nazywana jest 'Matką wszystkich efektów'

Tylko proszę nie myśleć, że działa to jak equalizer. Jest o wiele lepszy od niego, pozwala przede wszystkim uwydatnić więcej szczegółów, zrównoważyć barwę i nałożyć efekty w jednym czasie, dlatego jest kluczowym elementem V4A. Ogólnie ciężko jest to opisać, najlepiej jest to usłyszeć. Efekt jest jak przełączanie się między procesorami dźwięku, a to się znacząco różni od presetów equalizera. Tak to mogę opisać swoimi słowami, ogólnie super sprawa. Problemem może być tu kernel i sterownik, który używamy, bo mogą być między nimi różnice. Ja tego nie sprawdzałem, ale tak wynika z komentarzy w internecie.

Gdyby ktoś chciał poczytać nieco więcej na temat pluginu convolver, to podaję link do watku na hydrogenaudio.org (wymagana znajomość języka angielskiego lub obsługi tłumacza google).

Edytowane przez kulitom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Szkoda, że dźwięk się dusi przy basie i nie ma za bardzo na to rady - co bym nie przedstawił. Czasem takie "falowanie" zaczyna mnie już drażnić. Wiem, że lekarstwem na tą dolegliwość było by STweaks, ale mam kernel, który tego nie obsługuje. A jest na tyle dobry, że nie myślę go zmieniać...

wysłane za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tube Amplifier & Technics Preamp Hightv.2 też jest godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Nie wyszło do tej pory nic nowszego? Już jakiś czas temu miała wyjść nowa wersja ze zmienionym interfejsem...

Ps. Nie przetestowałem jeszcze wszystkich Convolverów, ale jestem mega zadowolony z Sony Xperia rev2 clearbass. Gra niesamowicie i dźwięk nie faluje...

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na xda jest wersja 2210 ze spolszczeniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Zapomniałem, że aplikacja sama może pokazać aktualizacje. Pokazało mi nowszą wersje, bo 2.2.1.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aneno

Polecam.

Teraz razem z +6db na wzmacniaczu(opcja w siyah/dorimanx) S2 potrafi zagrać ładnie na większych słuchawkach i co najważniejsze - czysto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem Vipera i jestem zadowolony ! Przypominają mi się czasy I9000 + voodoo sound :D Również polecam IRS Sony Xperia Rev2 EQ 4 Unique.

Szkoda, że kernel apolo nie obsługuje Stweaks, bo połączenie z jego ustawieniami byłaby miazga.

Mimo wszystko, polecam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystkie Xperie powodują, że dźwięk się ścisza o połowę i efekt mnie nie zadowala. Przychylam się do opinii, że Tube Amplifier & Technics Preamp Hightv.2 daje u mnie najwięcej. Czy ten mod może różnie brzmieć na różnych romach?

Co do Stweaks to chyba to samo robi vodoo louder jeśli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłby ktoś tak miły i wstawił link do Tube Amplifier & Technics Preamp Hightv.2 ? Szukałem, ale u mnie wywala ze plik nie istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi