Skocz do zawartości
kulitom

MOD ViPER4Android FX & XHIFI (Convolver) (Cure Tech+) (VHS+) (Fidelity Control) 0(o.o)0

Rekomendowane odpowiedzi

Nestle

Dziala wam zmiana tonu dzwieku glosnika na odtwarzaczu od samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam problem od pewnego czasu z Viperem.

Posiadam ROM MIUI v5 + kernel Apolo 4.10. Ściągnąłem vipera z MIUIpolska i ustawiłem go wg. instrukcji również z tej strony. Używam tylko go na słuchawkach, więc strona główna: zaznaczam słuchawki. pliki .irs mam wgrane tam gdzie foldery typu Android itd czyli dobrze i folder od vipera tez dobrze nazwany.

Wchodzę w stan, a tam mam:

Technologia NEON: Tak

Technologia V4A: Nie

Stan: prawidłowy

Przetwarzanie: Nie

Strona główna: słuchawki.

I dlaczego to nie trybi? W ogóle nie czuje różnicy na sluchawkach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Może spróbuj z trybem kompatybilności. Sterownik zainstalowałeś prawidłowy?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potestowałem to z miesiąc czasu z różnymi ustawieniami i filtrami irs, ale muszę powiedzieć jednak, że dźwięk tylko iluzorycznie jest polepszony. Basy można nieźle podrasować, czystość itd. ale dźwięk mnie mimo wszystko nużył. Wywaliłem tego moda i wróciłem z ulgą do standardowych rozwiązań. Nie wiem jak to ująć - zniekształcenia/nieczystość powodowały, że piosenki które lubiłem słuchać nie miały tego uroku, jakby różne częstotliwości się nakładały i robiła się wielka kupa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widocznie coś źle ustawiłeś. Ważne jest dobrać odpowiedni irs pod nasze słuchawki i skorygować go w eq, następnie dobrać do słuchawek również dynamikę, włączyć czystybass+ i ozone+, ewentualnie zwiększyć ustawienia wzmocnienia, a reszta powinna być wyłączona. Proponuję poszukać na xda odpowiedniego irs'a.

Niemożliwe jest to co piszesz, gdyż ja uzyskałem wyraźną poprawę kultury dźwięku, zdecydowanie większą dynamikę i separację, wszystko zależy od ustawień. Standardowe rozwiązania powtarzam - nie mają nawet najmniejszych szans w porównaniu z V4A. A jakie posiadasz słuchawki? Bo pamiętaj, że na słabych nie uzyskasz odpowiedniego efektu, tylko zniekształcisz dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Też kiedyś byłem zniesmaczony tym modem, ale faktycznie po długiej zabawie w różne ustawienia udało mi się uzyskać taki dźwięk, że słucha się go z wielką przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Też ustawiłem według tej instrukcji, ale bardziej podoba mi się dźwięk, który ustawiłem według siebie. Generalnie polecam całkowicie wyłączyć korektor w odtwarzaczu, podbić delikatnie wysokie i niskie tony w korektorze Viper, znaleźć najlepszy dla siebie irs i później tylko wyregulować opcje dotyczące czystości i dynamiki dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi