Skocz do zawartości
omega55

Samsung Galaxy Note 8.0 - N5100/N5110 - pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

omega55

Kupiłam kilka dni temu wersję N5100 - czyli z 3G.

Pierwsze wrażenia były bardzo pozytywne. Po tygodniu użytkowania cieszę się tak samo :)

Plusy

- idealna wielkość

- idealne wykonanie/spasowanie obudowy

- bardzo dobra jakość obrazu (kolory, kontrast)

- bardzo szybki, działa szybciej niż mój S4, bez jakichkolwiek przycięć, lagów

- wreszcie microUSB ! Note 10.1 tego nie miał. Wystarczy mi 1 ładowarka do telefonu i tableta :)

- rysik ! - naprawdę może się przydać, masa możliwości !

Minusy

- szkoda, że nie ma ekranu FullHD...

- Android 4.1.2., a mógłby mieć 4.2.2 już, tak jak S4

- najbardziej wypukłym elementem obudowy z tyłu jest... szkiełko aparatu...

Uważam, że to urządzenie dla mnie niemal idealne. Nie żałuję absolutnie zakupu.

Jak macie jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Edytowane przez omega55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lebi

Mogę napisać dokładnie to samo co kolega wyżej:)

Z racji że nasz tablet nie doczekał się jeszcze osobnego forum, chciałem zapytać tutaj przy okazji .

Ładowałem dziś go po raz pierwszy, na wyłączonym tablecie i po 14 h cały czas pokazywała się bateria która się ładuje. Zdziwiłem się, że tak długo. W końcu odłączyłem go od ładowarki i podłączyłem ponownie . okazało się że jest już naładowany. Też tak miałeś albo mieliście?

Wysłane z mojego GT-N5100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omega55

@up,

koleżanka, jeśli już :)

Ustaw sobie procentowy wskaźnik naładowania baterii, będzie 100%, to będzie naładowany,

ten symbol "pioruna" chyba faktycznie cały czas jest w ikonie baterii podczas ładowania, ale ikona wskazuje "pełne" naładowanie przecież...

U Ciebie też szkiełko aparatu jest najbardziej wystającym elementem, czy ramka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lebi
    @up,

koleżanka, jeśli już

U Ciebie też szkiełko aparatu jest najbardziej wystającym elementem, czy ramka ?

Przepraszam koleżankę; )

Ramka bardziej od szkiełka wystaje ale to minimalnie.

Co do ładowania gdzieś wyczytałem, że to może być wina tej części ładowarki, którą wkłada się do gniazdka..

Wysłane z mojego GT-N5100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć ja też go sobie sprawiłem 8 czerwca w Media Markt wersję 3G za 1799 zł . Gdy zobaczyłem tą cenę to już był mój :)

Ciekawy jestem kiedy będą firmowe akcesoria . Na razie znalazłem tylko takie info za granicą Official Samsung Galaxy Note 8.0 Accessories

Na oficjalnej stronie milczą >:( .Może już widzieliście jakieś oryginalna akcesoria w Polsce . Dajcie znać

Ps. Przydał by się oddzielny wątek dla nota 8 :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lebi

Ps. Przydał by się oddzielny wątek dla nota 8 :o

Jestem totalnie ZA

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omega55

@WaderPL,

o jakie dokładniej akcesoria pytasz ?

Ja np zamówiłam w Komputroniku oryginalny pokrowiec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi o : Official Samsung Galaxy Note 8.0 Vehicle Dock i o Official Samsung Galaxy Note 8.0 Book Cover - White . Okazuje się że pasuje do niego ten dock od Nota 2

szkoda tylko że not 8 musi stać pionowo , trochę to niestabilnie stoi . Może Samsung zrobi dedykowany dock albo trzeba w końcu sprawić sobie AllShare Cast Hub do przekazu na telewizor.

Ps. Rzeczywiście w Komputroniku jest Etui składane do Samsung Galaxy Note 8.0 , ciekawe czy białe też się pokaże . Popoluję trochę w MM może u nich się trafią w miarę szybko te akcesoria . Jak kupiłem u nich kiedyś galaxy 2 jako nowość to akcesoria były taniej jak gdzie indziej i szybko po premierze .

Edytowane przez WaderPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bundz

Czy myślicie że Note 8.0 sprawdzi się na studiach do notowania odręcznego na zajęciach? Jak aplikacja radzi sobie z przetwarzaniem pisma ręcznego po polsku na tekst, żeby sobie można było potem w domu na spokojnie obrobić notatki w edytorze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omega55

Czy sprawdzi się do notowania, tego nie wiem. Nie używam rysika zbyt często. Zapewne można znaleźć dla niego jakieś zastosowanie i używać częściej, ja jakoś nie mam potrzeby.

Zapewne sprawdza się w notowaniu jakichś krótkich informacji, ale nie wiem jak będzie z dłuższym tekstem.

Ustosunkowując się do pytania na PW o jak to nazwę słuszność wyboru :), trzeba powiedzieć, że w tej chwili nie ma innej, rozsądnej alternatywy (jeśli chodzi o Samsunga). Co prawda Samsung przedstawił nową serię Galaxy Tab 3, ale one raczej nie tak szybko pojawią się w sprzedaży, na pewno nie w najbliższych dniach, być może dopiero pod koniec lipca.

W chwili obecnej można znaleźć tańsze rozwiązanie, kupić Tab2, którego można dostać za 899 z 3G, ale to zdecydowanie gorszy sprzęt - wolniejszy, słabsza rozdzielczość, mniej pamięci. Co oczywiście nie znaczy, że ten model do niczego się już nie nadaje, bo to nieprawda. Wszystko zależy od oczekiwań i zastosowania.

Kupiłam oryginalny pokrowiec :

Etui / podstawka do Samsung Galaxy Note 8.0 (N5100/N5110) ciemno szara - Akcesoria - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

Jest świetny, typu Pouch (czyli kieszonka, bez zamków, zamknięć, tablet wkładany od góry), w środku ma odpowiedni materiał, jest idealnie dopasowany, mogę korzystać z tableta normalnie, tak jak jest, a potem chowam do pokrowca i jest bezpieczny.

Etui nie jest bardzo sztywne (choć wystarczająco), da się z niego zrobić podstawkę. Moim zdaniem idealny wybór.

Te typu Book Cover (otwierane jak książka też są w tym sklepie dostępne), ale jak dla mnie trzymanie w nich tableta nie jest wygodne.

I w dalszym ciągu podtrzymuję - nie żałuję zakupu :). Czekam tylko na Androida 4.2.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi