Skocz do zawartości
alexndr

ROM][I9100][ALEXNDR][4.1.2] XWLSW Polska XEO (adaptacja) - Deodexed

Rekomendowane odpowiedzi

@up; przez cwm możesz wgrać dowolny mod zgodny z romem 4.1.2 deodexed przy tym nie nabijając licznika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr
    [...]update: problem nie występuje dla romu wanam lite 14.6 opartego o stocka XWLSW więc autor moda wspiera swój rom :-)

Wiem już w czym problem, wyszło to przypadkiem :) Z powodu problemów z nagrywaniem zainstalowałem żonie 14.6 XWLSW od Wanama. Dobrze działało (nagrywanie bez crasha gdy rozłączy się druga strona) ale bardzo krótko - tylko świeżo po instalacji. Gdy zmieniłem CSC na XEO - problem w romie od Wanama był taki sam jak w moim romie!!! ;)

Zaintrygowało mnie to i zrobiłem full wipe (Clean to install a New ROM) a potem zainstalowałem jeszcze raz mój rom z #1

Gdy zmieniłem w moim romie CSC na BTU apką z marketu - problem zniknął :D zmieniłem na XEO - problem znowu się problem pojawił!

Wniosek - bug jest w aplikacji SecPhone.apk, ale tylko gdy uaktywnimy przycisk nagrywania i (chyba) tylko dla naszego CSC. Jeśli ktoś chce mieć dobrze działające nagrywanie rozmów - polecam zmienić CSC np na BTU (United Kingdom)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

głupie pytanie może: jeśli jakiś Rom JB nie ma xeo to wystarczy skopiować folder z system/csc/xeo z innego romu i apka z marketu podmienić? czy csc ma jakieś znaczenie w praktycznym użytkowaniu telefonu? chodzi mi o ustawienia sieci jakie w sobie zawiera, jeśli np mam csc eur dedykowane na Grecję (omega v24) to używanie go na terenie naszego kraju nie jest optymalne itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Z tym skopiowaniem to tak nie do końca - jest jeszcze plik SW_Configuration.xml gdzie musiałby się znaleźć wpis dla XEO, ale jeśli chodzi o ideę - jesteś blisko :)

W przypadku CSC ma to znaczenie ale niezbyt wielkie i wszystko jest do obejścia - w XEO siedzą ustawienia naszych krajowych operatorów. Jeśli masz kod XEO to będziesz miał poprawne ustawienia APN/MMS nawet, jeśli nie dostaniesz sms'a konfiguracyjnego od operatora, więc jest to niejako wygoda. Poza tym w CSC są też przygotowane parametry z jakimi optymalnie telefon ma współpracować z konkretną siecia - czy telefon ma te parametry domyślnie włączyć dla danej sieci czy nie, np WB-AMR, FastDormancy itp

Odpowiadając więc krótko na Twoje pytanie - używanie obcego CSC nie jest najbardziej optymalne, ale też wielkich problemów to nie powoduje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

Za cholerę nie chciał pójść jako NOWIPE, próbowałem kilka razy i łapał bootloopa. Czekałem po 20 minut....

Kernel i CWM było już z Twojego ROM-u ale sam system nie chciał wystartować.

Dopiero po instalce z "clean and install new room" poszło.

Instalowałem wersję bez nagrywania na rootowany XXMS1.

Why ach why?

Edytowane przez souacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Nie wiem, mi się udało zainstalować bez wipe bez żadnych skutków ubocznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

Może za dużo kombinowałem w MS1, root, kupa programów wyłączonych itp.

W każdym razie teraz działa fajnie. Zobaczymy jak z baterią bo trochę się boję tych innych kerneli.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez souacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

Jeszcze jedno: ten kernel ma jakoś inaczej ustawione deep sleep czy coś?

Bo teraz często nie mam powiadomień kalendarza, jak telefon dłużej leży nieużywany to kalendarz milczy (S-calendar i wszystkie inne w synchro z google) a jak ustawię jako alarm (zamiast powiadomienia) to nigdy mi sie nie włacza., podobnie nie mam alarmów pop-up w friendcaster. Tak, jakby zbyt "głęboko spał". Ciekawe jest to, że jak właczę ekran i zacznę grzebać to też te powiadomienia nie przychodzą, czasem przyjdą po kilku minutach a czasem wcale. Działaja prawidłowo tylko przy podłączonej ładowarce. Mam wyłaczone wszystkie Samsungowe programy (Samsung Account, samsung Push Service, Samsung Apps, Game Hub, Samsung Link - w TB) ale to chyba nie ma wpływu na usługi google?

Fatalnie bo kalendarz to jedna z moich najważniejszych aplikacji. Czasem mam ochotę wrócić do ICS, tam przynajmniej wszystko było prawidłowo i bateria mniej leciała. Tak z ciekawości: jak wrócić w razie czego z tego ROM-u do stocka ICS? Mam brickogenny chip (choć testowanie pamięci przebiega za każdym razem elegancko) więc raczej 4.0.3.

A może można ten kernel jakoś lepiej ustawić?

Edytowane przez souacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Zgodnie z tym co napisałem w #1 w tym romie jest stockowy kernel :)

Prawdopodobnie za dużo składników zamroziłeś. A kalendarz w tym romie to aplikacja Samsunga, nie Google ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi