Skocz do zawartości
maly66625

Android 2.3 Gingerbread AOSP dla Nexus One

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pojawił się port Androida 2.3 dla Nexus One. Jest to wersja AOSP (Android Open Source Project) build'a z Piernika skompilowanego przez Chrisa Soyarsa. Jak na razie prace trwają nad działaniem kamery/aparatu (sterowniki) i kilkoma innymi usprawnieniami. Poniżej zamieszczam opis instalacji (podstawowa znajomość Angielskiego wystarczy) :

1. Download the Gingerbread build from Mr. Soyars. ( http://ctso.me/2010/12/gingerbread-on-nexus-one-dagrons-ahead/ ) Copy it to your Nexus One's SD card.

2. (If you have custom recovery already, skip to No. 5.) If you're running a stock Nexus One, you'll need a custom recovery to flash the Gingerbread build. Easiest thing to do is to download Amon Ra's recovery (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611829), then copy it to the /tools folder in your Android SDK directory.

3. Reboot the phone into the bootloader (turn off, hold trackball and power) and plug into your computer. Make sure your hboot verison is 35.0017. (If you have the latest OTA, you should be good. But double-check.)

4. Type fastboot flash recovery xxxxxxxxxxxx (where xxxxxxxx is the exact filename of the recovery image, including extension).

5. Now enter the recovery (from choose "bootloader," then "recovery").

6. Wipe data and cache (dunno if you have to, but it's a good idea).

7. Flash gingerbread_passion.ctso.zip.

8. Reboot.

UWAGA Czego musisz być świadom :

* This may overwrite your recovery.

* Does not include ANY proprietary applications (find your own). That means no market.

* Plain vanilla AOSP.

* I will not release any builds for other devices, as we still have to work on those.

* Requires, REQUIRES, 35.0017 hboot.

* Nexus One ONLY.

* No camera

No i cieszymy się Pierniczkiem na święta, gdyż ja jako użytkownik Milestone'a musze zajadać się Eklerką -.-

Zamieszczam krótką prezentację:

[ame]

[/ame]

Jeśli pomogłem, liczę na piwko ;)

PS: Proszę usunąć pierwszy temat, jakiś lag był najwyraźniej!

Edytowane przez maly66625
    Error.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Stoo

Testował ktoś?

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działą, ale jeszcze niedopracowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roszak

"No i cieszymy się Pierniczkiem na święta, gdyż ja jako użytkownik Milestone'a muszę zajadać się Eklerką -.- " Spokojnie, ja jako użytkownik GT540 też zajadam się eklerką. I jedyne co mnie boli to brak opcji instalowania appsów na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Stoo

z tego co zauważyłem nie działa jak wymienili wyżej aparat oraz prawdopodobnie phone.apk :)

jeżeli ktoś zadzwoni jest biały ekran - nie da się odebrać , oraz do nikogo zadzwonić...

najbardziej podoba mi się gdy naciska sie przycisk POWER (stan wstrzymania) animacja boska jak ze starego TV :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Aparat działa w jakimś innym romie z xda. Ja czekam na cyana albo coś w pełni działającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat działa, nie działa nagrywanie kamerą, zlikwidowano białe ekrany ogólnie rom coraz stabilniejszy testuje go od rana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Stoo
    This is an ALPHA build for testing purposes only!!! Do NOT harass cyanogen or #teamdouche with bug reports from these releases. They are strictly for testing and observing CM7 progress. There is no support provided from myself or anyone else.

w tym temacie ->

[uNOFFICIAL] [CRACKFLASHER] [ROM] CM6/CM7 Nightly Build - xda-developers

pojawia sie nieoficjalne NIGHTLY,

testował ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem ostatnią wersję: 14.

Rewelacja :) Przesiadłem się z CM 6.1 .

Jest kilka małych drobnych szczegółów gdzie widać jeszcze niedopracowania, ale biorąc pod uwagę całokszałt:

-jest stabilny

-ładny :))

-szybszy od Froyo

Jak dla mnie kozak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tą animacje można jakoś przeportować na FroYo bez głębszych modyfikacji (zablokowany bootloader) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi