Skocz do zawartości
tycobb

۵.ReflexTSenseHD v1.8 DHD port (A2SD+|- FASTEST HD ROM -)

Rekomendowane odpowiedzi

remmyhi

U mnie działa już tydzień i cały czas jestem zadowolony. Przycięcia są, owszem, ale za to gry od Gameloftu 3d działają świetnie (na innych romach Avatar kulał...).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ma być w spare parts zaznaczone dla apps2sd+, żeby działało.....? Na xda też ktoś o tym pisał, ale odpowiedź "zrób factory reset" nie nastraja mnie optymistycznie.

Generalnie chodzi o to, że Titanium backup pokazuje pamięć wewnętrzną dokładnie taką samą, jak partycję ext, i tak samo jej ubywa:

Internal : 154 MB (141 mb free)

SD CARD : 7 GB (5.9 gb free)

SD CARD a2sd : 154 MB (141 mb free)

Było już podobne pytanie na pierwszej stronie, ale odpowiedź padła niezbyt precyzyjna ;):

hmm w Spare parts jest ustawienei gdzie maja byc aplikacje zapisywane...to chyba to ;)
    Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remmyhi

Wydaje mi się że w spareparts zaznaczamy app2sd a nie app2sd+, czyli ficzer Froyowy, a nie fizyczne przeniesienie app na sd ;)

POPRAWKA - ustawienia app2sd na Internal będzie równorzędne z app2sd+ - bo aplikację będą się instalowały w nowej wewnętrznej pamięci na karcie... ufff... zagmatwane...

U mnie działa bez żadnego magikowania. Efekt jest taki, że pamięć ubywa ale baaardzo wolno (a i tak mam już tylko 17mb wolnej...)

A w spare parts to można animacje okien i "animację animacji" wyłączyć - wtedy będzie dużo szybciej. Ja mam ustawione na off i bangla.

pozdrowienia

r

Edytowane przez remmyhi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tycobb

@Kot oj to był skrót myślowy :) kto używa ROMu ten z pewnością znajdzie to co miałem na myśli. Jeśli nie to proszę bardzo:

Spare parts -> Basic SpareParts settings -> 1. Window animations OFF/Fast 2. Transition animations OFF/Fast

A jeśli chodzi o app2sd - Spare parts -> App2sd i tam zaznaczamy external

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remmyhi

Mała poprawka @tycobb

External będzie się instalował na karcie pamięci w .android_secure, (a2sd)

Internal będzie się instalował na karcie pamięci, ale na partycji ext. (a2sd+)

ROM powyższy obsługuje a2sd+, więc nie wiem po co używać a2sd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @Kot oj to był skrót myślowy :) kto używa ROMu ten z pewnością znajdzie to co miałem na myśli. Jeśli nie to proszę bardzo:

Spare parts -> Basic SpareParts settings -> 1. Window animations OFF/Fast 2. Transition animations OFF/Fast

A jeśli chodzi o app2sd - Spare parts -> App2sd i tam zaznaczamy external

No i widzisz, nawet rozwinięcia Twoich skrótów myślowych nie są zbyt precyzyjne, bo chodziło b dokładnie o to, co napisał remmyhi ;) (czyli internal). I nie pytałam o wyłączanie animacji, więc ta złośliwość jest tu tym bardziej nie na miejscu;)

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tycobb

@Kot wszystko zostało napisane bez krzty złośliwości i podtekstów. Jeśli tak to odebrałaś to bardzo przepraszam. A co do External i Internal - nie interesowałem się tym aż tak bardzo. Zatem wielkie dzięki remmyhi za tą cenną informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanko bo przymierzam się do tego romu z kartą 16Gb class 6 i czy jeśli zdecyduje się na wersje DATA2SD to czy po zrobieniu partycji i zapodaniu romu będę jeszcze musiał coś wpisywać w linii komend windows ( tak jak to ma miejsce bodajże w romie leedroid opisanym na forum ) czy będzie to działać od razu z miejsca??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tycobb

@sirMarcin ja osobiści NIC nie wpisywałem...Czytałem oryginalny wątek i nie zauważyłem by było wskazane coś wpisywać :/ A jeśli chodzi o samą kartę to jak najbardziej wszystko pójdzie :D ja mam 8Gb class 4 i ROM śmiga super :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jeśli mam partycje ext4 i zapodam romu to po wejściu w menu i przy sprawdzaniu ilości dostępnego miejsca na aplikacie powinienem widzieć ilość taką jak partycja EXt4 + to co jest dostępne w telefonie - dobrze rozumiem, czy tak właśnie jest??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi