Co do języków skryptowych to niektórzy poznali te języki jak python przez nagonkę jaki to fajny i łatwy język (tak jak wcześniej była nagonka pro perl gdzie nawet chciano go na wrzucić do jądra linuksa - teraz już wszyscy poznali się na języku i chyba nie ma osoby, która uważa go za przyjemny). Po prostu te języki są teraz trendy (a na Androida python pojawić się musiał, bo w google pracuje twórca języka) i osoby znające go nie znają żadnego innego języka więc jeśli chcą programować potrzebują takiego projektu.
Wszystko fajnie, tyle, że szukający nie zdają sobie sprawy z implikacji - co z tego, że po iluś tam godzinach pracy uda im się skłonić własny telefon do uruchomienia programu napisanego w języku, który znają - skoro ten program nigdy nie będzie się nadawał do upublicznienia, bo potencjalni użytkownicy już nie będą mieli ochoty na poświęcanie własnego czasu na zabawę z wgrywaniem odpowiednich środowisk. Jeżeli ktoś programuje w dowolnym języku obiektowym, to poznanie Java w przyzwoitym zakresie zajmie mu kilkadziesiąt godzin -śmiem twierdzić, że będzie to operacja krótsza, mniej stresująca i bardziej pożyteczna, niż zdobycie doświadczenia we wgrywaniu przykładowo Pythona na urządzenie z androidem. Podobnie jak łatwiej i sensowniej nauczyć się np. francuskiego, niż zmusić wszystkich Francuzów do opanowania sztuki konwersacji w języku polskim.
Jeśli wybiera się jakąś platformę sprzętowo - programową, to wybiera się również technologie w jakiej się tworzy dla niej oprogramowanie. Dlatego jak piszę coś na WM, to nie używam Java, a pisząc na Androida nie używam C#, chociaż, być może, by się dało.
Dlatego zanim poświęcicie swój czas na próby tworzenia egzotycznych dla platformy programów, spróbujcie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to faktycznie jest potrzebne i czy możliwe będzie opublikowanie takiego programu w markecie.