Skocz do zawartości
wmk3

ROME- Smooth&Battery [V20x]

Rekomendowane odpowiedzi

wmk3

Witam.

Na XDA pojawil sie nowy ciekawy skrypt przyspieszajacy L9 i zmieniejszajacy zuzycie baterii autorstwa @Dragusdrake.

LINK DO WATKU XDA

WERSJA 1.5.

W tej wersji trzeba znow zmienic ustawienia GPS.

Z poziomu dialera wejsc w menu serwisowe LG wpisujac 3845#*760# i wykonać GPS Test > Protocol Setting > User Plane Setting > SLP Setting > wybrać OPEN lub GOOGLE

W Ver 1.5 CPU pracuje na czestotliwosciach fabrycznych ale o zmniejszonym napieciu.

TU WERSJA 1.5

WERSJA 1.4.

WERSJA O ZMNIEJSZONYM TAKTOWANIU CPU

WERSJA O FABRYCZNYM TAKTOWANIU CPU

SKRYPT ZMIANY BUILD.PROP

Zmiany: poprawiono bug i dodano underclock (obnizenie czestotliwosci procka) co ma wplynac znacznie na dzialanie baterii. Ustawione wartosci to 300,500,700,900. Jak ktos nie chce udervolting to po instalacji moda z /system/etc/init,d usunac plik 98clock. Skrypt dodajacy wpisy w biuild.prop. Wczesniej byl podmieniany caly orginalny plik.

Co potrzeba:

1.CWM

2.ROOT

3.Script Manager lub Terminal

4.BusyBox

Postępowanie:

1. Sciagnac ze marketu BUSYBOX a nastepnie zainstalowac z opcja "smart install"

2. Z paczki ZIP wyciagnac skrypt "term-init.sh" i przegrac go na karte.

3. Teraz z Script Manager lub z terminala uruchomic skrypt "term-init.sh" z uprawnieniami ROOT. TYLKO URUCHOMIĆ NIE DAWAĆ BOOT!!

4. Z poziomu dialera wejsc w menu serwisowe LG wpisujac 3845#*760# i wykonać GPS Test > Protocol Setting > User Plane Setting > SLP Setting > wybrać LGE SUPL

5. Wejść w CWM i zainstalować caly skrypt zip oraz skrypt do build.prop.

6. Reboot. Koniec.

7. Jezeli po restarcie w katalogu /data mamy plik "test.log" a w nim ze ok, wiec dziala.

Autor mówi że nie jest kompaktobilne z innymi skryptami tego typu będące w /system/etc/init.d. Więc lepiej je wylączyć lub usunac. Oraz nie dziala z GREENIFY.

Z moich obserwacji widac odrazu że telefon dostal niezlego kopa predkosci, co do baterii jeszcze sie nie wypowiem bo mam skrypt krotko.

Edytowane przez wmk3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na cm bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Nie wiem czy bedzie dzialac na CM ten Tweak. Chyba nie da sie w CM z klawiatury wywolac ukryte menu serwisowe LG. Na Stocku dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

czyli ze np. jak mam wgrane do init.d skrypt z podmiana pamieci i skrypt zmieniajacy pamiec na pamiec masowa tez do tego folderu to trzeba po prostu przeniesc do gdzie indziej? czy w ogole wywalic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pimpus

suszpl

Mi działa i to i podmiana pamięci bez przenoszenia. Zrób tak jak tu opisane i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, ale co my tam faktycznie zmieniamy? Do czego sluzy ta opcja SLP Setting?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xManyx

Na XDA w changelog'u jest napisane co sie zmienia

Wysłane z L9 | Tapatalk 4

Edytowane przez suszpl
    "jest napisane" a nie "pisze" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam tego pliku w data, można to bardziej szczegółowo opisać? Mianowicie włączenie tego skryptu przez smnanager bo ja tam dałem enter jak tego chciał, ogólnie przeszedłem to do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spamer

A dało by rade ręcznie wrzucić ten skrypt? Jak tak to co gdzie i jak. Nie mam recorvery a nie chce wygrywać romu od nowa by go dograc. Mam stoka v4.1.2

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Plik Test.log pojawia sie w katalogu /data po restarcie telefonu jak juz wrzucimy skrypt przez CWM. post-135755-14255725599255_thumb.jpg

Moze i dalo by sie recznie wrzucic kolejne plik ze skryptu w odpowiednie miejsce ale wlasnie jest od tego Recorvery by to zrobic jednorazowo.

Skrypt nie ma wplywu na skrypty zamiany pamieci czy OC. Ale jezeli ktos uzywal innych skryptow tweakow do podrecania systemu to niektore rzeczy moga sie dublowac lub wykluczac co moze nie miec dobrego wplywu na sam system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi