Skocz do zawartości
o.ana

zablokowany ekran telefonu zapomnianym kodem pin

Rekomendowane odpowiedzi

o.ana

Witam;)

od paru dni mam niemały problem z moją sony xperia j. Otóż jakieś 3 dni temu bardzo "inteligentnie" postanowiłam założyć sobie blokadę ekranu na kod pin, nie będąc szczerze mówiąc całkowicie trzeźwa. Dlatego też go totalnie nie pamiętam.

Próbowałam wszystkich standardowych kodów, który zazwyczaj używam, niestety żaden nie pasuję. Szukałam też rozwiązania w necie, próbowałam włączyć recovery system poprzez użycie przyciska vol + lub vol - oraz power, jednak nie działa u mnie ta metoda. Czytałam również, że po kilkunastu próbach powinno się pokazać usunięcie kodu poprzez konto google, to również u mnie nie działa ( próbowałam około 60 pare razy, ani razu mi się to nie wyświetliło). Ściągnęłam również program adb, na któreś ze stron było napisane, że można go użyć do usunięcia hasła, jednak zupełnie nie mam pojęcia jak miałabym to w nim zrobić.

Nie miałam wcześniej styczności z systemem android(telefon posiadam od niecałego tygodnia), dlatego proszę o wytłumaczenie każdego kroku, tak żebym dodatkowo sobie czegoś tam przypadkiem dodatkowo nie namotała ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    o.ana

Nie działa u mnie, nie wiem co jest nie tak, wyskakuje tylko takie coś :

14/045/2013 14:45:27 - INFO - Selected XJ_ST26i / 11.2.A.0.31 / CE

14/045/2013 14:45:27 - INFO - Preparing files for flashing

14/045/2013 14:45:37 - INFO - Please connect your device into flashmode.

14/045/2013 14:45:48 - INFO - Device disconnected

14/046/2013 14:46:25 - INFO - Device connected in flash mode

14/046/2013 14:46:27 - INFO - Opening device for R/W

14/046/2013 14:46:27 - INFO - Start Flashing

14/046/2013 14:46:27 - INFO - Processing loader

14/046/2013 14:46:27 - INFO - Checking header

14/046/2013 14:46:27 - INFO - Ending flash session

14/046/2013 14:46:27 - ERROR -

14/046/2013 14:46:27 - ERROR - Error flashing. Aborted

14/046/2013 14:46:27 - INFO - Device connected in flash mode

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz tutaj zajrzeć i zapytać kolegę, który miał ten sam problem czy udało mu się coś zrobić:

http://forum.android.com.pl/f669/jak-odblokowaae-ekran-zablokowany-pinem-kta-rego-nie-pamiae-tam-flashtool-odpada-306595/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze troche pozno pisze ale wystarczy w Sony PC Companion dac napraw telefon i aby usunal wszystko co jest na telefonie i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    o.ana

sony pc companion w ogóle nie chce połączyć go z komputerem właśnie przez to, że jest zablokowany ekran, od razu probowałam tą metodą ;) ale jak widać nic z tego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A bez flashowania nie da rady ? Przez program pc companion piszę że pamięć telefonu jest nie dostępna . Co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Jakub Skiba poradziłeś sobie z tym problemem?

Edytowane przez GeoHot
    oznaczam użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam;)

od paru dni mam niemały problem z moją sony xperia j. Otóż jakieś 3 dni temu bardzo "inteligentnie" postanowiłam założyć sobie blokadę ekranu na kod pin, nie będąc szczerze mówiąc całkowicie trzeźwa. Dlatego też go totalnie nie pamiętam.

Próbowałam wszystkich standardowych kodów, który zazwyczaj używam, niestety żaden nie pasuję. Szukałam też rozwiązania w necie, próbowałam włączyć recovery system poprzez użycie przyciska vol + lub vol - oraz power, jednak nie działa u mnie ta metoda. Czytałam również, że po kilkunastu próbach powinno się pokazać usunięcie kodu poprzez konto google, to również u mnie nie działa ( próbowałam około 60 pare razy, ani razu mi się to nie wyświetliło). Ściągnęłam również program adb, na któreś ze stron było napisane, że można go użyć do usunięcia hasła, jednak zupełnie nie mam pojęcia jak miałabym to w nim zrobić.

Nie miałam wcześniej styczności z systemem android(telefon posiadam od niecałego tygodnia), dlatego proszę o wytłumaczenie każdego kroku, tak żebym dodatkowo sobie czegoś tam przypadkiem dodatkowo nie namotała ;)

Udało Ci się to opanować ? Możesz mi poradzić jak to zrobiłaś ?

Mi dzisiaj rano mój synek bawiąc się telefonem dał jakiś kod i nie pamięta jaki. Nie umiem odblokować telefonu. 

Proszę o podpowiedź. 

Połączony post:

Witam;)

Udało Ci się to opanować ? Możesz mi poradzić jak to zrobiłaś ?

Mi dzisiaj rano mój synek bawiąc się telefonem dał jakiś kod i nie pamięta jaki. Nie umiem odblokować telefonu. 

Proszę o podpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi