Skocz do zawartości
isaak

Komputer nie wykrywa telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

isaak

Witam, i w końcu na parę dni złapałem telefon od brata :) mam jednak z nim pewien problem, nie jestem go w stanie połączyć z komputerem w trybie pamięci masowej. Ktoś może mi pomóc? Pierwszy raz się z tym spotkałem a już sporo telefonów mam za sobą :(

podłączam kablem telefon i żadnej reakcji aani ze strony telefonu ani ze strony komputera, podłączam mojego Milestona i wszystko gra i jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Zostaw podlaczony tel i wylacz go i ponownie wlacz. Powinien sie zglosic juz jako dysk przenosny. U mnie bylo to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli na górnym pasku powiadomień pojawi się Tobie ikonka USB to rozwiń pasek t,apnij na to połączenie i w podmenu wybierz" Dostęp do karty pamięci"zaznacz i powinnien Ci komp widzieć . Zawsze możesz zadać podobne pytanie panu MOTOROLA Polska , to może Ci odpowie że testują wyłącznie z kartami SanDisk i taką powinieneś sobie kupić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zostaw podlaczony tel i wylacz go i ponownie wlacz. Powinien sie zglosic juz jako dysk przenosny. U mnie bylo to samo.

I cały czas tak robisz jak chcesz dane przenieść z tel na PC? Nie wydaję mi się to normalnym zachowaniem.

U mnie po podłączeniu USB robi reset tel a jak się wystartuje to nie widać połączenia na telefonie oprócz tego że się ładuje. Dopiero jak wyłączę go i włączę, gdy jest cały czas podłączony do PC, to po uruchomieniu już jest tak jak powinno być i mam do wyboru w jaki sposób chce się połączyć z PC.

Po wipe i wymianie ROM nic się nie zmieniło. Sprawdzałem na 3 systemach operacyjnych na różnych kompach, więc to nie wina PC.

Dopiero jak zacząłem kombinować z kartą SD, okazało się że gdy wyciągnę kartę to działa. Jak wsadzę inną niż oryginalna to też dzieje się to samo. Mam 3 karty dwie z chin i jedną made in japan i cały czas to samo.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

ASturos, tak ciągle tak robie jak chcę przenieść dane. Już się przyzwyczaiłem i też zmiany ROMów nic nie dały. Sprawdzałem na kilku kompach i róznych systemach - to samo. Karty pamięci też mam różne, teraz 16GB - wcześniej 8 i ciągle tak samo. Trudno ale mi to zbytnio nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sp4ubw Czy resetuje Ci telefon po zainstalowaniu czegoś z marketu? Jak mam kartę wsadzoną to się resetuje, jak wyciągnę kartę i zainstaluje coś to działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Od kupna Defy nie zaliczyla jeszcze ani razu FC. Jak masz takie objawy to zrob wipe i wtedy sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

był wipe i wymiana softu, i to samo jest. A jak wyciągnę SD to działa normalnie. Zaczynam się obawiać że dojdzie reklamacja :(

EDIT:

Problem rozwiązany.

Sam wipe nie wystarczył. Najpierw format karty za pomocą telefonu a później wipe. Brak problemu z podłączeniem USB i instalacją. Jak się coś zmieni to napiszę.

Edytowane przez ASturos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bether

A propo's karty SD, jak macie sformatowaną kartę Fat czy Fat32, bo moja od początku ma Fat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8 GB mam Fat32, a tą standardową miałem Fat

Na Fat 32, oraz z kartami tak zwanymi SDHC działa ok Defy (przynajmniej mi takiego problemu nie sprawia SDHC SanDisk`a).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi