Skocz do zawartości
karol9990

Huawei ascend y300- ROOT bez odblokowania bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym przedstawić metodę Rootowania smartphonea Huawie ascend y300. Jest to metoda bez odblokowania bootloadera. Jest to tłumaczenie metody z xda.

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność:

1. Pobierz paczkę: Root Huawei Ascend y300.rar

2. Rozpakuj

3. Wyłącz "szybki start" w telefonie

4. Folder "dload"(z pobranej paczki) skopiuj na kartę SD(bezpośrednio)

5. Wyłącz telefon

6. Włącz telefon kombinacją klawiszy: power+przycisk pogłaśniania(vol+)+przycisk przyciszania(vol-)

7. Nastąpi aktualizacja systemu

8. Jeżeli pojawi się zielony haczyk to znaczy, że aktualizacja przebiegła pomyślnie i możesz przejść do kolejnego punktu. Jeżeli pojawi się różowy ekran to umieść folder dload w pamięci urządzenia(w katalogu głównym) i powtórz krok 6.

9. Zainstaluj unlockroot3.exe z pobranej paczki i uruchom go

10. Włącz tryb debugowania(znajduje się w opcjach programistycznych)

11. Podłącz telefon. Gdy połączy się wejdź w: Mój komputer/Mobile partner/drivers/adb_drivers i zainstaluj "Handset WinDriver.exe"

12. W programie unlockroot kliknij w zielony napis po lewej stronie "ROOT", po czym nastąpi rootowanie

13. Program zapyta czy zainstalować program "Power saver"- można go zainstalować, ale nie trzeba

14. Gdy program zapyta, czy zrestartować urządzenie naciśnij "tak"(yes)

15. Po ponownym uruchomieniu powinieneś zobaczyć aplikacje Supeuser zainstalowaną w urządzeniu

16. Gdyby nie działała kamera lub dioda flash albo kolory na ekranie były "wyprane" to uruchom program "install-windows.bat" z pobranej paczki z katalogu Y300-Boot-B176

Ta metoda działa z następującymi wersjami firmware: B164, B166, B169, B171, B173, B174, B175, B176, B178

Metoda ta została sprawdzona przeze mnie i działa w 100%

Temat na xda: [ROOT] Huawei Ascend Y300 rooting without bootloader unlock code - xda-developers

Oryginalny temat: http://www.androidiani.com/forum/huawei-ascend-y300/295048-guida-root-huawei-ascend-y300-senza-codice-di-sblocco-di-huawei.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orillo

Wszystko przebieglo pomyslnie z odblokowanie i rotem- ale!!!!!!

Wydaje mi sie ze cos jest namieszane w systemie- czy nie trzeba w trakcie lub moze na koncu zrobic wipe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisz dokładnie o co ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem tym programem root'a na Y300 oraz na Xperii Tipo jakiś czas temu i nie trzeba było robić wipe, wszystko świetnie działa. Btw co masz na myśli pisząc "namieszane w systemie"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orillo

Dziwne zachowanie link2sd , esfile explorer ......

Link2sd informuje o udanym przenoszeniu na karte np. automape mimo to po zainstalowaniu foldery automapy musza byc w pamieci telefonu- przed rotowaniem wszystko dzialalo prawidlowo.(bylo zgodnie z komunikatem na karcie)

Hmm moze inaczej : tak jakby czesc instalowalo na karcie SD ,ale uruchomienie aplikacji odczytuje pamiec telefonu, gdzie brakuje wlasnie potrzebnych plikow.

esfile explorer po nadaniu mu uprawnien roota nie widzi karty SD- Komunikat "brak karty sd"

Zreszta ogolnie dziwne wyswietlaniue ukladu plikow wszystkich exploratorow -root explorer tez

---------- Post dołączono o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Aaaa kombinujac by zaradzic problemowi zrobilem i zamontowalem jeszcze partycje na karcie "ext2". Na niewiele sie to zdalo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co twój problem ma do tematu o roocie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orillo

Nie no. Twoje pytanie jest conajmniej niepowazne. Przeciez ten problem jest typowo zwiazany z procedura rootowania i wynikl bezposrednio w zwiazku. A zagadnienie poddane dla przyszlych i potencjalnych uzytkownikow wykonujacych ta operacje. Jesli nie potrafisz odpowiedziec nie odpowiadaj pytaniem bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat się składa, że nie trzeba mieć roota by przenosić aplikacje na kartę. Ja przed rootowaniem ustawiłem domyślna lokalizacja przechowywania na karta sd(ta opcja jest w ustawienia-pamięć) i mogłem przenosić na kartę gry i programy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orillo

I o tym wlasnie pisze tak samo wlasnie mialem ustawione. a po roocie cos sie skićkało.Narazie nie mam czasu i natchnienia, a tez to nie przeszkadza zbyt mocno, ale rozpracuje to w wolnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to musiałeś coś źle zrobić, bo mi działa normalnie po roocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi