Skocz do zawartości
karol9990

Huawei ascend y300- ROOT bez odblokowania bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

drakko

Dwie ważne kwestie, których brakuje w tym poradniku:

1. Przy każdej czynności wykonywanej na kompie (program unlock lub plik bat) należy pamiętać aby telefon był podłączony jako pamięć masowa. Inaczej adb nie widzi telefonu.

2. Ostatni punkt jest według mnie obowiązkowy - choć trzeba go zmodyfikować w zależności od softu. W pierwszym kroku tak naprawdę podgrywamy nowy obraz boot (chyba z innego telefonu). Dlatego mogą nie działać kolory i aparat (tam znajduje się coś w rodzaju sterowników sprzętowych). Wykorzystanie pliku install.bat podgrywa nam boot.img z softu 176. Ja robiłem roota na 197. Po install.bat kamera działała ale nie wykrywało karty sim. Rozwiązaniem okazało się wypakowanie z update.app (update 197) pliku FC000000.img i wgranie go do \Root Huawei Ascend y300\Y300-Boot-B176\files jako boot.img. Po ponownym odpaleniu install-windows.bat wszystko działa ;). Słowem tą metodę można wykorzystać jak na razie na dowolnym romie - pod warunkiem, że mamy dostęp do orginalnego update.app jaki obecnie mamy wgrany.

---------- Post dołączono 25-10-13 o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano 24-10-13 o 22:27 ----------

Musiałem jeszcze raz wgrywać update i robić roota. Tym razem z plikiem boot.img z 197. Co dziwne przy pierwszej podmianie problem z siecią nadal się pojawiał - po drugim wgraniu załapało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon nie chce się włączyć.Wszystko krok po kroku jak zawsze mam pecha...ehh...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem. Wszystko idzie idealnie do miejsca gdzie klikam na przycisk ROOT i nic sie nie dzieje. Powinno się coś pojawić na ekranie ? Ile sama operacja ROOTowania trwa ? Program widzi mojego Y300, ale po kliknięciu nie dzieje się absolutnie nic.

EDIT: Ok. Nie wiem jak u Was, ale u mnie dopiero po ponad 10 minutach program ruszył, także gdyby ktoś miał podobny problem to radzę czekać. Wszystko gra. Pozdrawiam.

Edytowane przez fcwiatrak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam działa to z nr. kompilacji B185 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wasaty

Działa , jak najbardziej. Mam również tę kompilację. I miałem tylko problem z aparatem. Zwróć uwagę na problemy z systemami na kompie.

Edytowane przez wdarku
    Nie cytujemy poprzedzającego posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    beneko

czy ma ktoś z kolegów backup czystego romu PLAY ? w zasadzie potrzebne mi tylko bacup app.systemowych. Ale pełnym nie pogardzę :D Najlepiej zrobionym programem Titanium backup root ale jak ktoś ma inny to się dostosuję :D Gdyby ktoś potrzebował pomocy co i jak zrobić to poprowadzę krok po kroczku.

PS Root jak i unroot zrobiony sposobem z tego tematu działa bezproblemowo na kompilacji B185 (play), ja swój backup - osiołek - skasowałem :facepalm: przez przypadek, podczas formatu karty, a tel trzeba oddać do serwisu, no będzie draka jak oddam z brakującymi apkami.:zdziwko:

Edytowane przez beneko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zrootowania telefonu opisana tutaj metodą. Podejrzewam iż zakończy się to problemami typu nie działający aparat itd.

W telefonie posiadam kompilację B199 robił ktoś roota tym sposobem z tą wersją?

--- EDIT ---

No i chyba nie działa ten sposób z B199. :mad:

Mimo prawidłowego połączenia telefonu z aplikacją Unlock Root, nic się nie dzieje.

Program zatrzymuje się na: Get online devices.

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy przy nr kompilacji B190 ten root bedzie działal ? próbowal ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    beneko

Działa z każda wersja trzeba tylko poczekać około 10 minut (po naciśnięciu bootona Root w aplikacji Ulock Root)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Działa z każda wersja trzeba tylko poczekać około 10 minut (po naciśnięciu bootona Root w aplikacji Ulock Root)

Bzdura, czekałem z pół godziny i nic (kompilacja B199). :mur:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi