Skocz do zawartości
Zenderable

Instalowanie oprogramowania za pomocą programu Flashtool

Rekomendowane odpowiedzi

Pomogłem? Doceń moją pracę i kliknij "postaw piwo" pod tym wątkiem. Dzięki ;)

Witam!

Chciałbym wam zaprezentować jak zdebrandować telefon - czyli pozbyć się śmieci od operatora, np.: plus.
    Zyskujemy także dostęp do szybszych aktualizacji, bo jak wiadomo jeśli telefon jest brandowany to musimy dłużej poczekać na aktualizację zmodyfikowaną przez operatora.
    Więc nie tracimy gwarancji - nie potrzeba roota
    Ale przejdźmy do rzeczy:

1. Instalacja sterowników dla Sony Xperia SP.
    Zainstalować PC Companion w najnowszej wersji (zaktualizować) oraz podpiąć telefon do komputera w celu upewnienia się, że są zainstalowane sterowniki USB i ADB.

2. OPCJONALNIE - Odszukanie numeru brandingu (customization number).
    Numer brandingu (customization number) telefonu określa w jakim regionie lub który dostawca dostarczył nam telefon. Numer będzie potrzebny na przyszłość w razie powrotu do tego brandingu.

Aby to sprawdzić, otworzyć dialer i wpisać ciąg znaków: *#*#7378423#*#*
    Pojawia się menu, należ wejść w Access Service Menu -> Software info -> Customization Version

3. Włączyć USB debugging w telefonie.
    Menu –> Ustawienia –> –> Dla programistów –> zaznaczyć Debugowanie USB

Dodatkowo należy umożliwić instalowanie aplikacji pochodzących z nieznanego źródła:
    Menu –> Ustawienia –> Aplikacje -> zaznaczyć Nieznane źródła

W tym momencie dobrze jest ponownie podłączyć telefon do komputera i upewnić się jeszcze raz czy wszystkie sterowniki zostały zainstalowane.

4. Instalacja programu Flashtool.
    http://www.flashtool.net/

Flashtool zainstalować w domyślnej lokalizacji. Pobieramy wersję Previous release (0.9.18.6).

5. Zainstalować sterowniki z folderu Drivers - odpowiednie dla naszego telefonu

6. Podłączyć telefon do komputera

7. Uruchomić Flashtoola:
    - uruchomić Flashtoola

- szukamy ikonki z grafiką XF

- wybieramy nasz telefon i pobieramy oprogramowanie (polecam Central Europe 1)
    - kliknąć na symbol błyskawicy
    - zaznaczyć Flashmode i kliknąć OK
    - zaznaczyć oprogramowanie pobrane wcześniej w XperiFirm. Zaznaczamy odpowiednie oprogramowanie w lewej kolumnie (C5303, XX.X.X.X.XX). Jeśli odznaczy się “wipe userdata” przed flashowaniem (po prawej stronie w oknie) dane zostaną zachowane - lepiej jednak pozostawić to zaznaczone. Kliknąć OK

10. Postępować zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie.
    - wyłączyć telefon
    - nacisnąć i przytrzymać przycisk ściszania, podłączyć ponownie telefon do komputera trzymając przycisk ściszania

11. Rozpocznie się proces flashowania.

12. Po udanym flashowaniu w oknie pojawi się komunikat “Flashing finished”:
    - odłączyć kabel USB od komputera
    - włączyć telefon
    - czekać, aż telefon uruchomi się ponownie
    - nie panikować

13. Telefon ma nowe oprogramowanie bez śmieci od operatora.

Nie biorę odpowiedzialności za wszelkie błędy, uszkodzone telefony i utratę gwarancji - każdy robi to na własną rękę.

VIDEO-PORADNIK:

UWAGA!

Jeśli ktoś chce flashować na Windows 8/8.1/10 to musi zrobić to (dzięki @@Ziela):
    Intel:
    [FIX] Working Fastboot Drivers for Windows 8.1 x64
    AMD:
    http://forum.android.com.pl/f493/windows-8-1-amd-usb-3-0-i-fastboot-353608/
    Alternatywa:
    http://forum.android.com.pl/f670/instalacja-sterownika-w-fastboot-na-windows-7-8-a-298854/ Edytowane przez Zenderable
    • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

chyba działa tylko że zostało takie coś jak np. "Plus Mega " ...

Edytowane przez Anorexian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woof

To sa funkcje zaszyte w Twoja karte sim takze to bedzie zawsze.

Wysyłane z mojego LG-E975 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie coś zawsze zostanie, jak zmienisz kartę na np.: PLAY to będziesz miał tamto z PLAY'A. Za to po zdebrandowaniu będziesz miał szybsze aktualizacje, nie będziesz musiał czekać aż PLUS zrobi tą aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pordnik spoko,nie ma w nim tylko wzmianek kiedy odłączać tel :( a czy trzeba zrobic back upa przed tym flashowaniem,bo moj telefon nie trzyma baterii w ogóle spada w ciągu dnia bez większego używania i nie wiem czy do serwisu nie muszę wysłać :(:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy taka procedura powoduje utratę wszystkich danych oraz aplikacji ze smartfona? Trzeba wszystko później zainstalować od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    poradnik spoko,nie ma w nim tylko wzmianek kiedy odłączać tel :( a czy trzeba zrobic back upa przed tym flashowaniem,bo moj telefon nie trzyma baterii w ogóle spada w ciągu dnia bez większego używania i nie wiem czy do serwisu nie muszę wysłać :(:(

Bo wzmianki są w Flashtoolu kiedy odłączać, odłącza się jak jest Flashed finished ;)

Czy taka procedura powoduje utratę wszystkich danych oraz aplikacji ze smartfona? Trzeba wszystko później zainstalować od nowa?

Jak zaznaczysz Wipe Data to utracisz wszystko z pamięci wewnętrznej (nie wiem jak jest z muzyką, zdjęciami), a z karty SD ci się nie usunie. Ale lepiej zaznaczyć Wipe Data, bo można uwalić telefon.

Edytowane przez Zenderable

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak mam pobrac ROM skoro na kazdej przegladarce (Chrome, IE, Opera) przy próbie pobrania pliki przegladarka automatycznie wylacza sie informujac o probie pobrania virusa.?:chytry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Aha, tylko nikomu tak nie robi. Na pewno to nie jest Wirus. Możesz pobrać jeszcze to: http://forum.android.com.pl/f853/ftf-xperia-sp-4-1-2-c5303_12-0-a-1-257_1272-3352_r1a-306164/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

OK wpadłem na pomysł i pobrałem telefonem :D ....

jak dlugo trwa flashowanie .?? czy jest jakis komunikat o postepie. ..??

nie wiem co robie zle od punktu 9

9. Postępować zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie.

- wyłączyć telefon <---- znaczy wylaczyc go POWER

- nacisnąć i przytrzymać przycisk ściszania, podłączyć ponownie telefon do komputera trzymając przycisk ściszania <--- a kiedy mialem go wypiac z kabla USB, ze traz musze go ponownie do kabla podlaczyc ..??? i ktory to przycisk sciszania.???

Edytowane przez FSEbola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi