Skocz do zawartości
marek.m73

Ładowarka przenośna microUSB Nokia DC-16

Rekomendowane odpowiedzi

marek.m73

Witam. Czy miał już ktoś do czynienia z tą ładowarką Ładowarka przenośna microUSB Nokia DC-16 black (2200 mAh) Czarny | AKCESORIA \ Ładowarki Sieciowe | NokiaSklepOnline i czy zda egzamin z naszymi LG ? Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy nie mamy dostępu do gniazdka a trzeba doładować telefon. Cena w serwisie aukcyjnym jest dużo niższa, zastanawiam się nad kupnem ale fajnie byłoby usłyszeć opinie innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena dobra, jednak nie licz na zbyt wiele, jedno ładowanie i koniec. Nie lepiej drugą baterię i stację dokującą?

Tapnięto na X4 HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Kiedyś samsung dawał dwie baterie i ładowarkę zewnętrzną do samej baterii ale nie wiem czy tutaj też są takie akcesoria, widziałem tylko stacje dokujace do telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    de_mon

Jestem w posiadaniu zarówno telefonu (ok. 5-6 tyg.) jak i ładowarki (chyba 4 mies.). Ładowarkę kupiłem w Biedronce, kiedy była w promocji, z pierwotnym zamiarem wykorzystania jej jako zapasowego zasilania licznika rowerowego GARMIN EDGE 800. Licznik ten ma akumulator o pojemności na pewno mniejszej niż ten w naszych telefonach i wg danych powinien wystarczyć on na o 13-15h działania urządzenia. Ładowarka NOKIA DC-16 jest w stanie naładować go do pełna od wartości niemal wyczerpanej lub bliskiej zeru, i jeszcze zostaje nieco energii zgromadzonej w akumulatorze.

Jeśli chodzi o ładowanie telefonu, to ładowarka ma wydajność prądową 950mA, dzięki czemu ładuje się on w trybie takim jak z dołączonej do niego oryginalnej ładowarki sieciowej. Podczas doładowywania, nie ma komunikatu o wolnym ładowaniu ze względu na niskie napięcie portu USB, co ma miejsce gdy używam np. ładowarki sieciowej PHILIPS o wydajności rzekomo 2,1A (też z Biedronki).

Pojemność akumulatora tej ładowarki, jest tylko o 50 mAh większa niż akumulatora naszego telefonu - teoretycznie powinno to wystarczyć na pełne naładowanie telefonu od niemal zera, może np. gdyby ładował się nieużywany, lub całkowicie wyłączony. Jednak dotychczas nie sprawdziłem takiej sytuacji. Telefon ładowałem z niej 2 razy. Pierwszy raz zacząłem ładowanie gdy aku w tel miał ok 50% i bateria naładowała się do 100%. Drugi raz postanowiłem doładować telefon gdy aku miał ok 27%, a że akurat była burza, z której skutkami spotykam się często, to była dobra okazja na przetestowanie ładowarki nokii (akurat naładowana była na max). Telefon również ładował się w trybie szybkim, ale zakończył ładowanie na wartości ok 95% (znikła informacja o ładowaniu) po ok 2h - jednak w trakcie procesu, kilkukrotnie korzystałem z transmisji danych i przeglądarki Opera Mini. Sądzę, że gdybym nie używał telefonu w czasie ładowania, to pewnie udałoby się dobić do 100%, nawet zaczynając od ok 20%.

Moim zdaniem, jako iż ładowarka ta ładuje telefon względnie szybko oraz teoretycznie jest w stanie naładować go do pełna, ma nieduże wymiary i jest lekka, to jest to całkiem dobra opcja kiedy nie ma pod ręką gniazdka el. np. 1-2 dniowy wyjazd pod namiot nad wodę, lub do domku bez prądu w górach. W sytuacji dłuższego wyjazdu, przydatniejsza będzie ładowarka o większej pojemności, np. co najmniej 5000mAh i porównywalnej wydajności prądowej tzn. ok. 1A (jeśli istotne jest szybkie ładowanie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Zamówiłem ładowarkę i czekam na przesyłkę, z tego co piszesz to jest to dobry sposób na zapas prądu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamil

Również posiadam od niedawna taki zestaw. W moim odczuciu ładowarka na pewno nie naładuje telefonu od zera do stu procent, jednak może zapewnić całkiem sporo energii. Nie robiłem jeszcze dokładnych pomiarów, ale ostatnio udało mi się podnieść poziom naładowania na pewno o ponad 60%, korzystając przy tym sporo z telefonu.

Dodam jeszcze, że takiej ładowarki używa się dosyć komfortowo - oryginalny kabelek do ładowania jest krótki, jednak można go zastąpić zwykłym, dłuższym kabelkiem z wtykiem microUSB, a ładowarkę trzymać sobie w kieszeni ;) Ja kupiłem ładowarkę za 36zł z wliczoną wysyłką. Są to śmieszne pieniądze, a na pewno dzięki takiemu urządzeniu nie trzeba się aż tak martwić, że bateria szybko nam padnie (bo rozładować 4x HD w parę godzin to nie problem...).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bamil

Czy tą baterię ładujecie ładowarką od 4X`a ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

nie chcę Cię martwić ale w biedronce w Łomży były po 20zł :)

mam taką, RAZR ładuje od 0 do 70%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    de_mon

@zakk87 ale taka cena (20PLN), to chyba tylko przy wyprzedaży lub z jakiejś specjalnej okazji. U mnie w mieście, taka lub podobna cena była w nowo otwieranej (chyba już 8mej) Biedronce - była specjalna gazetka, która dotyczyła tylko tego nowego sklepu.

Czy tą baterię ładujecie ładowarką od 4X`a ?

Ładowarka (akumulator) NOKIA DC-16 nie ma w zestawie żadnej ładowarki sieciowej. Dołączony jest tylko krótki kabelek USB-microUSB, który może służyć do naładowania akumulatora po podłączeniu go do portu USB np. komputera/laptopa lub ładowarki sieciowej/samochodowej, ale może tez służyć do ładowania urządzeń z portem microUSB, czyli np. telefon, niektóre nawigacje. Jako, iż wydajność portów USB w komputerach teoretycznie jest standaryzowana i wynosi zazwyczaj max. 500mA (0.5A), to ładowanie akumulatora będzie się odbywało wolno i pewnie dość długo.

Ja swoją ładowałem m.in. ładowarką PHILIPS 2xUSB (2.1A ale to jest chyba suma na oba gniazda), ale ładowałem też ładowarką NOKIA AC-50E (1.3A czyli wydajniejsza niż oryginalna od 4X) i w obu przypadkach nie było żadnych problemów. W tej chwili nie przypominam sobie czy ładowałem ją ładowarką od 4X, ale nie powinno być żadnych problemów czy przeciwwskazań.

Jedyny minus jest taki, że mimo iż DC-16 ma pojemność akumulatora niewiele większą niż 4X, to ładuje się zdecydowanie dłużej - na pewno coś ponad 4 godziny (nawet ładowarką o wysokiej wydajności).

Edytowane przez de_mon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamil

Ja ładuję ją ładowarką od LG, i właśnie się martwiłem czy nie ma ona za dużej wydajności. Potwierdzam to, że ładowanie długo trwa. Nie znam się, ale wydaje mi się, że ładowarka (ta Nokii) może ograniczać sobie prąd, który pobiera do niższej wartości. Bo jeżeli ma zbliżoną pojemność do baterii z 4X to czas ładowania powinien być podobny przy tym samym natężeniu.

nie chcę Cię martwić ale w biedronce w Łomży były po 20zł :)

Wiem, wiem. Tylko, że niestety w okolicznych biedronkach już takiej nie znalazłem :P W większości pewnie pracownicy je kupowali. Z tego powodu mamy właśnie takie ceny na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi