Skocz do zawartości
hultaj87

TUTORIAL Moonshine S-OFF

Rekomendowane odpowiedzi

linar10

@Eskadro

Tutek znalazłem, ale na innym forum ;) (linka nie podam - regulamin)

Htc One S & Tapatalk 4

Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy moglbys dac linka na pw?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy,

jak po s-off mogę najszybciej zmienić CID na 032?

i jeszcze jedno: po zrobieniu s-off'a po podłączeniu telefonu do komputera widoczna jest tylko pamięć wewnętrzna.

macie jakieś pomysły na naprawę?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestes pewien ze pytasz o wlasciwy telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jasne że tak :D może nie sprecyzowałem CID'a.

chodzi oczywiście o HTC__032

czy według tego będzie OK?

CMD

Wykrycie urządzenia

Kod:

adb devices

Restart do trybu fastboot

Kod:

adb reboot bootloader

Odczytanie obecnego CID

Kod:

fastboot getvar cid

Zmiana standardowego CID na SUPERCID (8 JEDYNEK, umożliwia wgrywanie każdego oprogramowania niezależnie od regionu)

Kod:

fastboot oem writecid 11111111

Restart urządzenia do trybu fastboot

Kod:

fastboot reboot-bootloader

Sprawdzenie czy zmiana CID przebiegła pomyślnie (powinien pokazać CID 11111111)

Kod:

fastboot getvar cid

Restart urządzenia

Kod:

fastboot reboot

Debrand

Zamiast SUPERCID należy ustawić CID wschodnioeuropejski HTC__032 (8 znaków, 2 podkreślniki).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Posiadam HTC One S od niemieckiego T-mobile. Oprogramowanie 3.16.111.10 (T-Mobile De).

Denerwuje mnie brand T-mobile i to, że nie mam najnowszego androida. Chciałbym zainstalować CM 10.2, ewentualnie ten rom z sense 5. Mam kilka pytań:

1. Czy do zainstalowania CM wystarczy uzyskanie S-OFF metodą Moonshine? Jeśli nie, to co trzeba zrobić?

2.

Upewnij się, że adb i fastboot sterowniki dziłają

Jak sprawdzić czy one działają? Są one zawarte w pakiecie Android SDK (460MB)?

3.

Sterowniki HTC zainstalowany i działają

Skąd wziąć te sterowniki?

4.

Należy odblokować bootloader (HTCdev)

Czy to należy wykonać sposobem z tego linku http://forum.android.com.pl/f702/a-poradniki-a-unlock-root-recovery-debrand-227647/ poradnikiem o nazwie "Krok I - Odblokowywanie" ?

5. Czy odblokowanie bootloadera tym sposobem nie spowoduje utraty gwarancji?

6.

Nie pobieraj i nie staraj się uruchomić go na komputerze z systemem Windows/Mac lub urządzeniu USB, które nie jest sformatowane dla rodzimy użytkowników Linux.

Co to znaczy? Nie można tego zrobić na komputerze z windowsem?

Proszę się na mnie nie denerwować. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak pisałem w pierwszym poście tylko tłumaczyłem przy pomocy googole translator poradnik jak zrobić S-off metodą Moonshine. Wiem tylko tyle, że w moim przypadku była skuteczna.

Ad. 1 Do zainstalowania CM nie jest wymagany S-off (jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić). S-off to S-off i metodą jaką go uzyskamy nie ma znaczenia. Telefon jest wtedy w pełni odblokowany.

Ad. 2 Nie wiem :)

Ad. 3 Sterowniki można pobrać ze strony HTC, jednak najczęściej one instalują się przy pierwszym połączeniu telefonu do kompa.

Ad. 4 Tak przy pomocy tego poradnika odblokujesz bootloader. I chyba nie ma innej metody.

Ad. 5 Co do gwarancji to sprawa jest nie jasna. Było to opisywane na forum wiele razy.

Ad. 6 Nie wiem o co chodzi z tym. To było oryginalnej instrukcji. Możliwe, że chodzi o to iż są dwa pliki do zrobienia S-off dla komputerów z Windowsem i oddzielnie dla Linuksa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Odblokowujesz - tracisz gwarancję (chyba że potrafisz później przywrócić urządzenie do stanu sprzed odblokowania).

Ad. 2 - odpalasz adb i wydajesz polecenie:

adb wait-for-defvice

jeśli nie masz sterowników to w systemie wyskoczy Ci monit o ich zainstalowanie, ewentualnie poszuka Ci ich online (i pewnie nie znajdzie)

a co do fastboot'a wystarczy wbić dowolną komendę w tym trybie np:

fastboot getvar cid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, odkopie troche temat. Udało sie odblokować mojego hosa s3 i teraz mam problem, chce miec ICSa bez brandingu więc zmieniłem mój cid orangb10 na htc__032. Jakie ruu potrzebuje, abym miał ICSa? Obecnie mam JB. Czy dowolne z "401" wystarczy?

już wiem, że dowolne ruu z 401 nie wystarczy bo wywala mi błąd 155. Nie mam pojęcia które ruu ściągnąć i czy w ogóle da się z jb na cidzie 11111111 zejśc na ics przez instalacje ruu???

Dobra wszystko sie udało, znalazłem właściwe ruu i mam co chciałem czyli niebrandowanego icsa. Nawet jest napis locked tylko cid został 11111111

Edytowane przez helhaim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi