Skocz do zawartości
czecho

Ustawienia synchronizacji konta Google

Rekomendowane odpowiedzi

czecho

Witam!

Nie udało mi się znaleźć w Ustawieniach zakładki "Synchronizacja danych", którą można znaleźć w innych telefonach z Androidem 2.1 - w związku z tym nie wiem gdzie szukać opcji synchronizacji konta Google.

Chciałbym mieć możliwość decydowania o tym kiedy (ręcznie, automatycznie, w zasięgu WiFi, itp..) i co będzie się synchronizowało.

W przypadku dodatkowego konta mail (akurat na wp.pl) w jego ustawieniach mogę o tym zdecydować - natomiast w przypadku konta Google jedyne na co mam wpływ to CO a nie KIEDY będzie się aktualizowało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo interesujące. W sumie b. zależy mi na możliwości sterowania jak telefon będzie odbierał pocztę i chodzi mi szczególnie o obsługę kont Google. To niezła wtopa jeżeli nie ma pozycji Synchronizacja danych w menu.

Mam taką oto teorię. Myślę, że Motorola z "pełnym Blurem" tego nie potrzebuje (i zostało usunięte) bo jest to załatwione właśnie przez serwery Motoroli (i zakładam że Blur ma do tego też jakieś ustawienia). A w Polsce zrobili tak, że wycieli wsparcie dla serwerów Motoroli ale nie przywrócono standardowego menu Androida. Po prostu qwa świetnie :facepalm:

Czy ktoś mógłby to jeszcze sprawdzić u siebie - czy można ustawić konto gmail żeby się synchronizowało automatycznie (push) albo tylko ręcznie (na żądanie)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paff

Wysnułeś teorie z palca i potem się nią tak zdenerwowałeś, że klniesz.

Tutaj widać jak rasa ludzka zmierza do samozagłady :)

Ja mam wersję z Blurem i konto googlowe jako jedyne jest obsługiwane poza tym serwisem. Dopiero poczta, twitter i inne badziewia są z serwisu blura i dzięki temu jest np push, który jakiś czas temu był tylko w blackberry.

Co do ustawiania szczegółowego kiedy ma sie synchronizować googiel, to nie widzę opcji, ale tez nie widzę problemu. Maile dochodzą natychmiast jak się pojawią, a zerkając teraz w ostatnią synchronizację mam godzinę 5:02, czyli prawie 4 godziny nie było synchronizacji. Tylko mail zsynchronizował się o 6:53, ale wtedy właśnie dostałem ostatniego maila na tą skrzynkę i zadziałał PUSH.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

A nie lepiej wejsc w ustawienia e-mail i wybrac sobie czy ma byc push (samoczynne odbieranie w przypadku pojawienia sie wiadomosci) czy ma byc recznie i co jaki czas. :)

Wszystko jest w ROMie i nawet szukac tego nie trzeba. Zamiast sie klocic to proponuje zerknac w telefon.

e1.jpge2.jpge3.jpg

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze gdzie mogę znaleśc te ustawienia bo chyba cały telefon obszedłem i nie moge:( oryginalny rom z playa więc może w tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te ustawienia nie dotyczą niestety poruszonego w temacie problemu kont gmail - dot. kont takich jak wp.pl itp.

*piszę to na podstawię innego tel. z Androidem 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czecho

Jest dokładnie tak jak pisze Absolon

BTW

Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy udało się komuś skonfigurować dwa konta google w Defy?

Pomimo że Defy zachęca do tego typu działań:

picture.php?albumid=43&pictureid=148

to po dodaniu nowego konta i trwajacej chwile próbie komunikacji z serwerami:

picture.php?albumid=43&pictureid=149

wyświetla się komunikat:

picture.php?albumid=43&pictureid=150

ktoś może wie dlaczego tak się dzieje? i jak temu zaradzić?

Podstawowe konto google działa oczywiście bez zarzutów... problem jest tylko z dodatkowym kontem google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest jakieś rozwiązanie dla tego braku ustawień synchronizacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na prawdę ciężko mi zrozumieć poczynania Motoroli (jak i innych producentów) dot. dostosowania Androida.

Niech piszą nakładki i inne dodatki ale to co Google daje w danej wersji systemu niech będzie w każdym. A nie zmieniam telefon i zonk. Jestem za tym co Google już wspomniało jakiś czas temu - ukrócić praktyki "dostosowawcze".

Dobra do rzeczy. Poszukiwana część menu jak się okazuje jest i w Defy. Nie można się do niej dostać wprost (mnie się udało dzięki LauncherPro i funkcji Activites)

Z ciekawostek, domyślnie było tam dodane konto z ikonką MotoBlur (pierwsze od góry, widoczne na screenie) dot. synchronizacji Kontaktów (jakieś pozostałości po Blurze) ale żeby było śmieszniej to "coś" się synchronizuje (tak przynajmniej wynikało z podpisów - data i godzina synchronizacji). Pytanie z czym to się synchronizuje? :D

post-2209-14255698059236_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Panmik

U mnie ta opcja ustawień e-mail jest wyszarzona i nie można w nią wejść. Jak ustawić synchronizację konta google w Defy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi