Skocz do zawartości
lubietelefony

Długość pracy baterii w Xperii SP

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak innym ale zastosowałem się do rad powyżej i zresetowałem tryb eco itp i faktycznie stamina wydłużyła się do 4 dni ale niestety nie przełożyło się to u mnie na wydłużenie pracy baterii :( Do tego bateria się buguję i trzeba czynność z resetem eco powtarzać. No nic trzeba czekać jeszcze, może bateria się rozkręci :!:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak, ja mam telefon z pierwszych partii i mi trzyma bardzo długo i nie mam bugòw i odstającej klapki. Nawet niewiem bo samo mi się ładuje. Byłem przyzwyczajony ładować telefon co 1-2 dni a tu ładuje co 4 dni - jeśli używam internetu. A jeśli nie używam neta to trzyma mi 7 dni +. Oto screeny w załącznikach - naładował mi się z 6% na 7% i na 8%, a telefon użytkowałem. Rano wstaje, nic się nie rozładował (na 6% zeszło mi o 23). Potem trzymał mi jeszcze 1.5 dnia.:

Proszę moderatora o dodanie to w spoilery - bo na tapatalk sie coś nie da - zdjęcia dałem w załącznik.

post-195702-14255727390045_thumb.jpg

post-195702-14255727390307_thumb.jpg

post-195702-14255727390642_thumb.jpg

post-195702-1425572739088_thumb.jpg

post-195702-14255727391154_thumb.jpg

post-195702-14255727391371_thumb.jpg

post-195702-14255727391613_thumb.jpg

Edytowane przez Zenderable

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam non stop włączony transfer danych i wifi, do tego tryb stamina i bateria trzyma mi prawie 4 dni.

post-68363-14255727398901_thumb.png

post-68363-14255727399459_thumb.png

Edytowane przez Raciborski
    SPOILER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja po restarcie telefonu miałem już poprawnie działającą staminę (wytrzymał telefon ponad 4 dni) , przy kolejnym ładowaniu stamina znów się zawiesiła restart pomógł ale chyba nie do końca bo tel wytrzymał ledwo 2 dni z małym kawałkiem przy podobnym uzytkowaniu (stamina wskazywała że da radę prawie 4 dni).

Wniosek: stamina pokazuje co pokazuje ale nie zawsze działa. Hard reset mi ostatnio pomógł a zwykły restart telefonu już nie bardzo. teraz łąduje na wyłączonej staminie jak dojdziue do 100% to czyszcenie eko wymus zamknięcie i resecik (pod klapką) i zobhaczymy czy znowu będzie git:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Whitie

A ja w sumie jakoś zadowolony specjalnie nie jestem.

Po odpaleniu przez kilka dni działało wyśmienicie - bateria przy moim używaniu trzymała 2 dni i trochę.

Pewnego dnia rozładował mi się do końca i od tego momentu nie wytrzymuje już dłużej niż dzień od 100 do 20%.

Używam tak:

Włączony transfer

ok 2 godzin rozmów

słuchawka BT cały dzień (ok 10 godzin)

kilka zdjęć

15 minut GG

synchronizacja ręczna maili co mniej więcej godzinę (ściąga ok 20 wiadomości za każdym razem)

15 minut hotspot WiFi...

Jakoś mało mi się wydaje. A początek był wręcz genialny.....

Raz zresetowałem ten tryb Eco ale to nie pomaga.

Moim zdaniem jedynie resetuje ustawienia Staminy i wyświetleń związanych z przewidywanym czasem działania, a nie poprawia realnego wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem. Telefon po wyjęciu z pudełka pracował z oprogramowaniem Plusa. W nocy, z wyłaczonym Wi-Fi, przy kompletnej bezczynności i włączonym Stamina Mode ubywało ok 20% baterii, a całkowicie wyładowaywała się po ok 1,5 dnia przy ok 10 min rozmowy i kilku sms-ach. Sztuczka z resetowaniem telefonu niby pomogła, ale tylko teoretycznie- czas czuwania wynosił na wyswietlaczu ok 4 dni, lecz nie miało to nic wspólnego z rzeczywistością. Dwa dni temu wgrałem zwykłe, niebrandowane oprogramowanie i od tego czasu telefon jeszcze działa bez ładowania a w nocy znikają ledwie 2 procenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wsz1

Też mam 2% dla niebrandowanego. Może znikać więcej dla słabego sygnału sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ipkis

A mi stamina znów "padła" - pytanie tylko czy źle pokazuje czy coś więcej jest na rzeczy. Obecnie telefon pokazuje mi 18h, niezależnie czy włączona czy wyłączona stamina (jakieś 6h temu było 20h) przy 48% naładowania. Telefon nie ładowany od 2d 7h. Na razie nie resetuje trybu Eco, chce sprawdzić czy to ma jakiś związek z rzeczywistą żywotnością baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Whitie
    Miałem podobny problem. Telefon po wyjęciu z pudełka pracował z oprogramowaniem Plusa. W nocy, z wyłaczonym Wi-Fi, przy kompletnej bezczynności i włączonym Stamina Mode ubywało ok 20% baterii, a całkowicie wyładowaywała się po ok 1,5 dnia przy ok 10 min rozmowy i kilku sms-ach. Sztuczka z resetowaniem telefonu niby pomogła, ale tylko teoretycznie- czas czuwania wynosił na wyswietlaczu ok 4 dni, lecz nie miało to nic wspólnego z rzeczywistością. Dwa dni temu wgrałem zwykłe, niebrandowane oprogramowanie i od tego czasu telefon jeszcze działa bez ładowania a w nocy znikają ledwie 2 procenty
    - tak zrobię w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi