Skocz do zawartości
Asasen

Prawie Martwy GT540( dziala DOWNLOAD MODE)

Rekomendowane odpowiedzi

Asasen

Witam wiem, ze wielu z was ma podobny problem do tego ktory ja mialem wiec opisze co zrobilem.

Najpierw napisze co jest nam potrzebne, tj.:

oficjalne oprogramowanie LGOMBILE UPDATE, ktore spokojnie pobieramy ze strony:

Pomoc techniczna dla telefonów komórkowych

bedzie nam takze potrzebny KDZ ale to chyba kazdy ma

a takze sterowniki takie jak:

LGUSBModemDriver_WHQL_ML_Ver_4.9.7_All_Win7

LGAndroidDriver_WHQL_ML_Ver_1.0_All_Win7

LGSmartPhone_ModemlinkDUNDrive_WHQL_ML_Ver_1.0

LGSmartphone_USBDriver_WHQL_ML_Ver_1.0

teoretycznie jak mowia niektore posty na forach mozna zainstalowac soft'a przez KDZ w trybie CS_EMERGENCY ale tu zaczyna sie problem bo przy takiej probie KDZ sie zawiesza i nic nie robi oczywiscie nie zaszkodzi sprobowac.

A oto sposob jesli powyzszy nie pomaga( mi sie tak udalo):

Najwazniejsze jest to czy wasz telefon da sie uruchomic w tryb dowload mode przy wpinaniu usb bo tylko wtedy jest szansa, ze komputer go wykryje. Jezeli tak no to jestesmy w domu i zaczynamy zabawe:

gdy wlaczymy telefon w tryb DOWLOAD MODE (oczywiscie z wyjetymi kartami i bareria) komputer powinien zaczac instalowac urzadzenie i tu wchodzimy w menadzer urzadzen odnajdyjemy LG ANDROID USB MODEM i wylaczamy go, po czym czekamy az sterowniki sie zainstaluja. Gdy tak sie stanie uruchamiamy LGMOBILE UPDATE i czekamy czy wykryje nam, ze telefon jest podlaczony, jesli pokaze ze tak to dajemy AKTUALIZUJ TELEFON i program zaczyna prace nie liczcie na wiele, poniewaz dojdzie do poziomu 30 procent i wyswietli komunikat z prozba o odlaczenie kabla wlozenie bateri i ponowne wlozenie kabla, wtedy odlaczamy telefon zakanczamy prace programu( w tym momecie komp moze sie zawiesic wiec zanim to zrobicie to pozapisujcie wszystko co wazne), wkladamy baterie i probujemy go wlaczyc jesli wszystko poszlo dobrze wyswietli nam sie logo LG i jezeli tak jest to jestesmy w domu, wtedy podlaczamy telefon ponownie oczywiscie w trybie DOWNLOAD MODE i odpalamy KDZ ustawiamy tryb CS_EMERGENCY wybieramy soft'a, ktorego chcemy wzucic i startujemy i tu uwaga KDZ PRZEZ CHWILE POKAZE BRAK ODPOWIEDZI ALE NIE WYLACZAJCIE GO BO PO CHWILI SAM PUJDZIE DALEJ nie zdziwcie sie jezeli ladowanie soft'a bedzie trfalo troszke dluzej niz normalnie ale powinno sie udac, acha i jeszcze jedno ja mialem tak ze KDZ kilka razy sie zatrzymywal na jakims etampie wiec moze byc tak, ze bedziecie musieli go odpalac kilka razy ale powinno sie udac.

MAM WILKA NADZIEJE, ZE POMOZE WAM TO TAK JAK MNIE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIECZ PRZEZNACZENIA MA DWA OSTRZA... JEDNYM JESTES TY... DRUGIM JEST SMIERC

---------- Post dołączono o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Zapomnialem dodac, ze telefon mozna probowac uratowac jedynie wtedy gdy nie wysypal sie BOOT LOADER bo bez tego nie ruszy. Generalnie jesli wcisniecie przycisk od wlaczania telefonu i on zawibruje to jest ok i mozecie probowac powyzszego sposobu.

Edytowane przez Asasen
    zamiana tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to było to już gdzieś na forum.... A ja miałem nadzieję, że tu będzie sposób na uwalonego, nie włączającego się fona..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Asasen

Jezeli twoj fon nie wogole nie reaguje to niestety musisz uderzyc z nim do naprawy bo masz uwalona BOOT SFERE i trzeba ja odtworzyc u mnie w miescie licza sobie za to od 100 do 150 zl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też myślałem, że to bedzie coś dla ludzi bez DOWNLOAD MODE, bo przypadek kiedy mamy DM to już jest opisane na forum. (może nie do końca konkretnie, ale jest)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    acha i jeszcze jedno ja mialem tak ze KDZ kilka razy sie zatrzymywal na jakims etampie wiec moze byc tak, ze bedziecie musieli go odpalac kilka razy ale powinno sie udac.

No nie do końca jest tak jak mówisz. U mnie KDZ zatrzymał flashowanie na parametrze 134. Oczywiście czekałem ponad 30min i nic. Więc wyłączyłem KDZ i zacząłem flash na nowo. Jak się okazało wywalało za każdym razem jakieś errory Iparm coś tam coś tam. To uwaliło mi telefon konkretnie (brak jakichkolwiek oznak "życia"). Ważne jest raczej to w jakim momencie stanie flashowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutek się przyda ale to już w czerwcu przerabialiśmy. Moze na cegiełke znajdzie się sposób

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Przenoszę do odpowiedniego działu. Ponawiam prośbę o poprawę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Asasen

Witaj nie do konca tak jest, ze wazne kiedy stanie fleshowanie bo mi np. zatrzymal sie na 6 i tez mi sie wysypal telefon wazne jest to czy to zatrzymanie zniszczy czy tez nie BOOT SFERE jesli tak to pozamiatane jesli nie to jest nadzieja

---------- Post dołączono o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

na cegielke tj. totalnego trupa jest tylko jeden sposob dobry punkt naprawy bo to sie da zrobic z otpowiednim osprzetem jak pisalem kosztuje to okolo 150 zl

---------- Post dołączono o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

U mnie KDZ zatrzymał flashowanie na parametrze 134. Oczywiście czekałem ponad 30min i nic. Więc wyłączyłem KDZ i zacząłem flash na nowo. Jak się okazało wywalało za każdym razem jakieś errory Iparm coś tam coś tam.

A czy nie przyszlo Ci do glowy,ze skoro kilka razy pod rzad wywala jakis problem z parametrem, to moze byc walniety ROM a nie KDZ??

---------- Post dołączono o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Szczerze to było to już gdzieś na forum.... A ja miałem nadzieję, że tu będzie sposób na uwalonego, nie włączającego się fona..

:facepalm: moj blad

Panowie i panie jesli tu sa jesli chodzi o totalnie uwalone fony to o ile mi wiadomo to serwis lg electronics uznaje to w ramach gwarancji i naprawia takie buble, wiec nie zaszkodzi sprobowac wyslac fona do nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witaj nie do konca tak jest, ze wazne kiedy stanie fleshowanie bo mi np. zatrzymal sie na 6 i tez mi sie wysypal telefon wazne jest to czy to zatrzymanie zniszczy czy tez nie BOOT SFERE jesli tak to pozamiatane jesli nie to jest nadzieja

...

A czy nie przyszlo Ci do glowy,ze skoro kilka razy pod rzad wywala jakis problem z parametrem, to moze byc walniety ROM a nie KDZ??

Nie będę się kłócić bo mi się nie chce ;p A co do drugiej części to tak przyszło mi do głowy jako pierwsze ale nic to nie dawało. Telefon grzał się niemiłosiernie a "Download Mode" to tylko napis który u mnie był zawieszony na ekranie i tyle bo komp. w ogóle nie reagował na ponowne podpięcia tel. Po wyciągnięciu baterii- zgon. Tel. poszedł do serwisu LG w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi