Skocz do zawartości
BigWeenie

Hard brick

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba będę pierwszym posiadaczem L9 w historii, który uwalił telefon na amen. W cwm recovery zrobiłem wszystkie możliwe wipy i formaty wszystkiego co się da, a następnie wgrałem nowsze cwm recovery dla L9 używając "install zip from the sideload" przez adb. Tylko teraz tak: to recovery było spreparowane do formatu .zip, ale w archiwum była starsza wersja, więc "inteligentnie" wpadłem na genialny pomysł, żeby najnowsze pobrane z internetu recovery.img podmienić w tym spreparowanym archiwum .zip. Po prostu w tym ZIPie podmieniłem starsze recovery.img na nowsze recovery.img ( to nowsze się tak oryginalnie nie nazywało, zmieniłem jego nazwę, żeby zrobić podmianę ). Potem install zip from the sideload przez adb w Wierszu poleceń, install complete, następnie kliknąłem reboot recovery i od tego czasu telefon jest czarny. Nie pomaga:

- power 10 sek.

- vol up home power

- vol down home power

- adb nie wykrywa telefonu

- UpTestEX_mod2_marwin nie widzi telefonu

- UWAGA! Przy podłączonym telefonie do komputera ( przy podłączaniu telefonu na ekranie komputera/telefonu brak jakiejkolwiek reakcji ) kiedy próbuję wejść do recovery ( vol up home power ), w menadżerze urządzeń w dziale Inne urządzenia pojawia się pozycja "OMAP4430", która po chwili znika.

Mam nadzieję, że dobrze opisałem problem. Będę wdzięczny za pomoc, bardzo lubiłem ten telefon...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy nie jesteś:D Prawdopodobnie uszkodzona płyta główna niektórzy mieli taki problem jedyne co to gwarancja.spróbuj wejść w S/W biografie vol- i do kompa

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dołączono o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Jak wykrywa na kompie tylko OMAP4430 to na 95% uszkodzona płyta główna.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy możesz mi dać paczkę zip z tym recovery? Zobaczę co nawgrywałeś i postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Szukam pilnej pomocy !!!!

Podczas proby wgrywania CWM fastbootem dostalem ekran robocika z czerwonym wykrzyknikiem. 2 proby awaryjnego przywracania oprogramowania nie przynioslo porzadanego skutku. Ciagle ten sam ekran. Nie da sie zrobic hardrest (Vol- Home Power) znow mam ten robocik. Dziala tylko tryb S/W Vol + i USB.

Co z tym zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noexde

@bigWeenie mialem identycznie to samo, moze nie do konca robilem tak jak ty, ale wgrywalem tez CWM jako .zip przez recovery, po czym telefon padl zero reakcji, widzial wlasnie jako OMP4430 i rozlanczal. Wyslalem na gwarancje, nie wymienili plyty glownej, tylko ja naprawili a przynajmiej tak pisze w gwarancji, bo num imei mam takie jakie mialem i odblokowany bootloaader, wyali na gwarancje lub sproboj reanimowac go awaryjnym odzyskiwaniem, jest poradnik na forum, mi oaobiacie nie pomogl ale kto wie mowia ze za ktoryms razem sie uda, ja nie mialem na to czasu.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    minol

miałem to samo, wyjmij baterie i wejdz w S/W update jak pisze kolega wyżej a następnie w LG Mobile Support Tool powinien ci wykryć telefon a jak nie to u góry w zakładce była opcja do przywracania, potem wybierasz model telefonu, wklepujesz imei i ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NWNS

Mam dokladnie to samo, telefon nie wlacza sie kompletnie zero reakcji a najdziwniejsze jest to ze stalo sie to po tym jak wylaczylem przed praca budzik i wsadzilem telefon do kieszeniu pozniej juz go nie uruchomilem. Jedynie po podlaczeniu do komputera pojawia sie "OMAP4430" na chwilke i znika i tak w kolko... Co zrobic bo na gwarancji po zrootowaniu nie uznaja mi chyba zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

Jeżeli na prawdę nie da się go włączyć to albo oni maja jakiś sposób na zainstalowanie softu albo wymienia płytę główną.. Druga sprawa, próbowałeś uruchamiać go w trybie s/w?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noexde

juz mowilem mialem podobnie mialem roota odblokowany bootlooader i telefon naprawili, musieli po prostu wgrac mu cudem softa bo plyty nie wynieniali, tylko wedlug ich naprawa plyty glownej a wiec naprawiam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NWNS
    Jeżeli na prawdę nie da się go włączyć to albo oni maja jakiś sposób na zainstalowanie softu albo wymienia płytę główną.. Druga sprawa, próbowałeś uruchamiać go w trybie s/w?

A moglbys mi powiedziec jaki to tryb s/w? I jak to zrobic?:)

Jesli nie poradze sobie sam bede musial wyslac na gwarancje moze przejdzie...

Juz na stronie LG zglosilem usterke czekam na kolejne informacje co mam z telefonem zrobic wyslac gdzie itp.

Edytowane przez NWNS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi