Skocz do zawartości
Dulo

ROM MIUI v5 - HTC One X - miuipolska

Rekomendowane odpowiedzi

Dulo

MIUI bazuje na romie 3.14.707.24, używałem go chwilę, sądzę że ma trochę bugów, ale raczej nie ma tragedii. Niestety jest małe społeczeństwo wokół tego telefonu i nie ma nawet na en.miui.com tematu z bugami.

Download

miuipolska - download

xm_kernel_296_sense.zip

Instalacja

• Pobieramy najnowszą wersję MIUI i wyciągamy z ROMu boot.img.
    • Pobieramy najnowszą wersję spolszczenia. Sprawdzamy zgodność numeracji i umieszczamy paczki na karcie SD.
    • Resetujemy telefon do Bootloadera (kombinacja przycisków: włącz i głośność mniej)
    • Sprawdzamy czy w górnej części ekranu wyświetla się komunikat fastboot usb
    • Odpalamy skrypt odpowiedni dla swojego systemu. Dla Windowsa będzie to flash-boot-windows.bat lub jeśli mamy połączenie fastboot po usb wykonujemy polecenie fastboot flash boot boot.img, a po nim fastboot erase cashe
    • Nawigujemy do opcji Recovery
    • Wyłączamy weryfikację sygnatur, udajemy się do opcji install zip from sdcard → toggle signature verification. Powinniśmy otrzymać komunikat Signature Check: Disabled (tak jest na miuipolska, ja tego nie robiłem)
    • Wykonujemy full wipe (Wybieramy opcję wipe data/factory reset i zatwierdzamy przez Yes. Powtarzamy czynność dla wipe cache partition oraz advanced → wipe dalvik cache).
    • Przechodzimy do instalacji nowego systemu. W tym celu wybieramy opcję install zip from sdcard → chose zip from sdcard. Wybieramy plik .zip pobranego MIUI.
    • Po instalacji systemu wgrywamy spolszczenie.
    • Kończymy resetując telefon przez reboot system now.
    • Rozpoczynamy przygodę z MIUI!
    • Jeśli nie będzie działać dotyk to pobieramy xm_kernel_296_sense.zip (dzięki niemu działa u mnie dotyk), wypakowujemy z kernela sense_boot.img do katalogu fastboot, uruchomiamy telefon w trybie fastboot, robimy fastboot flash boot sense_boot.img i fastboot erase cashe. Po tym przechodzimy do recovery i wgrywamy xm_kernel_296_sense.zip.

źródło: ######

Edytowane przez Dulo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testował ktoś instalacje romu z tego opisu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dulo

U mnie działało:) Jakby co ten kernel mam z miuiandroid.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś nie jadę na xm i dotyk działa mi normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dulo

U mnie nie chciał działać jak wgrywałem wg. miuipolska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niedawno przesiadłem się z tego MIUI na Jelly Bean CM 10.1, ponieważ strasznie drażniły mnie lagi na głównym ekranie (chyba, że występowały one tylko u mnie). Po za tym rom naprawdę bardzo fajny i rozbudowany, widać, że twórcy nie czekają na to co inni wymyślą tylko sami dodają fajne dodatki do swojego systemu. U mnie po instalacji MIUI w podstawowy sposób nie było problemów z dotykiem.

PS: Jeśli ktoś chce mieć działającą pogodę znaną z MIUI 5 niech zainstaluje:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pro.burgerz.weather&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInByby5idXJnZXJ6LndlYXRoZXIiXQ.. Aplikacja posiada nawet animacje znane z oryginalnej aplikacji MIUI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dulo

To nie wiem o co chodzi, poprawiłem instrukcję i na końcu dodałem informację o tym co zrobić jakby nie działał dotyk.

Ja jak słuchałem muzyki i miałem włączony dźwięk przycisków to przy klikaniu dźwięk się zniekształcał, a jak wysłałem sms-a to raport o wysłaniu mi leciał w kółko. Pewnie wrócę do MIUI niedługo, na s2 nie potrafiłem przejść na inny rom, ale tu mi się sense nawet spodobało:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie miałeś problemów z lagami na tym romie? U mnie cały czas delikatne przycinał ekran przy przechodzeniu na następne pulpitu. Dla porównania, zainstalowałem też miui na Galaxy s3 brata i tam bez najmniejszego przecięcia.

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dulo

Pulpit chodził nawet fajnie (wrażenia po s2). Chwilę pogrzebałem i wgrałem Nik Project.

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woof

Używa ktoś jeszcze miui. U mnie ROM działa sprawnie, jest beataudio (działa z BT) i tak dalej. Tylko czasem mam zwisy telefonu. Po prostu zawiesza się i nie można nic zrobić tylko restart. Ktoś może miał podobnie?

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi