Skocz do zawartości
DROID

!!! Nowy Rom DEFY z PL !!!

Rekomendowane odpowiedzi

sp4ubw

Zerknij do tematu o ROMie moim :) na dole masz opis jak wrzucic nowy ROM i odpowiednie do tego sterowniki i program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja skorzystałem z instrukcji z tego tematu:

http://forum.android.com.pl/f251/rom-defy-mini-beta-en-deodexed-jit-40108/

ten fragment:

W przypadku problemow nalezy wgrac standardowy ROM z tej strony:

sbf:defy [And Developers]

programem RSD Lite v4.9

wykorzystujac te sterowniki

Podczas naprawy nalezy wylaczyc urzadzenie i wejsc w tryb bootloadera przytrzymujac klawisze wlaczania i gorny klawisz glosnosci przez okolo 5s. Nastepnie podlaczyc kabel USB, poczekac do zakonczenia instalacji sterownikow i przystapic do flashowania programem RSD Lite. Mozna go wylaczyc jak urzadzenie wlaczy sie po restarcie i pojawi sie uruchomiony system android.

tylko zamiast podanego ładujesz ROM PL, linki do programów znajdziesz w tamtym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie, coś tam próbowałem, ale nowy rom pl, po rozpakowaniu nie miał żadnych katalogów więc nie wiedziałem jak postępować, będę próbował dalej, dzięki wszystkim :)

---------- Post dołączono o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Witam wszystkich w dzień świąteczny :)

Opisze moje boje z instalacją, zainstalowałem rozpakowany program na karcie, następnie postąpiłem według Waszych porad i doszłem jedynie do punktu restore ponieważ dalej nie widzę pliku nowego romu i nie mam co odznaczyć ? No trudno za cienki jestem i poddaje się poszukam po świętach kolegę co lepiej ode mnie zna się na tym. Dzięki za porady i życzę miłych i spokojnych świąt.

Janusz

UDAŁO SIĘ :-) jeszcze raz wszystkiego najlepszego, cierpliwość popłaca

Edytowane przez uspcomp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

uspcomp, nad twoim postem masz zacytowane co masz zrobic, zadnych restore i innych rzeczy. Nic tez nie instalujesz w telefonie :) Proponuje przeczytac opis po raz kolejny i zrobic to co w nim jest opisane. Aha, przed wgraniem nowego ROMa wyczysc dane w urzadzeniu, gdyz potem moga byc problemy.

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak zrobiłem, co do czyszczenia to chyba raczej nie miałem z czego, ponieważ defa była czysta dopiero odebrana, teraz uczę się androida, po tylu latach z WM, jest co robić, teraz próbuje przenieść kontakty:)

---------- Post dołączono o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Mam pytanie, jak ustawić i gdzie w defie aby łączyła się ręcznie z daną siecią, pracuje w miejscu gdzie telefon na automacie potrafi logować się do sieci zagranicznej i poprzez nią loguje się do naszej, a to może bardzo boleć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DROID

Mam prośbę do kolegów którzy przeprogramowali sobie Defy na rom 2.34 z PL, żeby ktoś zrobił nandroid backup i wystawili gdzieś. Najlepiej nand backup ALL.

Będzie to przydatne dla tych którzy popełnili przeprogramowanie na wersję 2.51 która nie ma PL. Napiszę instrukcję jak ją zrootować i wgrać sobie wersję z PL. Wiem, że większości to nie sprawia problemów ale są tacy którzy potrzebują poprowadzenia za rękę.

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

DROID tylko po co? Jak kazdy moze sobie sam wrzucic wersje 2.31 bez kombinowania. Bez backupow, bez recovery tylko przez RSD w ciagu 3 minut :) I ma PL i dzialajacy telefon z ROMem, ktory daje sie rotowac.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sp4ubw, jednak nie każdy wie, jak to zrobić np. ja. I czy mógłby ktoś wrzucić changeloga tego softa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DROID
    DROID tylko po co? Jak kazdy moze sobie sam wrzucic wersje 2.31 bez kombinowania. Bez backupow, bez recovery tylko przez RSD w ciagu 3 minut :) I ma PL i dzialajacy telefon z ROMem, ktory daje sie rotowac.

:)

Oświeć nas chłopie jak to zrobić na wersji 2.51.1 przez rsd to wiszę Ci osobiście krate browara, a reszta kumpli z xda Cię ozłoci ;)

BTW nie ma wersji 2.31, jest 2.34.1 z CEE z PL bez bleeeeura ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Meryler, to jesli nie potrafisz wgrac ROMa to tym bardziej nie zrobisz odzysku z backupu nadndroida poprzez recovery.

Changelog nie istnieje. Motorola nie udostepnia ROMow for all i nie daje opisow co zmienili. Wszystko jest sciagane o ile jest i zostanie znalezione na ich serwerze. A glowna zmiana w stosunku do wersji poprzedniej jest inny zestaw jezykow w tym PL. Poza tym wszystko dziala tak samo.

Aha, co do flashowania, to wystarczy czytac ten dzial. Jest to juz opisane i dla chcacego nic trudnego.

DROID, a co nie da sie wrzucic 2.34.1 po flashowaniu wersja 2.51.1?

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi