Skocz do zawartości
fukoshi

Kupno Streaka, kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż zastanawiam się nad zakupem tego Della, ale mam parę pytań związanych z tym. Aktualnie mam HTC Desire, ale zamarzyło mi się coś znacznie większego.

1. Jak sprawuje się bateria w tym telefonie? Czy przy 2h WiFi, dwie rozmowy po 2 minuty telefon wytrzyma cały dzień?

2. Jako, że w Polsce nie sprzedają oficjalnie tego cudeńka to potrzebowałbym RebelSima. Czy karta ta ogranicza jakoś urządzenie (brak 3G lub coś tego typu)

3. Czy RebelSima dostane tylko w ich sklepie?

4. Jeżeli ktoś miał do czynienia z HTC Desire i Dellem Streakiem to proszę o spostrzeżenia (jakość wykonania, reakcja na dotyk, podatność na odciski palców)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Oczywiscie wszystko zalezy od tak wielu czynnikow ze ciezko pisac ale ja np. spokojnie caly dzien wyciagam z wlaczona autosynchronizacja Gmaila i Facebooka, rozmowami (ok 20 minut) i kilkudziesiecioma smsami a na WIFI to chyba mniej spada niz na 3G zreszta :-)

2. Kup odblokowany i tyle. O Rebelsimie pisza w wielu miejscach i jego funkcjonalnosc zalezy mocno od wersji softu fona i samego Rebela...

3. Rebelsima nie uzywalem ale jak szukalem z ciekawosci to tylko zza granicy...

4. Jedno i drugie wporzo - Desire sie brudzi jak cholera, na Dellu tez zostaja odciski - ciezko to porownac. Ja jestem zadowolony z jakosci Della - nie moglby byc wykonany analogicznie do Desire bo by pewnie wazyl ze 2 kilo :-)

Najwazniejsze - zwroc uwage ze do Della nie kupisz w Polsce praktycznie zadnych akcesoriow - zwykly kabel USB trzeba sprowadzac zza granicy i placic okolo 100zl (jak dobrze trafisz).

Zrodla wiedzy o Streaku:

- Dell Streak - Streak.MoDaCo.com - Android @ MoDaCo

- Dell Streak - xda-developers

- Dell Streak (Mini 5) - Android Forums

- MyDellMini Forum

Poszukaj troche sam i sam wyrob sobie opinie - kazdy te same rzeczy widziec moze zdecydowanie inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie to odblokowany Streak to nie miałbym wtedy problemów z Andkiem 2.2 (bo rebelsim nie działa z 2.2 jak narazie).

Jeszcze jedno pytanie: Dell uznaję gwarancję międzynarodową? Nie ma z tym żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Właściwie to odblokowany Streak to nie miałbym wtedy problemów z Andkiem 2.2 (bo rebelsim nie działa z 2.2 jak narazie).

Jeszcze jedno pytanie: Dell uznaję gwarancję międzynarodową? Nie ma z tym żadnych problemów?

Rebelsim ma problem na oficjalnym Froyo ale Dj_Steve zaczął przygotowywać swoje romy w dwóch wersjach z nowym i starym basebandem więc rebel działa jak trzeba.

Co do gwarancji to trudno powiedzieć jeśli jest w jakiejś oficjalnej polskiej dystrybucji wtedy nie ma problemu inaczej kto wie czy serwis Della w PL uzna zagraniczną gwarancję....teoretycznie powinien.

O baterię nie ma się co martwić jak na taki wyświetlacz i bebechy to wytrzymuje naprawdę długo (porównuje do DHD).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@radomir

mógłbyś określić co robisz przeważnie na telefonie i ile wytrzymuję bateria? Tak mniej, więcej.

Na stronie Della sprzedają odblokowane telefony, ale tam kosztuje on 550$. Najwyżej wstrzymam się jeszcze z zakupem. Może po nowym roku ceny trochę polecą w dół.

A jak sprawdza się MultiTouch? Bo w moim Desire często mylą mu się dwa punkty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Dellu byla obnizka do 400USD (dostawa w styczniu).

Ze strony Della nie kupisz - chyba ze masz kogos w stanach kto Ci kupi i przesle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aj, szkoda że u nas w kraju nie dostane oficjalnie tego telefonu. No nic, trzeba leciec do USA na dzien i kupic ten sprzecik xD

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    g-sus
    @radomir

mógłbyś określić co robisz przeważnie na telefonie i ile wytrzymuję bateria? Tak mniej, więcej.

Na stronie Della sprzedają odblokowane telefony, ale tam kosztuje on 550$. Najwyżej wstrzymam się jeszcze z zakupem. Może po nowym roku ceny trochę polecą w dół.

A jak sprawdza się MultiTouch? Bo w moim Desire często mylą mu się dwa punkty

Zanim kolega Radomir odpowie, pozwól, że ja napiszę - może Ci to w czymś pomoże.

Ja na swoim Streaku przeważnie katuję połączenia internetowe - zarówno poprzez Wi-Fi jak i 3G po kilka godzin dziennie (łącznie powiedzmy 2 do 5) . Od czasu update'u do Froyo zakochałem się w aplikacji TuneIn Radio, więc bardzo często w tle gra sobie np. Dubstep.fm lub Bass Drive ;) Nigdy nie zwracałem uwagi na to ile dzwonię, ale myślę, że ok 15 do 30 minut dziennie łącznie na telefonie wiszę. Czasem pohulam w wolnej chwili na UAE4Droid (wtedy daje się we znaki wyświetlacz, który zżera baterię dość łakomie) - tu przy okazji mogę napomknąć o mulitouch'u - czasem świruje, ale trudno wyczuć, czy to wina systemu, czy aplikacji, czy sprzętu...

A! Byłbym zapomniał! Czasem też służy mi jako nawigacja w zestawie z Sygic Mobile Maps 10, ale to raczej na krótkich dystansach po mieście lub w bliskich okolicach.

Reasumując bateria spokojnie daje radę uciągnąć to wszystko przez 1 dzień. Czasem, kiedy eksploatuję tę zabawkę nieco mniej nawet i 2 dni...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@g-sus:

Dzięki za posta. Nie zrozum mnie źle, ale trochę ciężko mi uwierzyć w to ile trzyma ten Streak. Cały czas odnoszę się do mojego Desire i takie katowanie baterii wykończyłoby ją szybciej (mimo, że mam ekran tylko 3,7", a ty aż 5"). Musiałbym przekonać się chyba na własnej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh, przekonaj sie sam :-)

Sa tacy ktorym trzyma 3 dni ale pewnie z trybem tylko 2G i bez zbytniego wykorzystania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi