Skocz do zawartości
dregov

MEASY U2A/UG802/MK802III firmware by Dregov

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiąc się troszkę U2A wersją bez przycisku resetowania udało mi się uruchomić nowy soft wersje 3.0 wykorzystując obraz systemu i podmieniając go w sofcie Finless 1.8 pozostawiając całą reszte bez zmian tj kernel, recovery. boot.

Jak na razie wszystko działa, system wstaje, wifi działa.

Jedyne co przestało działać to pilot rc12 :(, podpinając myszkę dongle rozpoznaje bez problemu. Tak więc nie wiem czy to zbieg okoliczności czy po prostu klawiatura odmówiła posłuszeństwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dregov

Dzięki za info, ale czy:

1. Uruchomiłeś program do flasha dla finlessa podmieniłeś system.img dokonałeś eraseIDB i zacząłeś flashować?

2. Czy najpierw zainstalowałeś finlessa uruchomiłeś measy i bez czyszczenia dorzuciłeś partycje system.img i flashowałeś?. Bo jeżeli jak w punkcie 2 to wifi działa bo dane w partycji data są z romu finlesa. Mogą pojawiać się problemy z romem.

Najlepszym testem będzie wykonać przywracanie ustawień fabrycznych w androidzie, jeżeli po przywróceniu wifi nie działa lub się android nie uruchamia to znaczy że dane miałeś z romu finlessa, których przed dodaniem system.img nie wyczyściłeś.

Pozdrawiam dregov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie testuję nową wersję 3.0 Dregov i przyznaję szczerze że chodzi płynniej, fajna apka z blokowaniem reklam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dregov

Miałem taką nadzieję że będzie chodzić szybciej tworząc ten rom :). Dzięki za testy.

Pozdrawiam dregov 100 post :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem podmianę plików w programie Finlessa na system.img z twojego softu. i tak flashowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam czy da sie polepszyc to urzadzenie by byl leprzy dzwiek pod kinem domowym podczas ogladania czy sluchania muzyki przez tlewizor jest ok ale gdy podlaczy sie kino domowe to głos jest jakby spowolniony i trzeszczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dregov
zrobiłem podmianę plików w programie Finlessa na system.img z twojego softu. i tak flashowałem.

Rozumiem chodzi mi o to czy wykonałeś według pkt 1 czy też 2?

witam czy da sie polepszyc to urzadzenie by byl leprzy dzwiek pod kinem domowym podczas ogladania czy sluchania muzyki przez tlewizor jest ok ale gdy podlaczy sie kino domowe to głos jest jakby spowolniony i trzeszczy

W 90% urządzeń mini pc nie obsługują sprzętowego dekodowania dźwięku, więc specjalnie to polepszyć się nie da. Dzwięk 5.1 nie jest obsługiwany sprzętowo przez te urządzenia.

Po za tym ten temat już był poruszany na forum w dziale minipc. Jeszcze do tego znowu dwa posty w dwóch działach. Używaj opcji szukaj lub poczytaj nim zadasz pytanie następnym razem. Uwierz mi to nie boli.

Edytowane przez dregov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam measy u2a wersja z przyciskiem czyli teoretycznie wersja 1.

Poniewaz nieoczekiwanie z dnia an dzien process bootowanai zakonczyl sie 2ma pingwinami, zaczalem go flashowac z pcta roznymi romami. Zaczalem od tych z measy polska, poprzez rom dregova 3.0 z tego watku i jeszcze wiele innych. W zasadzie dziala np na UG802 ale bez wifi. W pozostalych przypadkach z moze 2ma wyjatkami to rezultatem sa 2 pingwiny. Kombinowalem z przeczytanymi tutaj podmianami kernel boot itp ale rezultat jest zawsze podobnym, albo 2 pingwiny albo uruchomienie bez wifi.

Co dalej moge zrobic zeby miec to wifi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dregov

Proszę w takim razie podesłać mi zdjęcie z obu stron płytki, w takiej jakości aby można było odczytać numery chipsetów.

Pozdrawiam dregov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi