Skocz do zawartości
dregov

MEASY U2A/UG802/MK802III firmware by Dregov

Rekomendowane odpowiedzi

Michu8

mam pytanie odnośnie podłączenia przy flashowaniu za pomocą USB: ma rozumieć, że zasilanie ma być podpięte i podłączamy kabelek USB męski<=>męski do flashowania?

W instrukcji jest usb->otg ale jakoś nie widzę tam jego zastosowania. nie powinien być wspomniany wcześniej USB męski<=>męski?

z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dregov

Zasilanie nie ma być podpięte urządzenie uzyska zasilanie w momencie podłączenia usb do pc.

Port OTG używa micro usb który znajduję się w oryginalnym przewodzie kupionym z urządzeniem.

Dokładniej microUSB do telefonu, measy itp. , a usb do PC

Przewód microUSB jest cały czas wpięty naciskamy i trzymamy reset podłączamy usb do pc i puszczamy reset :)

Pozdrawiam dregov

Edytowane przez dregov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Michu8

ok i niby znalazło sprzęt. mam win7 64 bit, zainstalowałem sterowniki i wykryło sprzęt RockUSB Device. odłączam go od USB, odpalam RKAndroidTool i podłączam z wciśniętym przyckiem, jednak program nie wykrywa sprzętu :( Dodatkowo powiem, że chcę zrobić flash, ponieważ siadło mi chyba oprogramowanie i przy startowaniu pokazuje mi ciągle dwa pingwiny linuxa i tak bez zmian :/

edit1: wrzuciłem sterowniki na innego kompa z Win7 ale 32 bit i idzie zgodnie z instrukcją. w tej chwili kończy się flashować. zaraz będę testował :) //mam taką nadzieję ;)

Edytowane przez Michu8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam problem po wlozeniu u2a do portu hdmi mojego laptopa komputer nie wykrywa w ogole urzadzenia mam win8 64bit co robic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    i nie wykryje port hdmi laptopie jest wyjsciowy nie wejsciowy

no to jak mam to podlaczyc by wgrac roma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dregov

Bizon Czytaj instrukcje, a nie pytasz zamiast czytać. Po obserwacji twoich wszystkich postów sądzę że zadajesz pytania nie zadając sobie trudu czytania a co dopiero używania opcji szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Michu8

ogólnie to podszedłem do Flasha, ponieważ z niewiadomych przyczyn, przy odpalaniu U2A pojawiły mi się na ekranie dwa pingwiny linuxowskie i tak już zostało. nie wiem czy to po instalacji jakiegoś oprogramowania...

w każdym bądź razie po flashowaniu za wiele się nie zmieniło, za wyjątkiem pojawiającego się na zmianę ekranu pingwinów i Custom roma od Dregova. szczegóły w linku poniżej. Co mogę więcej zrobić?

U2A - YouTube

pobrałem tez ze strony producenta plik update.img, który miał się sam załadować, jednak nic z tego - nie czyta go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czytam ale jest niejasna.Sorki ale zielony w tym jestem.Moj kom znalazl urzadzenie dopiero gdy mialem wcisniety przycisk reset i dopier potem podlaczylem pod usb.Sorki ale tego w twojej instrukcji nie ma na poczatku.Dalej zrobilem jak pisales i udalo sie sfleshowac.Niestety po podlaczeniu pod tv mam nadal 2 pingwiny i stoi.Co jeszcze moge zrobic by to ruszyc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dregov

Michau8 jaką masz wersję measy chodzi mi o płytkę wewnątrz wersja 1 z przyciskiem nand samsunga czy bez nand samsunga, wersja 2 czy wersja 3 z przyciskiem?

Do Bizon Sorry ale jest w instrukcji :)

Nie ma na początku bo instrukcja jest według punktów i kolejności to chyba nie powinno dziwić

punkt 7

7. Jeżeli nie wybieramy partycji lub wybraliśmy przechodzimy dalej,

- rozbieramy measy

- podłączamy kabel usb->otg do naszego measy

- naciskamy i cały czas trzymając przycisk reset wkładamy przewód usb do pc, jeżeli na

dole okna programu pokaże się mask zdjęcie niżej gdzie i jak puszczamy reset.

2 pingwiny świadczą o tym, że albo źle sflashowaliśmy roma, albo płytkę mamy nie przystosowaną do roma który jest dla wersji 1 z pamięcią nand samsunga. O czy jest napisane w głównym wątku wraz ze zdjęciami i opisami

Pozdrawiam dregov

Edytowane przez dregov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi