Skocz do zawartości
LethalOne

Lenovo P780 IdeaPhone - informacje & ROMy & modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, Telefon trafił w moje łapy.

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu - porządny kawałek telefonu jeśli chodzi o design i wykończenie - śliczny i schludny.

Wyświetlacz - elegancki, dobra jasność, lepsza niż w P770.

Czuć że szyba to nie plastik - coś innego niż w P770.

Wywalony od strzału chiński soft i wgrany ROW 110 -jak narazie z P770 przeniosłem kontakty bez problemu.

Więc tak, po 2h używania:

- cholernie szybki,

- świetny ekran nawet w jasnym, słonecznym otoczeniu, przypomina mi spokojnie ekran z SGS2 - naprawdę dobra jakość,

- GPS łapie fixa bardzo szybko, ładnie działa, ale uwaga - nie działa Endomondo - świruje prędkość i dystans - ale to podobno wina softu. w RunKeeper działa prawidłowo.

- Wgrałem już soft ROW i działa dobrze.

- Zdjęcia robi bardzo ładne - Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

- Wykonanie samego telefonu jest na wysokim poziomie. Jest cieniutki w porównaniu z P770, z przodu robi bardzo dobre wrażenie.

Później zrobie tutorial jak zamienić software S125 na ROW110 i zrobić Root'a.

PS. Moje P770 ma 4 miesiące i jest do sprzedania :)

Kwestia języka polskiego - na ten moment nie ma - podobno na etotalk jest wersja z PL językiem ale ja zamawiałem gdzie indziej.

Co ciekawe, jest klawiatura z polskimi ogonkami i słownikiem korekty w języku polskim.

Root w P780 ROW

Manual:

- podłączamy telefon pod USB,

- wgrywany plik APK do telefonu na PIERWSZĄ PARTYCJĘ!

- odpalamy File Manager, wyszukujemy ten .apk, uruchamiamy,

- wybieramy opcję SuperSU, klikamy Boromir.

- zamykamy wyświetlony popup i restartujemy telefon.

Root gotowy.

Usb_driver_sw_rom_p770.zip - download. Darmowy hosting plików.

Jak wgrać soft międzynarodowy zamiast Chińskiego:

Pobieramy plik z ROMEM:

P780_ROW_S110_130629.rar_免费高速下载|百度云 网盘-分享无限制

Pobieramy driver MTK do Flash Tool:

Wypakowujemy archiwa. Usb_driver_sw_rom_p770.zip - download. Darmowy hosting plików.

Trik z instalacją drivera: wyłączamy telefon, podpinamy USB, mamy 2 sek. na kliknięcie ukazanego urządzenia w Menedżerze Urządzeń i wskazaniu jako drivera plików z tego archiwum.

Po zainstalowaniu drivera wyłączamy telefon, odpinamy USB. Z wypakowanego archiwum odpalamy plik Flash_tool.exe - nie zmieniamy nic poza zaznaczeniem opcji "DA DL All With CheckSum".

Potem klikamy przycisk Scatter-Loading i wybieramy plik "MT6589_Android_scatter_emmc.txt" z katalogu target_bin który powstał po wypakowaniu jednego z archiwów.

Dajemy Firmare->Upgrade i podłączamy telefon po USB.

Potrwa to około 5 minut. Po tym telefon wstanie ale jego pierwszy start potrwa z 10 minut - nie bać sie i nie rebotować.

PS. Jeśli zamiast uruchamiania się telefonu pojawi ci się na dole info:

Kod:

TOOL DL image Fail

uboot is blocking by dl info

znaczy to że nie zaznaczyłeś w FlashTool opcji "DA DL All With CheckSum" - zrób Flash jeszcze raz wg tej instrukcji i wstanie Twój telefon :)

Update:

Soft ROW okazał się do d**py. Wszystko fajnie śmiga ale chyba jest problem z BaseBand bo strasznie gubi zasięg, przełącza się z 2G na 3G i cuda się dzieją. W tym sofcie Baseband miał wersję 17. Skanowanie sieci GSM pokazywał bardzo mało sieci.

Wrzuciłem więc powrotnie S125 z BaseBand w wersji 15 i teraz jak narazie jest super - poprawa olbrzymia.

Ciekawostka nr 2 - w MobileUncle w sofcir ROW pokazywał 900 Mgz, po wgraniu S125 i Baseband 15 - tej opcji nie ma aktywnej.

Update:

Okazuje się że winnym cyrku z zasięgiem jest firmware modemu - są dwie wersje P780 różniące się radiem - wgranie ROW do chińskiej odmiany telefonu skutkuje właśnie takimi cyrkami.

Update: Wgranie do wersji ROW pliku modem.img z wersji S125 rozwiazuje problem z zasiegiem.

Bateria jak narazie świetnie - naładowany wczoraj rano do pełna nadal ma 40% baterii a zmieniałem ROM już 4 razy, cały czas go męcze, wifi non stop, wyświetlacz, internet, 3G - testuje co się da. GPS, nawigacja z 1h była włączona. Dla mnie rewelacja.

Edytowane przez NowyAgrest
    Dodano info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art678
    Okazuje się że winnym cyrku z zasięgiem jest firmware modemu - są dwie wersje P780 różniące się radiem - wgranie ROW do chińskiej odmiany telefonu skutkuje właśnie takimi cyrkami.

Czyli możliwe że na arabskiej wersji strony Lenovo nie ma błędu,

http://shop.lenovo.com/sa/en/smartphones/p-series/p780/#techspecs

i jest wersja obsługująca UMTS 900/2100 MHz? Tylko pytanie - jak to sprawdzić?

Ps. w zasadzie można by do nich napisać . Mają dane kontaktowe

Ps2. działa w nim E-kompas?

Edytowane przez art678
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszę do nich z pytaniem. Kompas działa prawidłowo. Wogóle w tym modelu GPS to magia... Zimny start na balkonie to 9 sekund i pełny FIX na 9 satelitach.... Czuję się zmasakrowany.

Do tego mogę dorzucić wysoką jakość rozmów i rewelacyjny ekran. Z zewnatrz gdyby nie napis Lenovo to spokojnie można pomylić z SGS 2+. Piękna jednolita czarna tafla jak w AMOLED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, natomiast mam kilka pytań co do tego telefonu a dokładniej ROMu alternatywnego do użytkownika NowyAgrest

- czy wszystko działa w tym ROMie który wgrywasz?

- czy jest lub jest w planach coś spolszczonego (angielski mi nie przeszkadza ale jestem patriotą pod tym względem:P)

- czy mógłbyś sprawdzić działanie popularnych aplikacji np. JakDojade.pl, Automapa, Skycash. (dziękuję)

- poza tematem: na jakiej stronie kupiłeś telefon i ile szła paczka?

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mozna uruchomic Aero na nim czy nie? NowyAgrest probowales to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baksua

witam wszystkich

mam pytanko do użytkowników tego telefonu, mam problem z tym telefonem gdyż mam bardzo słaby zasieg 2g a zasieg 3g jest dobry ale tylko w miescie poza nim zasięgu już nie ma. Proszę o rade w tym temacie , telefon ma zmieniony orginalny rom

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze a propos wyswietlacza - trzeba przyznac ze jest swietny, lepszy od tego ZTE V987 - gdy jest sie w menu ma sie wrazenie jakby to byla naklejka, ostrosc i kolory doskonale ;) Mysle ze jest lepszy nawet od tych w Samsungach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrR

Witam.

Mam P780 od 18.07.2012

Jest to mój pierwszy telefon z Androidem, drugi telefon DualSIM (poprzedni to Samsung B7722).

Nie mogę się za bardzo wypowiadać na temat jaki on jest super, bo jeszcze nie umiem z niego w 100% korzystać.

Z pewnością zainteresuje część z Was inf. że można ustawić inne dzwonki dla dwóch kart SIM, czyli wiesz po dzwonku czy dzwoni ktoś na nr prv. czy nr służbowy (w P770 o ile dobrze pamiętam czytając inf. na forum, tego nie było).

Bateria - hmm - chcąc ją uformować, postanowiłem ją rozładować. Tel. gdy do mnie dotarł był naładowany w 39%. Sprzedawca wgrał mi nowe oprogramowanie (nie wiem czy doładowywał baterię). Ja włączyłem go 18.07.2013 ok godz. 14:30 bez wkładania kart SIM. Trochę się nim pobawiłem następnie odłożyłem bo byłem w pracy. O 23:30 ponownie zabrałem się za poznawanie i rozładowywanie baterii. Włączyłem radio i go tak zostawiłem. Bateria padła dopiero następnego dnia o 12:30. Podłączyłem do ładowania - odłączyłem ok godz. 23:00 - pokazywało 100%. Reasumując obecnie tel. działa od 19.07.2012 godz. 23:00 do dzisiaj czyli 21.07.2012 godz 16:40. W tym czasie wykonałem kilka rozmów, poznawałem Androida, personalizowałem, sprawdzałem BlueTootch, łączyłem się przez WiFi, chwilę bawiłem się nawigacją (wewnątrz bloku z tzw. dużej płyty, łapał bez problemu sygnał), wskaźnik naładowania baterii pokazuje 70%.

Mam olbrzymi problem z tym telefonem - proszę o pomoc

Problem polega na tym iż: Karta w slocie SIM1 działa bez problemu tzn. łapie sygnał na poziomie 70-100% a karta umieszczona w slocie SIM2 w tym samym miejscu i tym samym czasie pokazuje 10% albo 0%. Dodatkowo przy wskazaniu na karcie SIM2 np. 10% próbuję się połączyć w oparciu o tą kartę, w tym samym momencie wskaźnik sygnału wynosi 0% i uzyskuję inf. że połączenie nie może być zrealizowane. Problem występuje zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Obie karty są tego samego operatora. Obie tej samej jakości czyli (są w miarę nowe, wspierają LTE – obie są z PLUSa - kolega z telepunktu zwrócił mi uwagę, że to jest dość istotna informacja). Zamieniałem karty miejscami - bez względu na to, która karta jest umieszczona w slocie SIM2, zawsze ma problem ze złapaniem sygnału operatora. Zostawienie dowolnej karty w slocie SIM2 i wyjęcie karty z gniazda SIM1 - ten sam efekt. Kilka razy udało mi się wykonać połączenie w oparciu o kartę w gnieździe SIM2, na 4 rozmowy, 3 mi zerwało z powodu rzekomego braku zasięgu.

W SIM status mam następujące informacje:

SIM1 Signal strength: -85dBm 11asu

SIM2 Signal strength: -103dBm 5asu

Version Infos:

Model number Lenovo P780

Android version: 4.2.1

Baseband version: P780.V17,2013/05/21 04:13

Build number: P780_lenovo-forums.ru_mod

Bardzo proszę o pomoc. Też macie takie problemy? Czy to wina wadliwego egzemplarza czy oprogramowania? Telefon mam dopiero 4 dzień... Mam go zwrócić sprzedawcy / poprosić o wymianę na inny egzemplarz? Czy to są te problemy o których wspomina użytkownik: NowyAgrest "...W tym sofcie Baseband miał wersję 17. Skanowanie sieci GSM pokazywał bardzo mało sieci." ???

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdz czy tak samo jest na sofcie LiFe, tez z lenovo-forums.ru, potem sprawdz na sofcie ROW, tez tam to znajdziesz. Sprawdz tez na innej karcie SIM, np Play/Orange/T-Mobile. Wtedy bedziesz znal odpowiedz na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LethalOne - problem będzie na każdym ROMie z lenovo-forums.ru - oni sami do tego doszli :)

Panowie - problem z zasięgiem - winny jest Baseband czyli to P780.V17,2013/05/21 04:13. Kolego MRR - musisz podmienić jeden plik w swoim telefonie i problemy z zasięgiem znikną.

Link do plików: Lenovo P780 - tomek11989 - ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Wersja PL na chińskim sofcie: P780_S125_130529PL.rar

Plik do pobrania: BasebandForP780.zip

Konieczny Root (ale to już pewnie masz) i apka: Root Explorer.apk

Wypakuj archiwum na komputerze BasebandForP780.zip - znajdziesz tam plik modem.img, wgraj go podłączając telefon pod USB do pamięci telefonu oraz plik Root Exlorer.apk.

Jest tam FileManager - zainstaluj poprzez niego aplikację Root Explorer. Potem uruchom ją. Używając tej aplikacji PODMIEŃ plik /etc/firmware/modem.img plikiem który wypakowałeś z archiwum BasebandForP780.zip.

Aby to zrobić po wejściu w katalog /etc/firmware/ kliknij "Mount as R/W". Po skończeniu kliknij Mount as R/O i zwyczajnie zrebotuj telefon.

Dopiero po wysyłce okazało się że są dwa typy P780, te idące na świat mają delikatnie inny moduł radiowy i soft ROW do niech nie pasuje :( Ale ten mykto naprawia.

Odnośnie Aero2 - nie mam karty Aero więc nie sprawdzę ale po podmianie basebandu zniknęła mi opcja UMTS900 w MobileUncle. Próbuję ustalić teraz na chińskim forum na ile te radia się różnią.

Tak wygląda tył telefonu w wersji chińskiej : Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Maciej98, narazie wszystkie aplikacje działają. JakDojade śmiga. Endomondo to jedyny który zgłasza mi cyrki z GPSem ale to wina procesora i dotyczy wszystkich telefonów z MTK6589 - czekamy na poprawkę (ciekawe jak długo.... mam PRO). Jeśli chodzi o ROM z PL - wgrywam właśnie soft który mia PL wersję ale bazuje na chińskiej wersji - instalowałem go - nawet fajnie działa.

Telefon kupiłem tutaj: In Stock Lenovo P770 P780 MTK6577 Dual Core 4.5 inch Android 4.1 IPS Mobile Phone 1GB/4GB Russian 3500mAh Freeshipping/Sophia-in Mobile Phones from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com

Telefon szedł 12 dni od momentu zapłacenia.

Edytowane przez NowyAgrest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x