Skocz do zawartości
LethalOne

Lenovo P780 IdeaPhone - informacje & ROMy & modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

MrR

NowyAgrest Wielkie dzięki za instrukcję!!!

Tak jak pisałem jestem świeżakiem jeśli chodzi o Androida. Średnio zrozumiałem Twoją instrukcję a dokładnie "Konieczny Root (ale to już pewnie masz)". Zajęło mi trochę czasu zanim doszedłem że chodzi o zainstalowanie app SuperUser, ta na moje szczęście została zainstalowana przez sprzedawcę, który wgrał mi "P780.V17,2013/05/21 04:13" (chyba o to chodziło tak?). Trochę mi zajęło wgranie pliku ale dzięki temu trochę się nauczyłem i podejrzałem uprawnienia oryginalnego pliku modem.img. I to uratowało mi skórę a raczej telefon :-D. Po wgraniu wskazanego przez Ciebie pliku i wyłączeniu/włączeniu telefonu zobaczyłem dość smutny komunikat informujący o braku kart SIM. Miałem przywrócić oryginalny plik modem.img gdy coś mnie podkusiło aby zobaczyć uprawnienia do wgranego przed chwilą pliku. Okazało się że nowy plik modem.img miał uprawnienia: Właściciel - R,W; Inni - brak uprawnień; Grupa - brak uprawnień.

Zmieniłem uprawnienia na takie jakie miał oryginalny plik czyli: Właściciel - R,W; Inni - R; Grupa - R.

Wył. /wł. tel. I wszystko działa!! Obie karty mają dobry zasięg!!!:hurra:

w Version Infos

Baseband version zmieniło się na:

S920.V17, 2013/04/22 10:29

To by tłumaczyło dlaczego w MobileUncle nie pokazuje częstotliwości 900Mhz - Lenovo S920 obsługuje tylko 2100Mhz.

Można powiedzieć że wdrożenie modem.img z modelu S920 stanowi obejście problemu. Super by było, gdyby udało się znaleźć sterownik (bo chyba tak to trzeba nazwać) modem.img dedykowany dla modelu P780 nie powodujący problemów i obsługujący częstotliwości 900Mhz/2100Mhz tak jak jest napisane w specyfikacji. Widzicie jakieś realne szanse że kiedyś coś takiego się pojawi?

Zastanawia mnie dlaczego to nie działało, skoro właściciel miał uprawnienia do odczytu / zapisu a z tego co mi się wydaje właścicielem jest system i to system to uruchamia. A może plik jest ładowany przy starcie na prawach zwykłego użytkownika i stąd niezbędne uprawnienia do odczytu dla "Grupa" i dla "Inni"? Czy można jeszcze bardziej zaostrzyć uprawnienia zabierając prawa do odczytu np dla "Inni" albo dla "Grupa"?

Powiem szczerze jestem ogromnie głodny wiedzy na temat Androida od podstaw po szczegóły. Możecie polecić jakieś książki / strony w jęz. polskim? Jestem w trakcie przekopywania internetu, niestety za dużo wyników a za mało czasu by to wszystko przejrzeć. Dlatego potrzebuję jakiegoś kompletnego kompendium wiedzy albo kilku konkretnych źródeł. Możecie coś podesłać?

Jeszcze raz wielkie dzięki za instrukcję.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MrR
    ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

P780_S125_130529PL.rar - to jest jakis soft? Mozesz o nim napisac wiecej?

W sofcie LiFe 0.2 podobno poprawiono problem z zasiegiem (modem.img).

Edytowane przez LethalOne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdze oba ROMy czy jest problem z zasiegiem oraz czy moze dziala Aero2, ale by byla mila niespodzianka

Edytowane przez LethalOne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich proszę dać znać co jest z tym Aero2 czy działa co poprawiono w tym sofcie?? Czy link który podał kolega LethalOne do softu czy ktoś to testował?? Czy problem z Basebandem z zasięgiem zniknoł i sygnał normalnie działa na 2 kartach czy umieścili tam cos jeszcze w tym sofcie czy po instalacji systemu jest autoroot czyli czy jest root juz w systemie czy samemu trzeba wgrać. I jak bateria sie sprawuje bo z opisów ludzi to sie nie dowiem niczego i nie wiadomo czy to nie bujda bo kazdy swoje chwali prosze naładować telefon na full i odłaczyc potem testowac go i robic screen shot co 20 procent spadku baterii z menu ustawien tam gdzie jest pokazane co ile zjadlo z baterii.

Pozdro do wszystkich ciekwe kiedy info dostane ;);):hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odłączony wczoraj o 6 rano po całonocnym ładowaniu. 2h internetu, godzina nawigacji, ponad 3h gadania przez telefon, wici cały czas włączone, synchronizacja włączona, 3G na jednej karcie, 2g na drugiej karcie SIM. Na ten moment bateria pokazuje 45%.

Po podmianie basebandu problem z zasięgiem zniknął. Sygnał jest normalnie - mam wrażenie że lepszy niż w P770.

Nic więcej w sofcie nie umiescili. Soft ROW_110 trzeba zrootować samemu poprzez FramaRoot.

Nie ma tej opcji info o baterii w menu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na LiFe 0.2 jest

Baseband version: P780.V19

Tak wiec nie powinno byc problemow z zasiegiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NowyAgrest mam do ciebie proźbę jak masz możliwość wrzuć recenzję na youtube bo mało kto ma ten telefon a w polsce to wiesz ze wszyscy samsung albo iphone z resztą sam po sobie wiem bo kupilem galaxy s3 i iphone 5 teraz chce sprzedac oby dwa i kupić tego lenovo p780 lub p770 w zaleznosci który lepszy w testach na stronie ##### p770 wypada o wiele lepiej a ogolnie to smartfona na 2 karty potrzebuje. To ma być pierwszy smartfon na 2 karty sim.

ale jezeli brac pod uwage wyswietlacz jakosc wykonania procesor ktory juz ma 4 wątki nie jak poprzednik 2 no kamera aparat itp to fakt ze p780 jest lepszy ale chodzi tu o baterie z reszta widac ze telefon sam w sobie konkuruje z innym smartwonami na wytrzymalosc baterii chociaz nie powiem ze prezentuje sie super i duzo modyfikacji jest dostepnych.

Proszę jeszcze o wyjaśnienie na szybkiego co to jest ten tryb Aero2 Wiem ze chodzi o czestotliwosc 900+900 1800 hz transmisja danych z kart sim ale nie wiem o co chodzi wyczytalem cos na wikipedii ale tam jest zbyt profesonalnie napisane to prosze po krótko na 1,2,3 opisac co z tym Aero i czy już jest soft który to obsługuje w p770 na pewno jest bo na allegro sprzedaja na masowa skale i wszedzeie pisze AERO2 prosze powiedziec czy juz w p780 JEST tak żeby to Aero chodziło. Był bym wdzieczny NowyAgrest jak byś wrzucił recenzje z p770 i p780 jeżeli je masz jezeli jeden masz fon to z jednego wrzuć. SERDECZNIE POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

P770 miałem 4 miesiące i sprzedałem go dzień po przyjściu P780. Nawet się nie zastanawiaj nad 770 tylko bierz 780. Wyswietlacz lepszy. Jak narazie bateria ma 33% a odłączyłem go od ładowania 36 godzin temu. Ostro go męczylem. Właśnie z niego pisze.

Edytowane przez NowyAgrest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bubcia. zniknoł, proźbę, smartwonami? Po jakiemu Ty piszesz?:)

Tryb Aero2, czyli częstotliwość 900+900 = 1800 MHz, normalnie padłem:D:hurra: Świetne!

Tutaj masz opis odnośnie Aero2:

Let me google that for you

Tak ciężko było to znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x