Skocz do zawartości
karpow

Wszystko o mk888/K-R42

Rekomendowane odpowiedzi

karpow

Dodaje nowy wątek bo jednak mk808 i mk888 to co innego. Myślę, że tak będzie lepiej, aby się nie pomieszało.

Może zacznę od tego, że wczoraj wspomniane urządzonko przyjechało do mnie i miałem przyjemność je uruchomić :) Przepraszam, że zdjęć brak ale będą wieczorkiem. Jest jedno podglądowe z dyskiem 2,5 cala :)

post-239677-14255726160885_thumb.jpg

Dysk podłączyłem jednym kablem, ale działał bez problemu - 320 gb. Z tyłu widać przeźroczysty kabel wchodzący pod tv - tam ukrył się hub usb z podłączoną myszka i klawiaturą od desktopa.

To może pierwsze wrażenia jak na początek:

1. Paczka dobrze zapakowana przyszła bardzo szybko - 17 wysłał, a 26 była u mnie

2. Kupowałem z aliexpress - jest tam w cenie 90$, na geekbuying tez jest w cenie 89$ - ja dałem 93$ gdyż gdy ja zamawiałem to jeszcze nigdzie indziej nie było a na geek też czekali na dostawe :).

3. Wielkość urządzonka - naprawdę mile mnie zaskoczyły wymiary.

4. Oprócz samego urządzenia był zasilacz, kabel hdmi i pilocik.

5. Obudowa i jakość plastiku jest na przyzwoitym poziomie - szkoda, że ten błękitek jest póki co :D wolałbym czarny.

6. Android jest dosyć czysty, wgrany flash, uruchamia się szybko i bezproblemowo.

7. Pendrive 32gb działa, myszka bezprzewodowa też, tak samo jak klawiaturka i wspomniany dysk zewnętrzny, gorzej z padem pod usb - mam taki już starczy :)

8. Nie było czasu, aby potestować. Uruchomiłem jedynie filmy i jeden w hd, youtube, revolta, troche neta. wszystko działa bez problemu. Odpaliłem gre kingdom rush z przeglądarki i najpłynniejsza animacja flash nie była.

To takie pierwsze uwagi, wrócę dziś do domu to planuje zrobić roota, ustawić sklep google bo teraz nie wszystko jest "zgodne z urządzeniem". Ogarnąć bajzel na dysku zewnętrznym i pobawić się XBMC (choć tu może być problem bo XBMC jako jedyny nie widzi usb mass storage i nie wiem czemu). Przetestuje Antutu i to jak się grzeje :)

Macie jakieś pytania, prośby to piszcie. W miarę sukcesywnie spróbuje na nie odpowiedzieć/przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

Dzień drugi, nic nie udało mi się zrobić bo mam problem z rockusb drivers :/ Windows 8 x64 i pojawia się błąd kod 10. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić ? Albo zrootować bez pc ?

Jedynie odpaliłem Antutu i wynik około 15300 i pograłem w Anomaly Korea i emulator psx - nie ma problemu z temperaturką :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Od tygodnia zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu, jednak nie pod media STB ale pod domowy serwer LAMP, mógłbyś proszę powiedzieć mi jak wygląda sprawa prędkości transmisji po porcie ethernet ?

Oraz jak kwestia poboru prądu w 'stanie spoczynku' ?

Jestem także ciekaw jak wygląda sprawa z załadowaniem systemu z dysku zewnętrznego, teoretycznie specyfikacja procesora RK3188 zawiera wpis ' Support MLC NAND Flash, iNAND Flash, eMMC/SDMMC and USB booting' jednak w internecie na próżno szukać przykładów takiej instalacji.

Jednak jeżeli te porty USB są już ładowane na poziomie kontrolera w SoC'u to nie powinno być z tym problemu.

Jest to dosyć ważne gdyż nie uśmiecha mi się konieczność wczytania z NAND'a kernela z obsługa tych portów i dopiero potem ponowne załadowanie z innego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

Ciężko będzie, bo troche nie mam jak potestować - może jeszcze spróbuje tą prędkość dla Ciebie przetestować u kolegi :) Pobór prądu też nie mam jak sprawdzić, dongle z rk3188 były tak testowane w necie i okolo 2,5 - 2,7 w przy maksymalnym obciążeniu.

Przyznam się, że narazie mam problem ze zrootowaniem co mnie strasznie irytuje. Po prostu po wgraniu steroiwników na pc wywala błąd - ale to wina pc nie android boxa i nie wiem co jest 5 :/. Jednak po kilku dniach zabawy powiem Ci, że sprzęt naprawdę fajny z dużą ilością możliwości jednak widać też, że jest to nowość. Software nie jest jeszcze dopracowane. Mam nadzieję, że poprawią pewne mankamenty.

---------- Post dołączono 01-07-13 o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano 30-06-13 o 12:15 ----------

Dzisiaj po pracy spróbuje Ci sprawdzić to bootowanie z usb jak sprawdzę jak to zrobić :-D

Dodam tylko, że XBMC ustawione i baza filmów wygląda świetnie :D Szybko i bez problemu pobiera dane, okładki, wczytywanie ich z dysku tez jest szybkie wręcz natychmiastowe :) Jak jeszcze uda mi się ustawić wtyczkę "roms collection" to porobię zdjęcia i wrzucę.

PS małe pytanko co do robienia roota ... czy to musi być jakis specjalny kabel do podłączenia pc czy każdy działa ? Używam standardowego kabla od Motoroli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow
    Napisano (edytowane)

Tak jak obiecałem kilka fot.

Wyniki z Antutu zaległy:

post-239677-14255726333651_thumb.jpg

XBMC - dwa zdjęcia tylko bo wszyscy chyba go znamy, więc nie ma co się wdawać w szczegóły - naprawde fajnie chodzi na nim i nie ma problemów

post-239677-14255726334073_thumb.jpg

post-239677-14255726334521_thumb.jpg

Uriziel01 mógłbyś mi napisać jakbym mógł to przetestować :) Bo jakoś sie doszukać nie mogę.

Czy ktoś mógłby mi napisać, gdzie w pamięci mogę znaleźć pliki wykonawcze programów ? Szukam i nie mogę znaleźć ...

Edytowane przez karpow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Kabel zadziała każdy na USB nie musi być specialny :)

Bootowania na USB raczej mi nie sprawdzisz bo to grubsza sprawa.

Jedynie prędkość ethernetu poprzez podłączenie boxa przez kabel i przesłanie jakiegoś plikuw sieci lokalnej.

Akurat dla mnie braki w software nie mają tutaj znaczenia bo nie używał bym na nim Android'a.

Wyjaśnij czego dokładnie szukasz bo to jednak nie windows tylko unixowy system i 'pliki wykonawcze programów' to nie tak wygląda :)

wg. jakiego opisu robisz tego root'a ? How to Root Rockchip RK3188 mini PCs ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

Dokładnie według tego plus na geekbouing jest instrukcja rootowanie mk888 ... po prostu sterowników rockusb nie przyjmuje :/...

No własnie wiem, a linuxa kiedyś używałem, ale raczej do biurowych spraw. Chodzi o to, że muszę ustawić program do katalogowania romów z emulatorem - musze wybrać program, który odpali się po naciśnięciu na rom :) tak w skrócie i nie wiem jak go wybrać.

Z tym ethernetem to własnie jest taki problem, że moja sieć lokalna to jest na bazie wi fi, więc nie sprawdze po kablu. Chyba że znajdę skrętke to sprawdzę, ale wątpie.

No własnie zwykły usb ... zaczałem wątpic. Sam już nie wiem co jest grane. Port raczej działa bo podłączyłem usb otg przejściówkę i działa. Cosik mi się wydaje, że mój komp androida nie lubi ... touch pro 2 z androidem, milestone 2, teraz ten żaden nie chciał przyjąć sterowników do androida i nie wiem czemu (sprawdzałem nawet na świeżej instalacji win 8).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wankus

jak sie sprawuje to urzadzenie?

sam sie zastanawiam nad zakupem - glwnie ze wzgledu na 2gb RAMu. udalo sie zrobic ROOTa i postawic xbmc, etc?

mozna sterowac smartfonem z androidem?

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

Tak jak wyżej napisałem mam problem z wgraniem sterowników na windows 8 :-( Jednak myślę, że to wina po mojej stronie, bo nawet sterów do mojego milestona 2 nie chce przyjąć. Dlatego roota nie mam (jeszcze) - na geekbouing jest opis jak to zrobić i po wgraniu driverów nie ma problemu podobno.

XBMC jak widzisz po zdjęciach, które zamieściłem to nie ma z nim problemów. Śmiga wręcz.

Przyznam się, że nie sterowałem smartem, bo nie widziałem potrzeby. Używam oryginalnego milocika, a z reguły myszki i klawiatury bo mam bezprzewodówki od kompa zbędne, które wczesniej w szafie leżały. Pełno jest programów do sterowania więc myślę, że nie byłoby problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x