Skocz do zawartości
karpow

Wszystko o mk888/K-R42

Rekomendowane odpowiedzi

wankus

na blogu geekbuying widze ze jest appka do sterowania z poziomu smartfona wiec fajnie.

dzieki @lewy20041 za firmware no i licze na wypasionego customa, bo raczej wlasnie na ten model boxa sie zdecyduje.

jeszcze ostatnie pytanko - tam jest wyjscie AVout - czy to jest normalny mini jack? chodzi o to czy bedzie mozna podlaczyc za pomoca tego wyjscia do klasycznego wzmacniacza kabelkiem minijack-cinch samo audio, wtedy box sluzylby jako przekaznik ze smartfona do systemu audio. dzieki za info.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

Wankus

Tak to zwykły mini jack (3,5 mm) - podłączyłem do niego zwykłe słuchawki nauszne philipsa i działają normalnie :)

Lewy - dzięki bardzo dobry człowieku ^^ jaka wersja roma to jest? i kiedy mozna się customa Twego spodziewać ;> ? Normalnie go "update.img" wrzucę na SD ... update w bootloader i śmigam dalej ? :D

I jeszcze jedno :) Co planujesz w customie swoim ? Już coś myslałeś na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wankus

super, dzieki za info, juz zakupilem na geekbuying wiec teraz tylko oczekiwanie na paczke :)

Lewy, z tego co czytalem na jakims forum, mial z geekbuying rowniez otrzymac tego boxa wiec pewnie jak dostanie to cos ugotuje dobrego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

Wiesz że jakbyś poczekał 2-3 tygodnie to miałbyś wersje z bluetoothem ? :) I prawdopodobnie wersje czarną ? :D Zależy na czym Ci zależy. Mi kolor był obojętne a bluta nie potrzebuje tak naprawdę :)

PS chrzest bojowy urządzenie przeżyło w weekend kiedy całe dwa dni chodziło z emulatorami nesa snesa, psx i n64 :) powrót do przeszłości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wankus

Na BT mi nie zależy a kolor kupiłem czarny.

PS. Nie lubię czekać ;-)

Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

No nie dziwie się :) Też nie lubię. to fajnie, że czarne już są.

Lewy :D Dzięki dobry człowieku za tego roma, bo metodą z geek nie mogłem nie wiem czemu xD Twój wgrałem bez problemu. Rom nowszy od mojego o tydzień xD, więc pewnie to samo tak naprawdę nie licząc roota. To co nie chodziło to dalej nie chodzi, a to co chodziło chyba chodzi dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podniecacie sie a bardzo ważne w XBMC sa 2 rzeczy. Jak z dekodowaniem filmów 1080p i 720p oraz czy wtyczka weeb.tv na kanałach HD chodzi bez przycięć. Jak sądze pozostaje odpalenie zewnetrzego mxplayera to w przypadku filmów gorzej z weeb tv jakoś inny player mi nie zadziałał na mk908

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

Wyrażenie własnej opinii to już podnieta? To po pierwsze, a po drugie nie każdy używa tych samych programów w ten sam sposób. Mój tv to tylko hd ready i wszystko w 720p działa ładnie. Odpaliłem 1 film w full hd też działał ładnie, gorzej z przewijaniem bo troche dłużej trzeba było poczekać aż wgra. Sam widzisz mx player jest lekarstwem na filmy, więc pozostaje tylko weeb tv. Tylko nie mam jak sprawdzic bo nie mam wykupionego konta, bo na standardowej jakości działa.

Nikt tu się zbędnie tylko wyrażamy swoje opinie, więc nie wiem po co te uszczypliwości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wybacz...generalnie wszystkie 4 rdzeniowe maja wystarczający zapas mocy do obsługi interfejsu xbmc. Problemy są właśnie w wysokich rozdzielczościach, weeb.tv - sprawdzisz nawet jak nie masz konta, pozwoli ci przez 10 sek odtwarzać kanał hd.

W zależności od romów jakie używasz bywają problemy z przegrzewaniem się urządzenia, choć mam nadzieje ze tu nie będzie problemów. Ja się zraziłem na razie do RK3188 ze względu własnie na problemy natury sprzetowo - softwarowych, nie wspominając o niemożności podpięcia niektórych urządzeń (np dongle dvb-t). Pewnie w ciągu 2-3 miesięcy ustabilizuje się sytuacja choć Rockchip generalnie nie wspiera programistów w tym zakresie zamknięte kody co powoduje bładzenie troche we mgle np w ważnej kwesti hardwarowej akceleracji pod xbmc. Wybacz za uszczypliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    karpow

To prawda i zgadzam się dopiero maszynki odżyją za kilka miesięcy. Póki co na nie za wcześnie i widać sporo błędów. Drobnych i tych gorszych. Jestem dosyć cierpliwy, a że urządzenie spełnia moje wymagania na tę chwilę (głównie emulatorki i filmy w 720p) to nie narzekam.

Dzięki za info za weeb tv i 10 sekund ... na pewno sprawdzę :) przyda się ta wiedza.

Co do temperatury też czytałem o donglach. Tutaj z uwagi na większą płytke pcb i nie ma z tym problemów chociaż wiem też że ma tylko 1,6 ghz. Plus taki że zaglądałem do środka i jest więcej miejsca w środku i bez problemu jakiś radiatorek wejdzie z tych co w szafie mam :)

Mówisz że dvbt nie da się jeszcze podpiąć ? No to skoda i będzie trzeba poczekać :)

Nie ma sprawy :) znajomy ma mk908 chyba i jest zadowolony mimo że też zna wszystkie te problemy. Szukałem od dłuższego czasu i zaufałem temu android boxowi i narazie jest ok :) mimo kilku wkurzających pierdoł i czekam sensowne aktualizacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x