Skocz do zawartości
asdfg

Synchronizacja Kalendarza pod Linuksem

Rekomendowane odpowiedzi

asdfg

Zauważyłem, że na Windowsach są problemy z HTC-Sync. Ludzie podłączają komórkę po kilkanaście razy, czyszczą rejestry, powtórnie instalują driver i HTC-sync, odłączają atomatycznie (!) włączające się urządzenie masowe, żeby w końcu łaskawie sterownik HTC do synchronizacji się załadował. U mnie jest dokładnie to samo, jestem na etapie 5x i mam dosyć tej zabawy z taką super-automatyką. Stąd mam pytanie, czy zna ktoś dobrą metodę synchronizacji kalendarza z Androida z jakimś programem pod Linuksem, może być z wykorzystaniem HTC-Sync+wine. Dodam, że nie interesuje mnie często zalecana metoda przesyłania wszystkich swoich prywatnych :facepalm: danych na zewnętrzny serwer. Skutecznym rozwiązaniem byłoby dla mnie wyeksportowanie danych z kalendarza np. na kartę w formie plików typu ical, cvs. Zauważyłem że Android chętnie importuje dane z innych kalendarzy, a co nam oferuje jeśli chodzi o możliwość eksportu naszych danych z kalendarza, poza wysyłaniem ich do netu?

Edytowane przez asdfg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

Z tym może być niejako problem.

W przypadku urządzeń z Androidem nie spotkałem się z możliwością komunikacji przez komendy AT.

Z rzeczy które mi przychodzą do głowy, to można spróbować wymieniać dane przez SyncML.

Do tego będziesz potrzebował założyć serwer na swoim komputerze.

Nie jestem pewien tylko, czy będzie możliwe ze wszystkimi kalendarzami (załóżmy że masz kilka).

Poza tym z tego co wiem przy standardowym kalendarzy korzystasz z synchronizacji z Google. Jeżeli synchronizujesz kalendarze, to możesz go wyciągnąć bezpośrednio z serwera Google.

Z tego co się kiedyś orientowałem była do tego wtyczka do Thunderbirda/Sunbirda i Evolution.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi