Skocz do zawartości
Spoyla

Klawiatura + mysz blutooth

Rekomendowane odpowiedzi

Spoyla

Witam,

Nie widzę czegoś takiego na forum, więc zakładam nowy temat. Chce zrobić z note'a przenośny komp. Dlatego chce mieć klawiaturę i myszkę. Wiem, że myszkę mogę podłączyć przez blutooth. klawiatury mam do wyboru dwie - jedna ze stacją dokującą, która jest dość słaba bo ta klawiatura jest gruba i nie wygodna do transportowania - i druga fajna na blutooth, w której można zamknąć tablet jak laptop. Tylko teraz pytanie czy mogę mieć podłączone pod blutooth i klawiaturę i mysz? I nie będą się gryźć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można podłączyć dwa nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Pytanie z trochę innej beczki, czy za pomocą jakiejkolwiek klawiatury na bluetooth można wprowadzać do tego tabletu polskie litery takie jak: ą, ć, ś, ź, ż... za pomocą skrótu z wykorzystaniem klawisza alt (lub innego) tak jak to ma miejsce na komputerze? Czy możliwe jest również wprowadzanie dużych liter z wykorzystaniem skrótu z shift? Jeżeli tak jaką klawiaturę polecacie, która to umożliwia? Czytałem, że klawiatura samsung dedykowana temu tabletowi niema takich możliwości. Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba przytrzymać dłużej klawisz np. A aby uzyskać literke ą. Tak i jest możliwe wprowadzanie dużych liter za pomoca klawisza shift.

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pbn

Wystarczy kupić aplikacje z Google play o nazwie external keyboard pro(albo gdzieś indziej poszukać) . Wtedy z każdej klawiatury czy to USB czy tteż bluetooth polskie znaki są jak na kompie czyli alt+s = ś

Duże litery to chyba normalne, że z shift i bez tej aplikacji .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak jest ze znakami @ i " ?

nie są one zamienione miejscami ?

z tego co wiem w orginalnych klawiaturach samsunga to tabletów nad 2 jest " a małpa obok entera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AnIHiL

Jeżeli potrzebujesz klawiatury na bluetooth, która ma ustawione klawisze jak standardowa klawiatura, to spróbuj model Tracer Slim BT (do kupienia w MM), nad 2 masz @, a przy enter jest ". Długość tej kl. jest o 1 cm krótsza od tabletu. Zdjęcie poniżej:

post-195735-14255729250494_thumb.jpg

Jeżeli ktoś chce mieć np. literę Ą korzystając z klawiszy Shift + Alt + A, to polecam zainstalować z GP program External Keyboard Helper Pro (LINK) (płatny około 10zł), ale to już było napisane wcześniej.

Jedyna rzecz, o której nikt w tym temacie nie napisał, to problemy z Bluetooth, kiedy pierwszy raz podłączymy np. klawiaturę, a następnie wyłączymy ją i włączymy ponownie. Android najczęściej nie podłączy ponownie klawiatury, chociaż mamy te urządzenie sparowane. Taki sam problem jest z myszką. Czasami podłączenie działa czasami nie.

Rozwiązaniem powyższego problemu jest użycie programu Bluetooth Auto Connect (LINK). Program testowałem, działa idealnie. Nie mam już problemów z restartowaniem BT w androidzie, klawiaturze, czy myszce. Najważniejsze, program jest darmowy. Odnośnie ustawień (np. dla klawiatury):

General -> Devices -> Bluetooth Keyboard -> Profiles (Input HID)

Events -> Bluetooth On

Events -> Device Connected

Edytowane przez Raciborski
    Dodano SPOILER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi