Skocz do zawartości
Radexpl

jak zmienic ilosc smsow

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie nie wiem gdzie to moge zmienic a chodzi mi o to ze jak pisze dlugiego sms'a to zamienia mi sie w mms...to dla mnie cholerna wada..prosze o pomoc bo czasem pisze dluzsze smsy a chce zeby szlo jako sms bo do paru numerow mam je za darmo a mmsy juz nie....

Edytowane przez Radexpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 sms konwertuje sie w mms więc musisz pilnować ilość znaków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    sdfgvcxdfgvxvbvcvbv[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To własnie wiem ze konwertuje w mms ale ja wlasnie nie chce...w moim poprzednim htc moglem pisac ile chce znakow i poprostu wysylalo mi 10-12 smsow...nie chce tylko 4ech...wiec pytam gdzie opcja ze moge pisac wwiecej niz 4y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszkadzała mi zmodyfikowana przez Motorolę aplikacja do wiadomości tekstowych, także się jej pozbyłem i wgrałem zmodyfikowaną wersję fabrycznej (pozwala na ustawienie koloru diody dla powiadomień, czarnego tła, itp.). Co najważniejsze w tym temacie, program nie wysyła wiadomości tekstowej jako mms nawet przy dużej ilości znaków (chyba że dodamy jakieś zdjęcie, muzykę ;) ).

Oto jak ją wrzucić:

1. Ściągamy modyfikowaną mms.apk stąd.

2. Root Explorerem wrzucamy ją do /system/app (system plików należy zamontować z prawem odczytu/zapisu - u góry przycisk Mount R/W).

3. Nadajemy jej odpowiednie prawa dostępu: rozwijamy menu dla mms.apk, wybieramy Permissions i ptaszkujemy dla:

user: Read Write

Group: Read

Others Read

Resztę ptaszków odznaczamy i potwierdzamy.

4. Następnie należy się pozbyć aplikacji Conversations.apk i jej pliku Conversations.odex (dodatkowo wyrzuciłem z /system/app też program Messaging.apk z Messaging.odex). Jeśli nie pozbędziemy się Conversations.apk, wiadomości będą wysyłane i będą przychodzić podwójnie. Najlepiej przenieść sobie te pliki na kartę pamięci, w razie czego będzie można je odzyskać.

5. Uruchamiamy ponownie telefon i cieszymy się normalną i konfigurowalną aplikacją do wiadomości :)

Jeszcze fajnie byłoby gdyby dało się podmienić program do zarządzania kontaktami na taki, który pozwala ustawić ich sortowanie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez artur611

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a gdybym wgrał poprostu hacent sms to to cos da?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używam Handcenta, trochę przeładowany jest jak dla mnie, także nie wiem. Ale możesz go pobrać za darmo z marketu. Sprawdź i daj znać czy pomogło (wydaje mi się że powinno pomóc, gdyż ta konwersja na mms wychodzi ze standardowej aplikacji do wiadomości) :)

Chyba że ktoś już sprawdzał czy to działa jak powinno...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ja nie mam doswiadczenia z androidem i nie wiem czy jak zainstaluje handcenta a jest tam gdzies domyslny program to czy mi czegos nie pochrzani

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie możesz instalować handcenta, nie namiesza Ci w wiadomościach (wyswietli Ci to samo, co domyślna aplikacja), a jak Ci się nie spodoba lub nie będzie działać tak jak powinna, po usunięciu jej smsy zostaną w telefonie :)

Poza tym, nie wiem jak u Was, ale u mnie w standardowej aplikacji nie działała funkcja usuwania pl ogonków w żadnej klawiaturze, która oferuje ta możliwość. W zamiennikach programu działało to już bez problemu. Imo Motorola nie postarała się z tej strony ze swoimi modyfikacjami.

Wysłane z MotoM2 przez TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i moj problem rozwiazany :) ten hadcent sms to swietna aplikacja....jestem bardzo zadowolony...skoro problem rozwiazany temat chyba do zamkniecia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi