Skocz do zawartości
dekl123

Jaki wybrać rom i kernel oraz pytanie o OTG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję pomocy w sprawie mojego Optimusa 2x. Zakupiłem go wczoraj, dzisiaj go otrzymałem. Zauważyłem, że poprzedni użytkownik zrobił roota, wgrał recovery 6.0.x.x, oraz wgrał ROM DjangoManouche X 1.6.1, kernel KoB 0.7... I teraz moja mała seria pytań: Czy jest leszpy ROM, na którym jednocześnie działa odtwarzanie za pomocą HDMI, oraz kernel, w któym można "kręcić" procesor, oraz jest stabilny??? Mam również pytanie odnośnie OTG. Czy istnieje jakikolwiek kernel który obsługuje tą funkcję lub aplikacje umożliwiające to? Pilnie proszę o odpowiedź to dla mnie bardzo ważne, pozdrawiam i z góry dziękuję!

---------- Post dołączono o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

ps. Jeszcze mam pytanie odnośnie polepszenia nagrywania bo coś o tym czytałem i o zapisie gier na karcie SD, żeby wszystko "cacy" chodziło, proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te Django to zmodowany ICS, lepszy ROM to zależy na czym ci najbardziej zależy. Ja polecam CM7.2 pod względem chociażby szybkości i stabilności. Do niego kernel od EtaNy gdzieś jest na xda. Jeśli chodzi o nagrywanie to nie wiem czy chodzi Ci o kamerkę czy nagrywanie pulpitu w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli chcesz mieć w miarę oryginalny wygląd stocka z ICS, to django jest OK. na pewno lepszy niż oryginalny rom od LG

zgadzam się z kolegą adam123adam, że CM7 był bardzo stabilny, oszczędny, szybki, ale jednak to GB...

jeśli chcesz nowy system, który działa całkiem stabilnie i szybko to polecam CM10.1 od tony'ego. główną jego wadą jest to, że lubi dużo prądu. i bateria wytrzymuje max dzień użytkowania. nawet nie dobę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

alek666 powiedz mi w czym Ci jest potrzebna ta świeżość systemu poza innym interfejsem. Jakie korzyści wg. Ciebie są w ICS'ie lub JB, których nie ma w GB, że polecasz te nowsze systemy?

//Lekki offtop, ale w sumie dyskusja dot. tematu wyboru ROM'u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. nowy funkcjonalny pasek powiadomień, gdzie powiadomienia są rozwijalne; co więcej łatwo takie powiadomienia od np. niechcianych aplikacji można je sobie wyłączyć - wcześniej było to tylko możliwe o ile autor to zaimplementował.

2. JB jest jakby lżejszy i przez to szybszy, mniej chyba wymagający zasobów. po prostu bardziej zoptymalizowany. w 2X rzadko kiedy spotka się poważniejszą zwiechę, gdy w ICS to była norma.

3. nie jestem pewien czy google now był dostępny na ICS, ale chyba nie. więc dodatkowy "+" dla JB.

4. jest nowocześniejszy i od strony programisty jak zawsze nowe API wprowadza parę fajnych udogodnień, których nie ma w poprzednich wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chce zakładać nowego tematu a ten pasuje idealnie wiec podepnę się z moimi pytaniami co do zmany romu i kernela

Ponieważ telefon zaczyna mnie strasznie denerwować na standardowym ICS postanowiłem zmienić rom. Chwilę poczytałem i z tego co się dowiedziałem dużo osób poleca CyanogenMod 10.1 od tonyp znalazłem jakiś link do tego romu ale nie jestem pewny co pobrać (basketbuild downloads!) dlatego był bym wdzięczny za pomoc. Przeczytałem również ze bardzo dobrze ten rom działa z kernelem od kowalskiego tylko tu jest jeszcze większy problem z wyborem (xdafileserver - for your daily dosis rom!) a ponieważ jestem zielony w tych sprawach prosił bym aby ktoś mi doradził co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Challenger - tak to ten ROM, tutaj akurat link do najnowszej, co prawda niezbyt oficjalnej wersji, ale właśnie w niej podobno bardzo mocno poprawiono działanie baterii. ;) (przed jego instalacją musisz zrobić FULL WIPE)

A kernel to też ten, aktualny to kk-exp-124. :o

Oczywiście musisz wiedzieć czy masz nowy czy stary bootloader, i wybrać odpowiedni ROM jak i kernel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc to nie pamiętam, ale skoro po zakupie 2Xa już miałeś ICS to raczej nie sprawdzisz, najlepiej dla pewności użyj sobie AIO Toolkit i wgraj od nowa ICS z nowym bootloaderem i dopiero na to CM 10.1. Przy opisie tego programu na pewno znajdziesz info jak go używać. :)

A najpierw robimy full wipe, czyli wszystkie możliwe, dalvik itd. Potem na czysto idzie ROM i po nim dopiero Kernel.

O ile dobrze pamiętam to jak robisz full wipe, to kernel się usuwa więc on na końcu. :)

Wyciupane z Optimusa 2X

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon kupiłem ponad rok temu sam aktualizowałem do ICS przez ten programik od LG więc czy ta aktualizacja nie wiąże się z nowym bootloaderem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi