Skocz do zawartości
dekl123

Jaki wybrać rom i kernel oraz pytanie o OTG

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się, że nie. Ale pewności nie mam. Ja aktualizowałem właśnie przez AIO, i tam od razu wybrałem sobie nowy bootloader. Między nimi różnicy nie ma szczególnej, telefon będzie prawdopodobnie tak samo działał, i możesz sobie pobrać rom i kernel na stary bootloader i taki wrzucić na tel. :)

Ja jednak wolałem od razu mieć nowy, bo wiadomo, że teraz wszystko będzie na nowy robione. I już mam na zawsze, nie muszę później się tym zajmować. :)

Edytowane przez croppek97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ok już pobrałem AIO teraz o ile dobrze rozumiem angielski to muszę wybrać opcję nr 8-Replace stock <locked> ICS bootloader? czy będę musiał robic ponownie roota ?

Edytowane przez Challenger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje się że aktualizacja do ICS'a od razu wgrywa Ci nowy bootloader. Czytając dawno wątki o CM10 i ICS przypomina mi się to, bo ludzie mieli zdaje się problem z powrotem do CM7.2 po zainstalowaniu mulastego ICS'a od LG i musieli stary bootloader wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli jak jest w końcu z tym bootloaderem ?

albo niech ktoś mi powie jak wgrać nowy bootloader prze AIO tak dla pewności

co się stanie jeśli mam stary bootloader a będę próbował wgrać ROM dla nowego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No po prostu przy wgraniu ICS dostajesz nowy. W GB i niżej jest stary. Nie wiem czy aby na pewno masz nowy przy KAŻDEJ aktualizacji, ale dla pewności możesz użyć AIO tak jak już wspominałem.. Nie wytłumaczę Ci jak dokładnie go użyć, bo robiłem to już dawno temu, jednak wiem, że jest to banalne, a instrukcji do niego nie brakuję w sieci. :)

Jak nie chcesz zmieniać bootloader'a to po prostu pobierz ROM i kernel na stary, taki zainstaluj i po kłopocie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dru79

zresetuj telefon, jeśli po uruchomieniu telefonu będziesz widział czarno-białe logo LG to masz stary bootloader, jeśli kolorowe będzie logo LG to masz nowy bootloader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wgralem ten rom ale chyba ten cm jeszcze bardziej mnie denerwuje niz standardowy moze i chodzi szybciej ale zdjecia sa okropnej jakosci, nie moge ustawic proporcji zdjecia 16:9 a do tego wszytkiego aplikacja aparatu sie wiesza mam problemy z podlaczeniem telefonu przez usb jak podlacze to niby dziala ale jak odlacze i podlacze jeszcze raz to sie nic niedzieje trzeba uruchamiac ponownie telefon. Może ktoś poleca jakiś inny rom albo ten da się naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi