Skocz do zawartości
tomasov

Synchronizacja kalendarza w SGS

Rekomendowane odpowiedzi

tomasov

Witam i od razu przechodzę do rzeczy!Panowie w jaki sposób synchronizuje się systemowe kalendarze z gmailem aby po każdym flashu nie trzeba było wpisywać przypomnień,wydarzeń itp od nowa?Będę wdzięczny za mały instruktarz!Kiedyś widziałem podobny temat na forum ale nie było tam mowy o tym JAK to zrobić po kolei?!Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli po wpisach robiłes synchronizacje, to dane z kalendarza zapisane są na twoim googlowym koncie. Po zmianie romu synchronizujesz kalendarz i odtwarzają ci sie wszystkie zapisane na serwerze zdarzenia kalendarza.

Ale jesli nie synchronizowałeś kalendarza po wpisach to dane utraciłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kiedyś widziałem podobny temat na forum ale nie było tam mowy o tym JAK to zrobić po kolei?

Najpierw powinno Ci się oberwać, że wiesz, że było, a nie szukasz. I jeszcze do tego się przysnajesz ;)

Panowie w jaki sposób synchronizuje się systemowe kalendarze

Sprecyzuj pytanie. Normalnie to działa tak, że synchronizujesz kalendarz ze swoim kontem w GMail. Wszystko jest trzymane w chmurze. Teraz jak zmienisz soft to powinieneś wejść w Ustawienia -> Synchronizacje i wybrać Kalendarz. Ten powinien się zsynchronizować i powinno być wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Napisałem jasno-znalazłem podobny temat,ale nie było w nim odpowiedzi na moje JASNE pytanie!Rzecz w tym że nigdy synchronizacji nie przeprowadzałem i nie wiem teraz po uwtorzeniu wszystkich wpisów w "mój kalendarz" jak "wysłać"je na gmail?!Mam utworzone konto Gmail,mam także włączoną synchronizację ale progresu nie widzę :) jak mam sprawdzić czy rzeczywiście moje wpisy w kalendarz zostały wysłane na gmail?czy podczas synchronizacji nie powinna wyświetlić się u góry ikona ( obok zasięgu ) synchronizacji czy może przeprowadza to w tle?

Edytowane przez tomasov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcesz wysłac - włacz autosynchronizacje w Ustawienia>Konta i synchronizacje, lub recznie wejdz klikajac na swoje konto, to pojawią sie pozycje Kalendarz, Poczta (gmail) Kontakty. zaptaszkujesz co chcesz i aktualizujesz. pojawi się taka animowana ikonka ze strzałkami dookoła i nastąpi proces synchronizacji

chcesz sprawdzic?

wejdz sobie w kompie na swoje konto gmailowe i sprawdz zakładke "lista zadań"

napisac ci jak sie zalogowac na kompie na swoje konto gmail?

gdybys sobie poczytał wiki androida, byłoby każdemu prosciej...

Edytowane przez piyoter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Musze przyznać, że synchronizacja z chmurą jest rewelacyjną sprawą. Zawsze mnie mierziło przenoszenie danych kontaktów, kalendarza do nowego telefonu, uda się czy się nie uda. Mam około 540 kontaktów i wpisów w kalendarzu prawie tyle co dni w roku. W jednym i drugim przypadku wpisy są dynamiczne. Nie ważne gdzie robię zapis (komp, telefon) zawsze jest w telefonie i w chmurze.

Jedynym mankamentem jaki zauważyłem, że chmura nie trzyma we wpisach kontaktów tzw. domyślnego połączenia. Po zmianie softu czy telefonu i po synchronizacji ciągle łapię się na tym, że odruchowo wybieram kontakt, a ten mnie łączy z numerem pierwszym na liście danego kontaktu, a nie z tym domyślnym. Może ktoś wie jak z tym sobie poradzić? Lub gdzie to napisać do google aby zwrócić uwagę im na problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisałem jasno-znalazłem podobny temat,ale nie było w nim odpowiedzi na moje JASNE pytanie!Rzecz w tym że nigdy synchronizacji nie przeprowadzałem i nie wiem teraz po uwtorzeniu wszystkich wpisów w "mój kalendarz" jak "wysłać"je na gmail?!Mam utworzone konto Gmail,mam także włączoną synchronizację ale progresu nie widzę :) jak mam sprawdzić czy rzeczywiście moje wpisy w kalendarz zostały wysłane na gmail?czy podczas synchronizacji nie powinna wyświetlić się u góry ikona ( obok zasięgu ) synchronizacji czy może przeprowadza to w tle?

Panowie kolega wyraźnie napisał (co prawda w kolejnym poście), że ma wpisy w "mój kalendarz". A to oznacza, jeżeli się nie mylę, że te wpisy są trzymane lokalnie na telefonie. Aby były w "chmurze" muszą być przeniesione z "mój kalendarz" do kalendarza z konta gmail. Przenieść pewnie można za pomocą Kiesa ale to tylko zgadywanie z mojej strony (eksport do pliku i zaczytanie w gmail).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Wydaje mi się, że "mój kalendarz" jest powiązany z "kontaktami".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie. Zarówno kontakty jak I wpisy we kalendarzu muszą być zapisane-przypisane do konta gmail. Jeśli wpisując cokolwiek np w kalendarzu nie zaznaczymy wyraźnie, że ma być zapisane w kalendarzu gmail, to automatycznie wpis zostanie zapisany w pamięci telefonu, co nie jest synchronizowane z kontem gmail.

Też super nas tym kilkakrotnie złapałem I teraz już pamiętam, żeby zawsze zaznaczyć gdzie ma zostać zapytany wpis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, ile wstecz synchronizowane są wpisy w kalendarzu?

Wczoraj resetowałem telefon i mam wpisy tylko od 1 grudnia 2010 wcześniejszych brak.

Taka sytuacja jest na telefonie, natomiast na serwerze są wszystkie wpisy.

Może znacie sposób na wykonanie "pełnej" synchronizacji, tzn. chciałbym mieć w telefonie to wszystko co na kompie.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi