Skocz do zawartości
Mizashi

Aplikacja blokująca połączenia z numerów NIEZNANYCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na swojej Xperii Tipo mam dwie aplikacje służące do blokowania połączeń lub SMS z konkretnych numerów. Obie umożliwiają blokowanie numerów prywatnych (zastrzeżonych). Niestety żadna z nich nie umożliwia blokowania numerów NIEZNANYCH, które wydzwaniają do mnie 8-krotnie od 4:00 do 8:00 w nocy.

Jest to jakiś dziwny automat, który czasem nagra się na pocztę głosową i mówi po angielsku coś w stylu "Proszę nie blokować linii telefonicznej" lub "Proszę odłożyć telefon" lub "Proszę nie odkładać telefonu". Niestety, dokładnie nie pamiętam.

Pierwsza aplikacja to "Blokada połączeń" - działa bardzo dobrze w tle, nie zużywa baterii, nie wysypuje się. Nie posiada jednak funkcji "blokuj cały zakres początkowy numeru" np. wszystkie numery zaczynające się od: 692*. Posiada blokowanie numerów prywatnych, jednak nie działa to na połączenia "nieznane".

Druga aplikacja to Blacklist Plus. Mam ją od dzisiejszej nocy. Również działa dobrze w tle i nie zużywa baterii. Jednak podejrzewam, że wysypuje się gdy zaznaczę funkcję "blokuj połączenia od wszystkich spoza kontaktów w godzinach tych i tych" w momencie, gdy zadzwoni do mnie numer nieznany.

Czy polecacie jakieś inne aplikacje do tego celu? A może u operatora zablokuję numery nieznane? Uwaga! Zależy mi na tym, aby nie blokować numerów zastrzeżonych/prywatnych, ponieważ jeden z członków mojej rodziny ma i musi mieć taki. Ewentualnie, żeby skutecznie blokować wszystkie numery spoza kontaktów w godzinach nocnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisząc ,,z numerów nieznanych '' uściślijmy, że nieznanych TOBIE a wyswietlających się na ekranie przy przychodzącym połączeniu? Nie wiem, ale podejrzewam, że nikt jeszcze nie opracował takiej metody aby telefon odbierał TYLKO numery znane TOBIE i na dodatek w okreslonym czasie. Musiałbyś sam opracować taką apkę pod Twoje wymagania...bo ja innej metody nie widzę. :hyhy:.....trochę za dużo ustawiłeś ,,bramek'' w tym ,,slalomie'' wymagań :zakrecony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

root cal blocker pro. i opcja blokowania kontaktów spoza książki telefonicznej.

Wyslane z X8 za pomoca Taptalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Oczywiście, że nie chodzi mi o numery mi nieznane, lecz o połączenia, które mój telefon nazywa jako NIEZNANE (telefon dzwoni i jest taki napis). Nie jest to to samo co "Numer prywatny", bo takie połączenia też przychodzą i ich nie chciałbym blokować ;)

@adek89

Dzięki, wypróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atc5

Call master (bardziej rozbudowany root call blocker (ten sam autor) ) pozwala blokowac numery zaczynające sie od, zawierające, akceptuje dzikie karty ?, *, niczego lepszego i bardziej rozbudowanego nie znajdziesz, no i rozpoznaje "unknown numbers" oraz " restricted numbers", obsługuje profile, listy....nie masz co dalej szukac , lepszego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi