Skocz do zawartości
mlodyp

Orange proponuje zdjąć sim-locka

Rekomendowane odpowiedzi

mlodyp

Witajcie,

Na stronie Orange jest informacja, że każdemu przysługuje darmowe ściągnięcie sim-locka bodajże w ciągu 10-14 dni od zakupu telefonu. Nasuwa mi się tutaj pytanie, czy jest to pełne ściągnięcie locka i czy jest ono na stałe tzn. czy np. po zrootowaniu i wgraniu custom roma ten sim-lock nie wróci?

Pytam ponieważ widziałem na xda poradniki jak to zrobić i nie wyglądało to tak łatwo, żeby orange mówiło każdemu nawet największemu laikowi jak to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Simlock nie wróci. Bez sens to co w ogóle dają tę simlocki ..

☆★☆ XPERIA S ☆★☆ - tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak simlock zdejmiesz to już nie wróci, o to się nie bój. Ale pamiętaj mlodyp, że jak wgrasz custom roma to gwarancja bye bye, chyba że powrócisz do oryginału, ale jak złapiesz jakąś poważniejsza usterkę to możesz mieć z tym problemy. A jak już chcesz ściągać simlock to tylko za pośrednictwem operatora, bo mogą się później czepiać o gwarancję..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mlodyp

Myślałem, że mają jakiś myk który pozwala na ściągniecie simlocka tak jakby software'owo ;) a co do utraty gwarancji to wiadomo, że zmiana romu się z tym wiąże no ale czasami chyba warto "zaryzykować" bo wiele usterek przecież można samemu naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ybami

Ja w piątek dostałem swojego HOS'a z Orange bez simlocka i brandu.

A Wy macie w swoich simlocki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ją brałem 1,5 roku temu live with walkman z orange z blokada fastboot i simlockiem, fastboot pozwalał by mi łatwo usunąć simlocka, dlatego go zablokowali. Co najlepsze nikt nie umie odblokowac fastboota a jedynie samego simlocka, nawet orange nie jest w stanie odblokowac fastboota bo nie umią.. Może w końcu orange uświadomi sobie,że są ostatnia siecią która zakłada simlocki. A wam polecam sprawdzić sobie czy macie możliwość odblokowac bootloadera.

Orange może usuwać simlocka ale blokada fastboota pozostanie, przez co później nie można wgrać custom kerneli.

Wysłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mlodyp

Dostalem wczoraj HOSa bez brandu a co za tym idzie bez simlocka bo był nietknięty oryginalnie zapakowany przez HTC :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aras86

a jak sprawdzić czy mam simlocka bez wkładania karty lub jak sprawdzić, że telefon jest brandowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tel jest brandowany jeśli na pudełku masz logo operatora, przy wł/wył pojawia się jego logo i dodatkowo masz wgrane dodatkowe aplikacje itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dolne

Ja z Orange otrzymałem wersję bez simlocka, bez śmieci w środku i nawet bez brandowanego pudełka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi