Skocz do zawartości
piter.95

Pęknięta szybka - co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

ragalg1
    Wydaje mi się, czy większość głoszeń o pękniętych szybkach przy upadku, to telefony na których nie było naklejonej folii?

Kilka razy zdarzyło mi się, że telefon upadł na ziemię (panele/parkiet/płytki) z wysokości kieszeni, i szybka cała - a parę razy spadł prosto na ekran. Mam naklejoną folię XtremeGuard, jest ona dość 'gumowata'/miękka, może dlatego trzyma ekran w kupie jakoś? :)

wydaje mi się że szkło z naklejoną folią jest mniej narażone na naprężenia i może być mniej podatne na pęknięcia. to jak stara sztuczka z przebijaniem balona szpilką na którym naklejona jest zwykła przeźroczysta taśma klejąca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z Was bawił się w wymianę tej szybki? Mam na swojej i9305 pajęczynkę, a patrząc na ceny nowych ekranów nie warto wymieniać od razu całego wyświetlacza. Natknąłem się dzisiaj na aukcję gdzie jest sprzedawana szybka razem z klejem za 64zł. Jak myślicie czy to jest dobry wybór? Czy może lepiej czekać, aż ekran padnie i wtedy wymienić cały ekran na nówkę?

Link do tej aukcji: SZYBKA LCD SAMSUNG i9300 BLUE GALAXY S3 + klej (3627575740) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

@edit

Widzę więcej jest takich aukcji na allegro w podobnych cenach.

Notatka od Moderatora: czysty76
    wykrzyk.png Przenoszę do wątku o podobnym zagadnieniu.
    Edytowane przez czysty76
    notka moderatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sertive

Był już podobny temat. Wymiana szybki jest dość ryzykowna. Istnieje spore ryzyko uszkodzenia wyświetlacza bo " dotyk" wręcz trzeba od niego odcinać żyletką. Na aukcji którą podałeś sprzedają podróbki. Oryginalny digitalizer kosztuje ok 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    N1tRo

@up

kolega pyta o szybkę a nie digitizer... :facepalm1: jaki "dotyk" trzeba odcinać? xD

@Kuroambry

Jak przeszkadza Ci ta pajęczynka, i działa Ci dotyk to na Twoim miejscu kupiłbym szybkę z aukcji którą podałeś i sam wymienił (są filmiki instruktażowe jak to zrobić).

Przeczytaj cały temat, i zobacz sobie filmik który podał BlackJungle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki za radę. Dotyk działa więc możliwe, że wymienię szybkę. Mam jeszcze jedno pytanie bo na internecie piszą też różne rzeczy, że jak się nie da tego kleju chyba akrylowego pod UV to szybka może dobrze nie trzymać i mogą być problemy z dotykiem. Czy to prawda?

Edytowane przez Kuroambry
    do podziękowań jest system piwny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    N1tRo

Problemów z dotykiem raczej nie będzie, jedynie jak jest źle naklejona taśma, to może dostać się kurz, ale tego się chyba nie da źle zrobić, zwłaszcza że w podanej przez Ciebie aukcji otrzymujesz dopasowaną taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra dzięki za upewnienie. Na święta będę zjeżdżał do Polski to zamówię taką szybkę, żeby doszła przed świętami to wymienię i podzielę się wrażeniami.

Piwko za pomoc poleciało.

Edytowane przez czysty76
    jak stawiasz piwko w podziękowaniu to już nie pisz, że dziękujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wymieniałem u tego Pana Przedmioty użytkownika Narcyz7 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ogólnie wszystko zrobił bardzo dobrze na klej UV tylko długo to trwało. Jeżeli nie ma żadnych aukcji trzeba napisac pw do Niego. Wymienia chyba za 159zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi