Skocz do zawartości
drakko

[MOD] [GB] [ICS] Standardowa aplikacja SMS MIUI z obcinaniem ogonków

Rekomendowane odpowiedzi

drakko

Witam,

Na mojej DEFY powróciłem do ROMU opartego o MIUI. I znowu pojawił się problem z aplikacją SMS i ogonkami. O ile na CM10 miałem to w standardzie to teraz musiałem trochę poszukać. Go sms jest ociężały, w Pansi jakoś nie działała ta funkcja. W przypadku ICS (MIUI v5) takie wsparcie daje miuipolska. Gorzej w przypadku GB (MIUI 2.3.7). Poniżej wyniki moich poszukiwań wraz z instrukcją.

1.Jeżeli korzystacie z MIUI v5 to skorzystajcie z instrukcji dostępnych na ######

2. Dla Miui 2.3.7 należy pobrać ten plik:Mms.apk Źródło: xda. Podziękowania dla theos0o z XDA - autora tej zmiany.

Do podmiany proponuję wykorzystać menadżer z dostępem do plików systemowych (np. Root manager)

1. Przechodzimy do folderu /system/app

2. Archiwizujemy dotychczasowy Mms.apk

3. Wklejamy Mms.apk odpowiedni dla naszej wersji MIUI (pobrany z linków powyżej)

4. Nadajemy odpowiednie uprawnienia (rw-r--r--)

5. Restartujemy telefon.

6. Gotowe

7. Aplikacja podmienia ogonki w momencie wysyłania sms-a (działa również w pop-upach).

Oprócz usunięcia ogonków aplikacja usuwa również graficzne wyświetlanie emotów (dla niektórych może być to wada, ja zauważyłem znacznie szybsze działanie appki na wątkach z długą historią rozmowy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi