Skocz do zawartości
Toldo

[GEN1] Root dla wersji OLED i TFT (2.1 Play i Orange)

Rekomendowane odpowiedzi

Toldo

Root dla Blade'a, niezależnie od typu ekranu. Metoda działa na obu rodzajach.

1. Pobieramy aplikację Universal Androot

http://www.multiupload.com/4Y5T2UJTYJ

2. Wgrywamy na kartę pamięci, instalujemy przy pomocy Astro lub innego menedżera plików.

3. Następnie uruchamiamy aplikację, pokaże się naszym oczom takie coś:

45924d1285080354-universal-androot-ile-pc-olmadan-kolayca-root-universalandroot.jpg

4. Nic nie zmieniamy tylko klikamy Go root, czekamy aż się zrobi. Po wszystkim resetujemy urządzenie które będzie od tej pory zrootowane.

UWAGA, przywrócenie ustawień fabrycznych w ustawianiach nie usuwa roota!! Aby usunąć roota należy w ww. programie wcisnąć przycisk Undo Root.

UWAGA, wszystkie zmiany wykonujesz na własną odpowiedzialność. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, przeczytaj dokładnie lub zapytaj! Nie odpowiadam za bricka!!

Na podstawie modaco.com

Edytowane przez dominikwrobel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam orange San Francisco i chciałbym zainstalować nowszy program aby nie było badziewia z orange i grafika oraz system chodziły lepiej. Mam kilka pytań :

1. Czy to najnowszy program na ten fon i nie ma błędów żadnych ?

2. Czy jak zainstaluję tą wersję to tego orange już nie będzie ?

3. Czy grafika będzie chodzić lepiej ?

4. Czy będę mógł wrócić znów do swojego programu tak aby nie stracić gwarancji ?

5. Jeśli tak to jak to zrobię ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Mam wrażenie że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Jeśli chodzi Ci o zmianę oprogramowania do ten opis do tego nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdą jest, że się nie orientuje ale chciałbym zacząć ...

Więc co wprowadza ten root ? Co powoduje ?

---------- Post dołączono o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Przepraszam za te pytania ...

doczytałem i kumam, że najpierw trzeba zrobić root aby moc wgrać rom czyli program

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

---------- Post dołączono o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

doczytałem i kumam, że najpierw trzeba zrobić root aby moc wgrać rom czyli program

Po pierwsze nie używaj słowa program pisząc o systemie operacyjnym. Proponuję więc od tej chwili pisać o nowszej wersji systemu /androida /ROMu.

Odpowiedź na pytanie o root:

Prawdopodobnie posiadasz na swoim komputerze jakąś wersję Windowsa. Jak zapewne zauważyłeś do wykonania niektórych czynności potrzebujesz uprawnień administratora.

Android jest natomiast systemem opartym na linuksie. Najwyższy poziom dostępu posiada w tymże systemie root. Zrootowanie Androida umożliwia Ci nadanie niektórym aplikacjom poziomu dostępu SuperUsera (taki linuksowy admin)

Dzięki temu będziesz mógł sobie zainstalować np root explorera na swoim urządzeniu. Uzyskasz dzięki temu dostęp i możliwość edycji plików systemowych (to tak, jak byś sobie wszedł do folderu Windows na komputerze - czyli jeśli zaczniesz zmieniać coś na pałę najprawdopodobniej upier****sz system)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz i5700 [co widać po profilu] to proponuje zajrzeć do działu właśnie tego telefonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie coś ten telefon nie słucha :D

nie potrafię tego pliku na telefonie uruchomić... błąd podczas parasowania pakietu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Upewnij się że dobrze go pobrałeś i że masz włączoną opcję instalacji z nieznanych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meikyo

U mnie rootexplorer nie chce chodzić :(

Astro odpala i daje wgląd do roota więc zakładam, że wszystko poszło OK?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi