Skocz do zawartości
Toldo

[ZTE Blade][Tutorial] Simlock z ZTE Blade za darmo

Rekomendowane odpowiedzi

Toldo

Aby zdjąć simlocka z ZTE Blade wchodzimy na tą stronę:

http://arrtoo.x10.mx/unlockBlade.php

W polu wpisujemy swój numer imei (z naklejki pod baterią, w telefonie *#06# lub z pudełka), klikamy wyślij, po chwili otrzymujemy kod NCK który sobie zapisujemy gdzieś.

Wkładamy do telefonu kartę sim sieci z którą telefon nie działa, włączamy, wpisujemy pin, następnie pojawi się prośba o kod. Wpisujemy spisany wczesniej kod NCK i potwierdzamy. Od tej chwili nasz Blade jest wolny od blokad.

Na podstawie modaco.com

Edytowane przez Toldo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie wiesz czy działa to z innymi telefonami? tak się pytam tylko:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Nie mam pojęcia. Na pewno z Blade'em działa bo po wgraniu oficjala z Orange ściągałem locka w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    po wgraniu oficjala z Orange ściągałem locka w ten sposób.

To simlock jest założony na ROMie, a nie bezpośrednio w telefonie? Czyli można nie mieć simlocka i po wgraniu innego ROMu simlock może się pojawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Z tego co wiem to zdjęcie locka jest wymagane po wgraniu romu z innej sieci. U mnie się tak stało, na rom z playa wgrałem Superboota (niepotrzebnie zresztą) a potem rom Orange i zawołał o kod NCK. Więc odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: tak, a simlocka nie miałem na bank bo w salonie Play jak mi koleś prezentował Blade'a to włożył kartę Tak Tak'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VertuS

Czyli ten kod zdejmuje simlocka tylko z ROMu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Nie. Z telefonu ale romy fabryczne (głównie Orange) zakładają go spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trochę to dziwne bo sim lock z reguły nie siedzi w ROMie ani niczym taki. Jest osadzony w (chyba) odpowiednim czipie na płytce głownej telefonu. WIęc wydaje się dziwne, że w zte blade siedzi w pamięci ROM, która jak wiadomo po fhaslu jest czyszczona więc i w tym przypadku znika sim lock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Z tego co wyczytałem romy Orange sprawdzają jaka karta sim jest włożona i jeśli nie jest to Orange, występuje blokada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toxin

Jestem trochę w tej materii żółtodziobem, więc jeśli moje pytania wydadzą się komuś głupie to przepraszam, ale naprawdę nie wiem nic na temat ściągania sim locka - nie było mi to nigdy potrzebne, bo trzymałem się tylko jednej sieci.

Przenoszę numer i nowy telefon oczywiście będzie szybciej (prawdopodobnie będzie już w mych łapkach w tym tygodniu), niż przeniesiony numer (z czego się orientuję jest chyba miesięczne wypowiedzenie - wiadomo Era śpieszyć się nie będzie, żeby stracić źródło dochodu). Stary telefon się zawiesza i chciałbym jak najszybciej przejść na Blade-a - więc mam takie pytania:

Ściągając w ten sposób simlocka:

1. Czy mogę używać zamiennie kart różnych operatorów - raz wkładać z Ery raz z Playa, później znowu z Ery (ta sama karta SIM), później znowu Playa (ta sama karta SIM), czy też ściągając SIM-locka i wkładając kartę z Ery nie będę mógł już wrócić do Playa.

2. Czy za każdą zmianą karty SIM jak w pyt. 1 muszę za każdym razem wklepywać kod IMEI na stronie a później w telefonie PIN i NCK, czy też raz a dobrze odblokowuje operatora i po prostu wkładam sim i wpisuję tylko pin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi