Skocz do zawartości
k0nrad

[ZTE Blade][Tutorial] Wgranie Custom ROMu

Rekomendowane odpowiedzi

Zorin

Zrób restore nandroid backup w recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może wam się to przydać, bo znalazłem filmik Paula z Modaco o wgrywaniu ROM-a . Jest to zmiana na stockowy ROM z Orange, ale zawsze coś można podłapać.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VF77lzA_VBs&feature=related]YouTube - Orange San Francisco Root + MCR install[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Na tym filmiku instalowanie romu jest na doczepkę. Głównie chodzi tu o zmianę boot'a na MCRi w celu zrootowania i operacja ta działa wyłącznie na Blade'ach z ekranem OLED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Izaker

Zrobiłem film jak flashować na prośbę jednego z użytkowników. Przykładem jest JJ R5 ale całość wygląda identycznie, więc myślę, że problemów nie będzie.

Dla tych co chcą inne ROMy, nie sugerujcie się tym, że flashuje 2 pliki bo tak jest w JJ, wy od razu po flashu ROMu robicie reboot ;)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=qXo9Vg2Z-VQ]YouTube - [HD] How to flash custom ROM. ZTE Blade Android[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ZTE Blade i chciałbym w niego wgrać andka 2.2 . Mógłby ktoś tak po polsku napisać jak to się robi , podać linki do ściagniecia tych programów. To jest mój pierwszy tel z androidem . I co to jest ten Nandroid Backup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toldo

Poczytaj wszystkie wątki z [tutorial] w nazwie. Na pewno pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może pytanie będzie banalne ale chcę wgrać rom z Playa. DUMPy są spakowane rarem lub 7zipem. Czy aby uzyskać z nich rom .zip, który się wgrywa na kartę pamięci wystarczy rozpakować te DUMPy i spakować ponownie to co się uzyskało ale tak, żeby było .zip ?

Nie ten temat- to po pierwsze, a po drugie jest instrukcja jak wgrać stockowy ROM Playa: tutaj: http://forum.android.com.pl/f277/aktualizacja-10-01-2011-rom-stockowy-rom-z-playa-dump-41526/

Iceberg

Edytowane przez Jukon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Czy punkt:

4) "BACKUPU systemu i danych (ok, nie jest wymagane, ale zalecane)"

to wlasnie to:

"2) Gdy pojawi się ekran Recovery, wybierz opcję Backup and Restore a następnie Backup - wykonany zostanie tzw. Nandroid Backup, który umożliwi powrót do poprzedniego stanu systemu, gdyby coś poszło nie tak."

Pozdrawiam MuniekMg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi