Skocz do zawartości
tomn222

Jak zrobić chwilowy root HTC Sensation ICS 4.0?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie. Nie chcę jeszcze robić permament root, bo mam gwarancję i na razie telefon jest dla mnie wystarczająco szybki itp. Jednak denerwują mnie programy typu Facebook, twitter, akcje itp. Chciałbym je wywalić, dlatego potrzebuję chwilowy dostęp do systemu (taki, że np. po reboot wraca unroot, tak było w wildfire :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na ICS można te aplikacje wyłączyć. Nie rozwiązuje to problemu całkowicie, ale wtedy nie są aktywne i chyba nawet w szufladzie aplikacji ich nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up - No tak, akcje np. i inne składniki Sense można wyłączyć, ale Facebook, Google+, Twitter i inne aplikacje zewnętrzne już nie, jedynie odinstalować aktualizacje można. Dlatego potrzebny jest root.

[ATTACH=CONFIG]52061[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]52062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]52063[/ATTACH]

Edytowane przez patrykowy
    połączyłem posty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego o czym piszesz nie da się zrobić. Zresztą po roocie możesz zawsze wrócić do poprzedniego stanu, przed rootem instalując RUU i mieć nadal gwarancje. Masz tematy na forum jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 2.3 było można zrobić chwilowego root'a przez ADB, tylko nie umiem tego zrobić na 4.0 :( Ale żeny mieć doestęp do shell root to muszę zrobić S-OFF i zmienić CID?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg
    @up - No tak, akcje np. i inne składniki Sense można wyłączyć, ale Facebook, Google+, Twitter i inne aplikacje zewnętrzne już nie, jedynie odinstalować aktualizacje można. Dlatego potrzebny jest root.

Nieprawda. Odinstaluj aktualizacje, to bazową wersję będziesz mógł wyłączyć bez uprawnień roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedz mi w takim razie jeszcze jak ją później włączyć gdybym potrzebował? I kiedy ją wyłączę to nie będzie zabierała Ramu i baterii, tak?

Rozwiązanie: Pojawiają się na dole listy aplikacji :)

Edytowane przez tomn222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

@up: Zgadza się. W Sensacji z ICS wyłączone aplikacje spadają na dół listy i wszystko, co jest wyłączone jest w jednym miejscu. W One X czy One wyłączone aplikacje zostają nadal w tym samym miejscu na liście, acz pojawia się też wtedy mała informacja o tym, które z widocznych aplikacji są wyłączone.

Później jak się wejdzie w taką aplikację, to tam, gdzie była opcja wyłączenia pojawia się możliwość włączenia aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi