Skocz do zawartości
Gość xxyz

[TUTORIAL] flashowania custom romów-Darkyy,Doc itp. za pomocą Clockwork recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako,że pytanie o to często przewija się na forach postanowiłem napisać tego tutka,by pomóc początkującym użytkownikom.

Najszybszym sposobem jest wrzucenie któregoś z najnowszych SpeedModów z tej strony:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822756,tylko wybierajcie wersje do wrzucenia przez Odina,czyli bez dodanego przy nazwie CWM.Aby wrzucić SpeedModa przez Odina pobieramy plik,wypakowujemy.W środku mamy plik z rozszerzeniem .tar,odpalamy Odina,wskazujemy w PDA tenże plik tar,nie zaznaczmy nic więcej.Podłączamy telefon pod USB i czekamy aż Odin go nam wykryje.Jak pojawi się napis Added i żółty prostokąt przy nazwie portu COM odpalamy START.Po flashu mamy wgranego automatycznie Clockworka.

Jeżeli ktoś nie chce wrzucać SpeedModa bo woli pozostać przy stockowym kernelu,albo woli VooDoo,jest i na to sposób. Jeśli macie zainstalowany stockowy rom Froyo 2.2 albo 2.2.1 to na pewno macie recovery 3e,przez które nie da się zainstalować Clockworka w związku z czym musimy przywrócić recovery 2e znane z romów 2.1 Eclair.Najszybszym sposobem jest wrzucenie odpowiedniego CF-Root z tego wątku:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108 .Czyli jeżeli mamy rom 2.2.1 JPY wybieramy ten: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=469810&d=1292934708.Flashujemy go również przez Odina wskazując w PDA(oczywiście po wcześniejszym rozpakowaniu,by mieć plik .tar).Po flashu będziecie mieli przywrócone recovery 2e.Teraz pobieramy Clockwork recovery z tego linka: http://koush.tandtgaming.com/recoveries/recovery-clockwork-2.5.1.2-galaxys.zip .Zmieniacie jego nazwę na update.zip i wrzucacie razem z custom romem jaki chcecie zainstalować do pamięci telefonu-nazwy romu nie zmieniacie. Teraz odpalamy recovery 2e kombinacją klawiszy: POWER+HOME+VolUp.W recovery wybieramy apply update.zip i zatwierdzamy HOME.Jeśli Clockwork nie zainstaluje się za pierwszym razem,odpalamy jeszcze raz apply update.zip.

W ten sposób wgraliśmy Clockwork recovery i możemy zabierać się za flashowanie custom romu,w tym celu:

1.Wchodzimy w recovery kombinacją klawiszy:POWER+HOME+VolUp

2.Wybieramy z menu -install zip from sdcard i zatwierdzamy POWER

3.Wybieramy choose zip from sdcard + POWER

4.Wskazujemy rom,który chcemy wrzucić i zatwierdzamy go klawiszem POWER,rozpoczyna się instalacja romu.

5.Kiedy rom się wgra,wybieramy Reboot system now i rom nam się uruchamia.

Teraz kilka uwag:

1.Przed flashem romu zalecam zrobienie backupu danych

2.Radzę zrobić również wipe data/factory reset i wipe cache partition z poziomu recovery

Pozdrawiam

Edytowane przez Cachorro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Folv

Dla mnie nie jasny, jak możesz zerknij na schemacik.

Jak robi to "CLOCKWORK" tzn gdzie jest jego miejsce ?

Schemat ma pewnie sporo błędów .. bynajmniej ja to widzę tak ....

o_co_chodzi.png

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dla mnie nie jasny, jak możesz zerknij na schemacik.

Jak robi to "CLOCKWORK" tzn gdzie jest jego miejsce ?

Schemat ma pewnie sporo błędów .. bynajmniej ja to widzę tak ....

o_co_chodzi.png

Pozdrawiam

Wskaż mi co jest dla Ciebie nie jasne w moim opisie to postaram się do tego ustosunkować i ewentualnie nanieść poprawki...

Edytowane przez Cachorro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Folv

Mam parę pytań, być może część jest prostych jak cep ;p ale nie chętnie poznał bym odpowiedzi.

1. Kernel to ROM, zgadza się. Ale dlaczego moduły kernela nazywane są ROM ?

Chyba nie od ReadOnlyMemory ? Moduły krenela w Linux mogą być konfigurowane i zmieniane dynamiczne.

2. Czy moduły w Androidzie można włączać i wyłączać przy włączonym Androidzie ?

3. Jak rozumiem ROM Menager wgrywa swój soft do system recovery ( tu musi być zachowana kompatybilność wersji )

Teraz za pomocą softu dodanego można programowo ( bez odina - warstwa sprzętowa ) można zarządzać modułami.

Jak na razie zgadza się ?

Moduły które w grywamy przez ROM Menager muszą być z nim kompatybilne tzn czy można też przez Odina ?

4. Po co wpisuje się numer PIT ? Po co on jest ?

5. Jak mi się wydaje DOC czy Cyanogen zmieniają krenel, tzn wywalają zbędniki, zmieniają kod kernela który nie da się zapisać w modułach itp. Czy to właśnie rozróżnia ich wydania od oficjalnych ?

6. Wracając do tematu "Clockwork recovery" działa przez ROM Menager (widzę podobieństwa) czy jako osobny soft ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A js mam takie pytanie to jak przykladowo siadzie nam rom to nie ma opcji w trybie recovery wgranie zip na pamiec telefonu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma , trzeba wgrac soft przez Odina .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    btus

NO! Świetna robota, sam chciałem dziś coś takiego zrobić, ale mnie ubiegłeś:) Ja może zrobię tutka video:) korzystając z tego, że moja niunia ma dziś wolne i będę miał czym go nakręcić. jak co to się odezwę na pw (zrobię jak posprzątam syf z biurka i naładuję fona na 100%)

EDIT: Filmik nagrany, jako - że w HD to wrzucał się będzie trochę. Zrobię nowy temat do podklejenia, jak tylko będzie gotowe:)

Edytowane przez btus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W recovery wybieramy apply update.zip i zatwierdzamy HOME.Jeśli Clockwork nie zainstaluje się za pierwszym razem,odpalamy jeszcze raz apply update.zip.

A czy nazwę pliku recovery CWM trzeba zmienić na update.zip czy można zastosować pełną nazwę recovery-clockwork-2.5.1.2-galaxys.zip ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A czy nazwę pliku recovery CWM trzeba zmienić na update.zip czy można zastosować pełną nazwę recovery-clockwork-2.5.1.2-galaxys.zip ?

Trzeba zmienić tak jak napisalem w tutku.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi